Období šestinedělí

19.2.20 18:25

Období šestinedělí

Ahoj holky, mám dva týdny po porodu, doma 3 letého syna. Jen by mě zajímalo, kdy jste začaly na plno fungovat tak nějak bez únavy? Teď měl s námi chlap otcovskou, ale že bych nějak dospavala, to nee. To jen první dny po porodu, jen jsem ještě taková unavenejsi. Jak jste to měly Vy? Zvládaly jste vše nebo chlap hodně pomáhal? Díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3160
19.2.20 18:36

@Kopretina91 tak já mám skoro 5 měsíců po porodu, doma čerstvého dvouleťáka, a na ústa padám pořád :nevim: manžel pomáhá hodně, ale zápřah je to šílený. Nicméně do normálního provozu jsem najela po 4 týdnech po porodu, ale to mi nic jiného nezbylo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.2.20 18:44

@Bídžej a nechal Tě třeba odpoledne chvíli vyspat? Tyjo, to musí být vůbec masakr. U nás si berou hodně staršího babičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15118
19.2.20 18:47

Mě muž pomáhá a i tak mám 9 měsíčního a skoro 5 leteho syna a že bych se někdy vyspala, nebo nebyla permanentně unavená se říct nedá, že bych se natáhla přes den neexistuje :mrgreen: ale do nějakého režimu sme najeli hned po příchodu z porodnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.2.20 18:59

@Kopretina91 4 týdny po porodu, triletacka co nespi po obědě a mimino co nespi v noci. Skvělá kombinace na to hodit si masli :roll: :roll:. No snad bude brzy lépe :), ale chlap pomaha to zase jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.2.20 19:22

@Kopretina91 já to měla tak, že jsem právě po posledním porodu byla plná energie. Ale u prvního dítěte jsem také padala na hubu, řešila jsem to tak, že jsem chodila prostě spát s ním. Když se narodilo druhé, tak už první chodilo do školky a tak jsem spala dopoledne s mladším. Prostě jsem si vždycky našla chvilku. S třetím to bylo ale asi nejhorší, nemohla jsem spát ve dne vůbec. A tak nějak ta únava ze mě spadla, když už spalo téměř celou noc. S každým dalším dítětem to pak bylo jen a jen lepší, nějak jsem si zvykla a tu mizernou únavu jsem nějak nevnímala. Nebyl na to ani čas :mrgreen: ale zkus doplnit nějaký vitamín. Občas to pomůže se z toho nejhoršího vylízat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.2.20 19:28

No me se teda zatim pokazde silene ulevilo, kdyz jsem shodila tu krosnu s vetřelcem, takze hned po porodech silna jak vitamín. Delam ale jen velmi obezretne jen to, na co se citim. Kazdy den sí na chvili pres den zdrimnu, neobdivuju padle hrdiny ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3160
19.2.20 19:56
@Kopretina91 píše:
@Bídžej a nechal Tě třeba odpoledne chvíli vyspat? Tyjo, to musí být vůbec masakr. U nás si berou hodně staršího babičky.

Teď nevím, jestli myslíš manžela, nebo syna :lol:

Každopádně v obou případech je odpověď ne :mrgreen: manžel chodí z práce v půl sedmé večer a o víkendu sice prcky vytáhne ven, ale někdo musí mezitím uvařit, uklidit.. však to známe :nevim:. A syn má čerstvě dva roky, sice spí po obědě třeba na hodinu a půl, ale je to neřízená střela, takže usnout s ním je dost riskantní - hodně se budí a velmi tiše se umí plížit a tropit neplechy :cert: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1696
19.2.20 20:08

@Kopretina91 Bez únavy zatím nejsem :lol: Mimco má 2 měsíce a starší je 1 a 3/4 roku :) Manžel pomáhá přes den hodně. V noci ne, tak nějak vyplynulo, že noci jsou moje. Kojim, tak beztak musím vstát. Fungovat jsme začali od konce šestinedělí. Je to zahul a ještě bude, ale člověk se musí snažit si to užít. Děsně to letí a za chvíli vyrostou. Pak se snad vyspime :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1797
19.2.20 20:15

Dnes ma druhý syn tři měsíce, prvnímu jsou ctyri. Mit je dřív pp sobě, už někde visim :lol: takhle je to cajk. Větší dopo ve školce, druhej kousek je strašně hodnej, v noci kojim vleže, takže to prospim, a taktéž mi vůbec neni blbe lehnout si s nim nekdy během dne. A teda uklizim prostě přechodně o dost min, delam co je treba, ale nehrotim. A už se těším, jak se za ty dva tri roky zase vyspím celou noc :grin:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6258
19.2.20 21:47

Asi tě nepotěším, doma 6ti letá a skoro 3letý, práce, domácnost…padám na hubu… je to náročný, stresový, ale stojí to za to :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
19.2.20 23:55

Já slyšela, že taky hodně sil bere kojení… Stále dáváme „kus ze sebe“ vitamíny jdou do mlika a tak. Že se po ukončení kojení může síla vrátit, ale nevím nakolik je to kontraproduktivní a vyzkoušené to nemám, to mě teprve čeká :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.20 07:51

Což o to, já bych si přes den taky lehla, práce neuteče, ale syn jde do školky až v září (když jsem doma, tak si ho ještě nechám), ale on už přes den taky nespí, takže to mám smůlu. Tak jedině, když bude u babičky. Jinak malá je zlatíčko, ta zatím skoro pořád spí.

@Tarlin To je pravda, já to cítím, jak pije, bývá mi slabo a prvního jsem kojila 20 měsíců a pak mi bylo jen líp a líp a navíc pak začal spát celou noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama