Neschopenka na odpočinek v těhotenství?

Anonymní
3.12.19 07:37

neschopenka, odpočinek ?

Ahoj všem,
doufám, že zde nespustím nějakou nepříjemnou diskuzi, ale chtěla bych se zeptat někoho, kdo má třeba stejnou zkušenost… Jsem v 8TT, pracuji a studuji VŠ, na studium mi padne většina dovolené a tak už teď na konci roku žádnou nemám a popravdě, jsem dost vyčerpaná. Je mi celý den špatně od žaludku, bolí mě hodně hlava a jsem hrozně unavená. Práci mám sice v kanclu u PC, ale ten mi na tu hlavu moc nepomáhá, do toho mám teď zkouškové, tak se po nocích učím.
Zítra jdu k lékaři na krev a popravdě, napadlo mě, zda mu neříct, jestli by mi nemohl dát na týden - 8 dní neschopenku. Poslední týden před svátky máme uzávěrky, to bych do práce jít už potřebovala a i chtěla, ale docela by mi bodlo být teď týden doma a prostě si jen lidsky odpočinout. Kdybych měla dovolenou tak si vezmu hned dovolenou, týden neplaceného volna mi v práci nedají.
Prvních 14 dní, myslím, náhradu mzdy platí zaměstnavatel, takže žádné „zneužívání“ dávek.
Snad tím nikoho nepobouřím a zeptám se na názor.. co myslíte, napíše mi gyn. takhle neschopenku třeba jen na týden, týden a půl z důvodu únavy, bolesti hlavy a nevolnosti? Mám gyn. docela v pohodě, ale nikdy sem o neschopenku nežádala tak nevím…
Předem děkuji za komentáře všech.
Pěkný den.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7917
3.12.19 07:46

Je to jen o domluvě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20202
3.12.19 07:48

Řekni, že zvracíš jak šakal a neschopenku ti dá. Pokud jsi KO, tak proč bys neměla zůstat doma? Kdyby jsi byla nemocná a cítila se stejně, tak taky budeš ležet doma. To jen údernice chodí úplně vyřízený do práce a hlásají, že těhotenství není nemoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
3.12.19 08:02

Mě doktorka sama nabízela neschopenku, kdyby mi nebylo dobře. Myslím, že to nebude problém. Někdo je na neschopen se celé těhotenství a nedá se nic dělat. Zkus si odpočinout a uvidíš, jestli to bude lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1155
3.12.19 08:25

Hele já tě naprosto chápu. V práci jsem to neměla dobré. Kolegyně mě stresovali, břicho mě bolelo, protože mám zakloněnou dělohu a její rovnání mě fakt bolelo. Šla jsem na neschopenku a zaplať pánbůh za to.
Jednou jsem tu rozvedla diskuzi, kde jsem potřebovala radu ohledně neschopenky a strhla se tu divná diskuze o tom, proč jsem jako na neschopence.
No, ono stání a chození 12 hodin venku člověka vyčerpá, ale spoustu lidí to nepochopilo :D
Za mě určitě běž. Odpočineš si a budeš mít klid a čas se zaměřit na to co potřebuješ. Na tvém místě bych řekla že dost zvracimnebo tak něco a ona ti neschopenku dá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13646
3.12.19 08:30

Jdi do toho, neměj výčitky. Odpočiň si

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1208
3.12.19 09:19

Odpočiň si, prostě ti není dobře, necítíš se nejlíp.
Toto není o zneužívání.
V neschopenkách umí chodit známý. Bouchne si dobrej průměr v práci a jde na 11 měsíců marodit (má známou doktorku) a pak je ještě 5 měsíců na ÚP. A takhle to točí pořád. A víš co? Nikdo s tím nic neudělá - maximálně když umře jeho doktorka, tak podplatí jiného doktora, co mu prodlouží nemocenskou.
U tebe to nevidím tak, že bys chtěla něco zneužívat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99404
3.12.19 09:30

Aha :-) myslím žes ji chtěla vyndat tady @Sojkka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2740
3.12.19 09:34

Anonymní: „Prvních 14 dní, myslím, náhradu mzdy platí zaměstnavatel, takže žádné „zneužívání“ dávek.“ Tak teď si mě jako zaměstnavatele vážně pobavila. Jasně, musíš přece ukázat, že nejsi žádný zneužívač dávek, jak by to proboha vypadalo. Že okrádáš zaměstnavatele, to je přece maličkost, to se tak nebere. Studentka VŠ. Proboha to snad není pravda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
3.12.19 09:37

Urcite bez a at ti nabere zelezo, ja se asi 15 tydnu trapila s brutalni unavou, pak mi zjistila stredni chudokrevnost a za mesic jes fakt hodne dobra

• Citovat
  • Nahlásit
7472
3.12.19 09:58

@Sojkka tak snad lepsi kdyz si odpocine a bude fit na uzaverku, nez aby byla uplne k prdu a unavena a delala chyby ;)

Anonymni: klidne si o ni rekni. Sice tu vetsina prihlasuje, jak tehotenstci neni nemoc. Ano, sice neni, ale jiny stav to je ;) pokud ti neni takhle dobre, tak bych doma klidne zustala, pokud ti ji dr napise :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2610
3.12.19 10:00

Taky mě pobavilo to o tom NEzneužívání,,,jen jsem se pousmála, jinak se nevyjadřuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
3.12.19 10:21
@Sojkka píše:
Anonymní: „Prvních 14 dní, myslím, náhradu mzdy platí zaměstnavatel, takže žádné „zneužívání“ dávek.“ Tak teď si mě jako zaměstnavatele vážně pobavila. Jasně, musíš přece ukázat, že nejsi žádný zneužívač dávek, jak by to proboha vypadalo. Že okrádáš zaměstnavatele, to je přece maličkost, to se tak nebere. Studentka VŠ. Proboha to snad není pravda.

Ano, pojdme se chytnout cehokoliv. Samozrejme madam okrade sveho chudaka zamestnavatele, kdyz ji vlastne nic neni. Fujtajbl, ze se nestydi, ze. Ale to tak neni, je ji zle a je vycerpana. Chce najit silu na uzaverky. Predpokladam, ze teda dela v uctarne nebo financich. Tak co vidim sve zname, tak tam se jim stridaji 2 cykly- nehorazne pretizeni a nehorazne flakani. Myslim, ze kdyz pujde v dobe cyklu nehorazneho flakani na neschopenku, tak to zamestnavatele fakt nepolozi ;) ostatne nekteri chudaci zamestnavatele, napr. ve stavebnictvi, dokonce neschopenky v zime doporucuji a vyzaduji, tak se tu netvarme jak vybor pro kontrolu poctivosti zamestnancu ;)

• Citovat
  • Nahlásit
18562
3.12.19 10:56

Hele doktorka dá, ale abys podobný nápad neměla ještě pětkrát za těhotenství :nevim: to by tě taky mohla poslat někam… Zneužívání neschopenky je pod dohledem zvlášť u těhotných a dát někomu na týden, no nevím nevím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
3.12.19 11:01
@Bubla Bůčková píše:
Hele doktorka dá, ale abys podobný nápad neměla ještě pětkrát za těhotenství :nevim: to by tě taky mohla poslat někam… Zneužívání neschopenky je pod dohledem zvlášť u těhotných a dát někomu na týden, no nevím nevím…

Tak to uz je riziko :lol: da ji to neomezene a zakladatelka bude s omezenyma vychazkama tlouct hlavou do zdi, ze se pred tema vanocema nekousla. Ale to nechci ryt. Naopak mi vadi pausalni odsuzovani neschopenek v těhotenství a naznacovani, jak si kdekdo vymysli a me nic nebylo, tak vy nemate narok. Dlouhodoba PN je v.ser, zejmena kdo ma jine deti a musi s nimi fungovat, zejmena pro toho, kdo byl zvykly na aktivni spolecensky zivot. Neumim si predstavit, ze by mi nic nebylo a byla bych tu zavrena jak lev v kleci :roll:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat