Cena za císařský řez

Anonymní
16.2.20 09:38

Cena za císařský řez

Dámy zajimalo by mne, jestli si od někoho lékař vyžádal úplatek za domluveni císaře a kolik. Mam rodit po třetí, ale předchozí porody ne dost zmasakrovaly tak už to nechci opět absolvovat, ten strach o dítě a následná nekonečná rekonvalescence…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
16.2.20 09:41

Věř, že rekonvalescence po císaři je horší. Pri prvním porodu jsem s dcerou bojovala o zivot (alergie na buscopan) a při druhém jsem si to užívala. Dobrovolne rozřezat břicho bych si nenechala. Hlavně u porodu jsem důležitý hormony a při cs nejsou vůbec tak silne.

• Nahlásit
  • Citovat
13762
16.2.20 09:47

Jsou kliniky, kde tě normálně odporují asi za 40 tis.
Ale pokud máš pocit, že rekonvalescence po normálním porodu byla dlouhá, tak zapomeň na císaře. Ještě 4 měsíce po jsem nemohla kýchnout, zavázat si tkaničky bylo nemyslitelné, břicho rozriznute v tolika vrstvách je opravdu velká operace a fakt bolestivá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16765
16.2.20 09:49

Mela jsem dva cisare a po tom druhem jsem jizvu citila jeste pul roku pote, takze bych o zadne rychle rekonvalescenci nemluvila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 09:50

Rekonvalescence po porodu je kratší než po císaři. Můžeš trvat na císaři a nesouhlasit s vaginálním porodem a neudělají nic. Možná by to ale chtělo zaměřit se na to, co bylo u předchozích porodů špatně a proč tak trvala rekonvalescence.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.20 10:08

Mimochodem…kamarádka rodila 3× vaginálně. Šla na plastiku břicha kvuli estetice a prvni měsíc se jen šourala a do vany a z vany ji musel pomahat manžel. Zákrok byl prý stejně srovnatepny jako CS. Chudák byla z toho tak v háji…a už by nikdy nechtěla bolest zažít. Nehledě k tomu při větší zátěži měla břicho plne podlitin. Fakt na CS se vykašli.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.2.20 10:09
@Anonymní píše:
Věř, že rekonvalescence po císaři je horší. Pri prvním porodu jsem s dcerou bojovala o zivot (alergie na buscopan) a při druhém jsem si to užívala. Dobrovolne rozřezat břicho bych si nenechala. Hlavně u porodu jsem důležitý hormony a při cs nejsou vůbec tak silne.

Věř, že tomu tak být nemusí. Mám za sebou oboje. Zlatý císařský řez. Po vaginálním jsem 3 měsíce nemohla sedět, chodit, jít na velkou, nic. Byla jsem absolutně vyřízená. Ztráta krve kolem 1 litru, transfuze… Dítě zrychtovaný a já taky.
U druhého porodu jsem měla doporučenou sekci a pohoda. V 9:00 jsem šla na sál, v 10:30 jsem měla prcka u sebe v posteli. V 15:00 jsem vstávala. Druhý den jsem se starala o dítě, třetí den už jsem byla naprosto v pohodě. Doma jsem se zvládla starat o mimino, batole a neměla jsem problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
2729
16.2.20 10:11

Klid, ja mela akutního cisare a druhy den bylo silene vstát z postele ale pak uz uplne v klidu, dalsi den jsem fungovala normalne… druhe pujde taky cisarem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13331
16.2.20 10:18

Doporučuju to vzít přes psychiatra a blok z předchozích porodů. Než velké potrhání z vaginálního porodu, to radši císař, v tom ti rozumím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8876
16.2.20 10:18

Já už bych šla jedině císařem. Já věděla, že je něco špatně, doktoři nedbali a kluk byl ve šňůre. Už bych maximálně narodila a jsem strašně naštvaná. Na sebe, že jsem nejela jinam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6258
16.2.20 10:31

Tak jestli už si dole zrychtovana, jdi radši zas do vaginalniho porodu. Při císaři budeš mít rozrezany břicho a zrychtovany spodek k tomu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 10:37
@varenevejce píše:
Rekonvalescence po porodu je kratší než po císaři. Můžeš trvat na císaři a nesouhlasit s vaginálním porodem a neudělají nic. Možná by to ale chtělo zaměřit se na to, co bylo u předchozích porodů špatně a proč tak trvala rekonvalescence.

A když bude trvat na císaři a oni řeknou, že ho neudělají, tak to dítě asi v břiše nezůstane. Držím palce, ať všechno dobře dopadne. Zkušenost nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.20 10:40
@karkarka píše:
Tak jestli už si dole zrychtovana, jdi radši zas do vaginalniho porodu. Při císaři budeš mít rozrezany břicho a zrychtovany spodek k tomu.

U prvního jsem měla rupturu 3. stupně a do vaginálního bych už nikdy nešla a doktor v tom se mnou naštěstí souhlasil. To budu mít raději rozřezané břicho. Navíc mě doktor (zkušený porodník) řekl, že se může stát, že ty jizvy budou zatuhlé, nebude to tak pružné a dopadne to mnohem hůř a skončím s vývodem (už i tak mě čeká plastika spodku, protože kolem konečnku není vše v pořádku).

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.2.20 10:41

Děkuji za cenné rady a zkušenosti, ale dotaz byl zaměřen na úplatek, jestli jste se s tim setkaly, kolik si doktor řekl apod… U třetího dítěte mám jasno jak chci rodit, ale informace ze na slovensku bych za to dala 100tis me šokovala.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.2.20 10:43

Já nevím, ale 14 dní po sekci jsem už žádnou bolest necítila, po měsíci kolo, běh (Dr. říkal, že omezení nejsou).. Každý to asi snáší jinak. Naopak vím o holkách, které měly potíže i půl roku po vaginálním porodu…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama