Obdobi vanoc, svarak, vino, pripitky

Anonymní
3.12.19 13:11

Obdobi vanoc, svarak, vino, pripitky

Ahoj, tak ze zvedavosti me zajimaji vase zkusenosti. Je doba adventu, vsude adventni a vanocni trhy. Vune trdelniku a i svaracku. Pozdeji Silvestr. Dali jste si v tehu treba prave svarak? Pripili jste si na Silvestra sektem? (samozrejme vice uz ne!) dali jste si treba 1× tydne 2 deci vina? Ja se celou dobu drzim, dala jsem si tedy jen v zari 2× 2 deci burcaku na vinobrani. Ale ted mam strasnou chut na vino a svarak. Jsem ve 26+1,myslite ze tim neuskodim malymu? Ne ze by mi alkohol chybel ale obcas si chceme s pritelem sednout a vzdy jsem si 2decky vina davala, uz jsem i prepita tech horkych dzusu apod. Jak jste to resily vy? Prosim zachovat anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9906
3.12.19 13:14

Dala sem si občas (1×mesicne) 1deci vína nebo malé pivo, skleničku sektu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4793
3.12.19 13:17

Nedala jsem si nic celý těhotenství, ale myslím, že přípitek na silvestra nebo si loknout piva nikomu neuškodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24350
3.12.19 13:19

Třeba jednou za týden dva, tak sem si dala malý pivo, dvanáctku, dostávala jsem na ní chutě pravidelně (a to přesto, že nejsem pivař).
Svařák bych si na trzích dala s někým třeba napůl (celej kelímek už mi přijde dost) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3158
3.12.19 13:24

Když jsem čekala malou, tak pan Dr. říkal, že decka vína nebo malé pivo neuškodí, samozřejmě ne panáky :) během těhotenství mi absolutně přestal alkohol chutnat, takže až na velké výjimky nepiju :lol: Teď čekáme druhé dítko, možná si jeden svařák dám. Neublíží to, jeden si dej, ať jsi spokojenější a neboj ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22435
3.12.19 13:25
@kaiserin píše:
Nedala jsem si nic celý těhotenství, ale myslím, že přípitek na silvestra nebo si loknout piva nikomu neuškodí.
:palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19901
3.12.19 13:30
@Anonymní píše:
Ahoj, tak ze zvedavosti me zajimaji vase zkusenosti. Je doba adventu, vsude adventni a vanocni trhy. Vune trdelniku a i svaracku. Pozdeji Silvestr. Dali jste si v tehu treba prave svarak? Pripili jste si na Silvestra sektem? (samozrejme vice uz ne!) dali jste si treba 1× tydne 2 deci vina? Ja se celou dobu drzim, dala jsem si tedy jen v zari 2× 2 deci burcaku na vinobrani. Ale ted mam strasnou chut na vino a svarak. Jsem ve 26+1,myslite ze tim neuskodim malymu? Ne ze by mi alkohol chybel ale obcas si chceme s pritelem sednout a vzdy jsem si 2decky vina davala, uz jsem i prepita tech horkych dzusu apod. Jak jste to resily vy? Prosim zachovat anonym.

Já si automaticky brala klíče od auta a nepila jsem. Na Silvestra jsme měli Rychlé špunty. Manžel skoro vůbec nepije, takže jsem to v tomhle měla jednodušší. A respektoval, že nemůžu pít, takže si víno doma neotevřel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395
3.12.19 13:30

Uskodit neuskodit, ucucnout, no proc ne.Ale v nasi spolecnosti, ktera silne naduziva alkohol a cisla rostou a vekova hranice zavislych se snizuje, mi prijdou tve myslenky a starosti alarmujici vic, nez teda to samotne ucucnuti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2406
3.12.19 13:37

Tak zrovna ten vyvareny svarak z trhu, ve kterem uz snad ani nemuze byt alkohol, bych se nebala :) Horsi domaci nebo bublinky, to spis jen ten jeden lok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3601
3.12.19 13:37

Já jsem si svarak na trzích dala. Punč ne, tam se dává tvrdý alkohol. Víno obecně jsem si sem tam dopřál, 2 deci střiku tělo zpracuje dřív, než se dostane k plodu. A doma jsem si dělala svařák tak, že jsem víno nechala pár minut opravdu vřít, any se vyvařil líh. Chuť vína zůstane, ale je to bezpečné, teď jsme ho pili takto i se 6ti letým synem, když jsme venku prochladli a chtěli se zahřát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1898
3.12.19 13:38

Já jsem teď taky těhotná. A nedávám si. V dnešní době se dá celkem vše nahradit nealko verzí a chutná to stejně. Aspoň pro mě. Svařák jsem si dělala, když jsem přenášela první dceru a mělo to prý pomoct :mrgreen:. Ani to s ní nehlo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3601
3.12.19 13:38
@Helca83 píše:
Tak zrovna ten vyvareny svarak z trhu, ve kterem uz snad ani nemuze byt alkohol, bych se nebala :) Horsi domaci nebo bublinky, to spis jen ten jeden lok.

Já mám spíš pocit, že teď to víno jen ohřejí, jsou docela silné. Ale záleží to asi na co natrefíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395
3.12.19 13:40
@ProfZav píše:
Já jsem si svarak na trzích dala. Punč ne, tam se dává tvrdý alkohol. Víno obecně jsem si sem tam dopřál, 2 deci střiku tělo zpracuje dřív, než se dostane k plodu. A doma jsem si dělala svařák tak, že jsem víno nechala pár minut opravdu vřít, any se vyvařil líh. Chuť vína zůstane, ale je to bezpečné, teď jsme ho pili takto i se 6ti letým synem, když jsme venku prochladli a chtěli se zahřát.

A proc sestiletemu nedas na zahrati caj? 8o…Proc ho ucis uz v utlem veku, ze alkohol je vlastne dobra vec a pestujes mu na to poharky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99900
3.12.19 13:42

Nedala jsem si v těhotenství nikdy nic.Ale já nepiju nijak zvlášť ani normálně. Ale vím, že těhule okolo si sem tam deci pivka nebo vínka daly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19901
3.12.19 13:42
@wildcherry píše:
A proc sestiletemu nedas na zahrati caj? 8o…Proc ho ucis uz v utlem veku, ze alkohol je vlastne dobra vec a pestujes mu na to poharky?

Protože se to přece vyvaří ne? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat