Bolesti v dolní části břicha 16tt

211
3.12.19 10:27

Bolesti v dolní části břicha 16tt

Ahoj holky jdu se sem spíš zas uklidnit. Včera jsem byla na kontrole u doktora, všechno dobrý, miminko roste…ale co jsem přijela domů mě trápí bolest po stranách v dolní části..jakoby kolem vaječníku a pod. Kolikrát mě tam jako píchne..pak zas chvíli dobrý ale nejhorší je to při zvedání… Mám k tomu taky trochu výtok a svědění ale doktor mi na to zatím nic nedal…není to nějak hrozný… Ale ta bolest me trochu děsí.. je fakt že mám i trochu zácpu… může to být tím? Mate některá podobné problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
637
3.12.19 10:59

Ahoj, mám podobné problémy, také jsem 16tt, ale mám to už od 8tt, u mě je to všechno složitější. Pokud bylo na kontrole vše OK a nemáš cystu, tak to bude nespíš napínaný závěs dělohy a vazy, nedělej prudké pohyby, zvedej se pomalu a spíš jakoby přes bok, každý pohyb si promysli a pak ho opatrně udělej :mrgreen:, je to na palici, ale je to jediné, co pomůže.
Na to svědění si kup Clotrimazol krém, je lepší to podchytit včas, než pak řešit rozsáhlou kvasinkovou infekci a taky tě to svědění přestane štvát.
Zácpu mám taky a nemůžu říct, že jen trochu, chodila jsem jednou za týden a byly to ukrutné bolesti. Pomohla mi Lactulosa a pravidelné pití acidofilního mléka a jíst jogurty klasické bílé, třeba s ovocem, které si nakrájím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11642
3.12.19 11:01

Roztahuje se deloha, je to naprosto normalni :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
3.12.19 11:25

@Katy488 no mam tady canesten gyn krém to bude asi podobne…a myslíš že mohu i trochu dovnitř? Jako myslela jsem si že to budou asi vazy ale taky jsem to ze začátku neměla jednoduchý…chvíli jsem strávila v nemocnici…tak mám strach z každýho píchnutí…navíc teď jdu na kontrolu až 8.1. tak nevim jestli z toho nezesilim…mám sice půjčený ten přístroj na poslech srdíčka ale dělám to jen v nejhorších případech když už se fakt bojím, protože mi to je dost nepříjemný a navíc se bojím abych tím mimcu neublížila. Jj jogurty si asi nakoupím…to já jdu třeba každý den ale vždycky ze sebe dostanu jen trochu…jestli to můžu takhle napsat :D achjo… naštěstí jsem aspoň doma na neschopence..nevím jak bych tohle všechno zvládala v práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.19 12:21

Ahoj, mozna to mas taky po kontrole ultrazvuku, jak ti jezdi po brisku a podbrisku.. Ja jsem ted byla na kontrole v 16tt a kontrola asi 10 minut a dalsi den me to bolelo :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
211
3.12.19 12:25
@Anonymní píše:
Ahoj, mozna to mas taky po kontrole ultrazvuku, jak ti jezdi po brisku a podbrisku.. Ja jsem ted byla na kontrole v 16tt a kontrola asi 10 minut a dalsi den me to bolelo :lol:

No me přijde že po ultrazvuku mám hlavně vždycky větší výtok… A jsem necelý rok po operaci tak je možný že i tim mám ten podbřišek teď bolavejsi… Třeba před týdnem jsem zkoušela ten angel sounds a prcka jsem našla jak na potvoru až u jizvy a to jsem se málem počůrala jak to bolelo…od tý doby jsem to nezkoušela…tak snad se to zas zlepší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
3.12.19 14:57

@Lusicek Ano to bude stejné, dovnitř bych teda nedávala, na to jsou pak nějaké globule, ale mě je gynekolog v těhu nedoporučil, prý jak je to chycené včas a srovná se to zevně, tak se to pak většinou srovná i uvnitř a samo.
S tím strachem tě chápu a rozumím. U mě to je ještě složitější, v květnu jsem rodila mrtvou holčičku týden po termínu, teď čekám na ten samý termín druhé miminko, takže strachy jsem už teď pološílená. Nestihlo se mi všechno dát do původního stavu, tak mám ještě povolené všechny klouby a vazy v pánvi a celý závěs dělohy, čípek je naštěstí ready, ale tvrdne mi už dva týdny břicho. O psychickém stavu raději pomlčím.
Já mám místo angelsounds koupeného vyřazeného Dopplera přímo z nemocnice, je s certifikací a je citlivější, takže sondou stačí jen lehce přejíždět. Poslouchám tedy každý večer, jinak nespím :oops:. A byla jsem ujištěna, že miminku to neublíží i kdybych poslouchala 3× denně.
Také jsem na neschopence. Zkus tu Lactulosu jen třeba na 10 dní s těmi jogurty a pak jí vysaď a jogurty bašti dál, třeba to pomůže a srovná se to do normálu, když to není tak strašné. Mě to bez ní nejde, tak jí musím brát, beru ale nejmenší dávky, které zabírají a ob den. Naordinováno lékařem, ale krátkodobě se může používat bez lékařského dohledu. Mě to asi taky nejde, protože mám přísný klidový režim, takže mi pohyb chybí a tak stávkují i střeva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
3.12.19 15:11

@Katy488 to mě mrzí :( nedokážu si to představit… :( Tak ať to tentokrát dopadne dobře. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
3.12.19 15:31

@Lusicek Děkuji :hug:. Vůbec si to nepředstavuj, já se o to taky snažím, i když to občas nejde a chytá mě panika, protože nikdy nezapomenu. Ale věřím, že tedˇ to už bude dobré. Mé miminko má tam nahoře anděla strážného a ten ho ochrání a já vím, že se s mojí Májou také jednou setkám. Nejhorší je to vědomí, že byla zdravá a kdyby to lékaři nepodcenili, tak mohla žít. Ale podléhat tomu nesmím i když to bolí.

Raději si budu povídat o těhu problémech ;). Já byla na kontrole dneska, takže vím, že vše je v pořádku, ale stejně budu večer poslouchat. Máme to s přítelem místo večerníčku :lol:. 2. screening mám 30.12 a ten můj říkal, že tentokrát se půjde taky podívat, že chce toho chlapáka vidět :mrgreen:, tak jsem na něj zvědavá, co uvidí :P.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
3.12.19 15:37

@Katy488 no…podle prvního screeningu bych měla mít taky kluka tak uvidíme… :) Přítel je nadcenej a už si ani nepřipouští že by to byla holka :D asi by ho švihlo kdyby mu řekli při druhým screeningu že to bude holčička :D ale já tak nějak od začátku cejtim že to bude kluk…tak se mu to asi splní :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
3.12.19 15:44

@Lusicek já teda ještě nevím, co to bude, ale chlap si moc přál a stále přeje syna. On je totiž celý život mezi babami, má jen babičku, maminku a tři sestry a od nás taky samá ženská, tak ten kluk je vytoužený. U nás to při 1. screeningu neříkají a doktor říká, že jasné je to stejně až po porodu. U malé jsem to věděla až v únoru, jaký byla stydlín, celý tatínek :).
A kdy máš termín?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
3.12.19 15:47

@Katy488 no u nás si byl Doktor celkem jistej už při tom prvním…i když nevim jak to moh zjistit když mělo asi 7cm :D ale když jsem se zeptala na kolik % to vidí bylo mi řečeno že takhle holka nevypadá :D termín mám 23.5. a ty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
3.12.19 16:19

@Lusicek no oni to poznají z boku nějak podle pohlavního hrbolku. Ale můj doktor by asi nejraději pohlaví neříkal, pak se z kluka vyklube holčička, celá výbavička v modrém, budoucí tatínek už se pochlubil v hospodě… a je malér :lol:. Né kecám, říká, že takhle brzy je to dost nejisté.
Já mám 20.5 podle ms, ale asi mě do termínu nenechají. Podle utz to vidí na 14.5 a podle sebe by to viděl tak do 10.5 :lol:. No prý pokud se do 14.5 nerozrodím nebo to nebude na spadnutí, tak budou vyvolávat :?.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
3.12.19 16:45

@Katy488 no tak v nejhorším holka v modrým ještě jde…horší by byl chlapeček v růžovém :D tak uvidíme… :) No me doktor taky říkal že si myslí že to bude trochu dřív ale já jsem po IVF tak to je celý takový jiný… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
3.12.19 16:57

@Lusicek Jaj, IVF tak to sis taky užila :?. A čekáte první? Přítelova ségra asi také bude muset, už dva roky se jim nedaří, ona má pořád cysty a spermie ten její taky nic moc, tak když do ledna nic, tak do toho taky půjdou. Ale říkala jsem jí, at nejdříve zkusí IUI.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat