Reklama

Období vzdoru?!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MiskaStehlikova
Nováček 8 příspěvků 16.11.10 21:56
Období vzdoru ?!

Ahoj:-),
mám 2-letou dcerku,která je živel.Od roka chodí a proto pořád leze po výškách,skáče,bě­há…No veselo:-)!To mi ale problém nedělá,už jsem si i zvykla,ale jde o to že poslední dobou(možná je to jen období vzdoru?!)mi připadá její chování agresivní.Nedávno jí poštípal komár,neškrabala se a jednoho večera,když nechtěla spát tak si to začala škrabat.Druhý večer,když zase nechtěla spát tak si to rožkrávala do krve,když jsem přišla,ošetřila to a ukládala jí tak se tvářila jako andílek.Takhle jsem za ní ten večer byla 4krát :-( .Za dva dny to už nedělala.Problém máme teď takový že mě malá bouchá.Min.týden jsme jely metrem a povídaly jsem si a když jsem se nad Viv naklonila tak mi dala pěstičkou do brady.Tak jsem to přešla,ale za chvíli se naklonila a bouchla mě znovu.Zas jsem to přešla.Další den doma tancovala a bylo to super,malá tančila a smála se a najednou ke mě přiběhla a praštila mě.Takhle to u nás poslední dobou vypadá,prostě když je malá naštvaná,nespo­kojená,pokara­ná,ale ji naopak v pohodě,šťas­tná,tak buď to bouchne do mě nebo praští s hračkou…
Kolikrát dostala přes ruku,kolikrát jsem jí to vysvětlovala,že se to nedělá,ale i přesto to dělá dál.
Pokud máte podobného raubíře doma poraďte jak na něj :-),protože tohle je občas na zbláznění.díky mo­ooc

Reklama

Reakce:

Olčík
Kelišová 5368 příspěvků 16.11.10 22:05

U nás kolem 2roku byl vzdor ten,že se začala stekat,jak měla pocit si to na někom vybít a snažila se mě uhodit,odvedla jsme jí do kouta,pohrozila jí pokuď se to opakovalo,dostala na zadek,to si nesmí k rodičům dovolit,pokuď si to dovolí ted co bude dělat za rok.
Držím pěstičky at to brzy přejde…

babababa
Kecalka 378 příspěvků 16.11.10 22:07

Já to řešila tak,že:pokaždé když bouchne jí vysvětlovat,že se to nedělá a mít pevné nervy.Ono to jednou přejde!!!

Olčík
Kelišová 5368 příspěvků 16.11.10 22:12

Ano vysvětlit jednou dvakrát,to souhlasím,ale né pokaždý když mě udeří,to prostě né-to bych se sakra navysvětlovala a to by mě asi moje nervy nedovolili.To si nesmí dítě k rodičům dovolit.

babababa
Kecalka 378 příspěvků 16.11.10 22:36

No když jsem mu to plácnutí oplatila,tak jsme se navzájem plácaly,dítě řvalo jak tygr a stejně toho plácání nenechal.

Pipet
Generální žvanilka 24089 příspěvků 16.11.10 22:43

Na Majdu zabírá pevně jí držet ruce, aby nemohla dál třískat a pěkně vyhubovat, držet, dokud „se nevzdá“. To samé s nohama, když ji převlíkám/mažu po koupání a kope.
Bít a kopat prostě nesmí a je fakt, že na mě už si to dovolí fakt málokdy, když má megazáchvat vzteku a už se vůbec neovládá. Tatínkovi to přijde moc „násilné“ a „nemá na to nervy“ a Majda do něj tluče vesele dál.
Až povolí vztek a agrese, tak se pomazlíme, ona dofňuká a je zas pohoda.
Samozřejmě takhle neřeším, když něco rozbije, rozlije, nechce jíst, nechce z vany, nechce se česat a tak, ale bít mě prostě nesmí. Já ji taky nebiju. (Výjimečně jí jedna štípne na zadeček, ale aktuálně si už nevzpomenu, kdy naposled…)

Macík74
Generální žvanilka 22163 příspěvků 16.11.10 23:06

joooo v prosinci budou Vojtovi a dva.. a má takové hysterické výlevy že jsem z toho naprosto hotová! sekne s sebou na zeb a ječí.. kope nohama.. aje mu jedno kde to je! zda na ulici, v obchodě, doma.. prostě dost hrůza…
byl to vždy pohodový kluk.. a teď co dokáže předvést. je dost šílenost.. snaží se vydobít se všechno co chce řvaním a vtekem… ale když ho to chytí… snažím se zachovat klid… a rozhodně si nic nevyvztekká.. spíš se zašprajcnu a nepovolím!
to bouchání nedělá ale chytla bych mu ruku lehce stiskla a důrazně řekla NE! házení hraček - dostane po ruce a dělá to ze vzteku často.. ale netoleruji.. protože se několikrát stalo, že hodil i s telefonem či ovladačem prostě ve vzteku tím co mu přišlo pod ruku.. za to fakt dostává po ruce!

monapupp
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 17.11.10 15:34

Tak u nás je to to samé a je nám jen 19m :-) .Zkouším vysvětlovat,že nesmí,když je to již několikrát,tak dostane přes ruku a někdy zase to zkoušíme oplátkou..malý mě praští,tak já mu to oplatím a říkám,že se mu to určitě nelíbí a že mě taky ne…ale zatím to trvá a asi ještě dlouho bude :roll: .

MiskaStehlikova
Nováček 8 příspěvků 17.11.10 19:17

Díky holky,tak jste mě drobet uklidnily,že v tom nejsme sami :-) .
Dneska jsme opět jely metrem a vzala jsem Vivi bez kočárku(hrozný nápad-teď už to vím),takže začal boj,že nebude sedět,tak jsem jí prosila-nic platné.Potom začala histerie-řev,pláč,mlátila do mě.No děsné.Nakonec už mi ujely nervy a dostala na zadek.A byl na chvíli klid.
Fakt doufám,že už to bude brzo za náma,protože mi občas připadá,že nejsem ani tak její máma,ale nějaká otloukačka:-D…
Je to fakt síla.
Jinak k tomu dát jí na zadek,proto moc nejsem,spíš přes ruku,ale je pravda,že občas neuškodí plácnout po prdelce,aby věděla.Ale fakt si kolikrát říkám když vidím ty super matky s tichýma,hod­nýma,klidnýma dětma jestli na ní nejsem krátká.No nevím,ale jak říkám,uklidnilo mě že v tom nejsme sami.Já už jednu dobu přemýšlela o nějakém dětském psychologovi :-D

koogi69 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.11 14:10
Období vzdoru?

Zdravím,

my to mame doma taky. Je to uplne sileny!! Mala(cerstve 20m.)kdyz se vzbudi a zacne jecet a jeci kvuli vsemu porad. Kdyz ji to chytne tak se zarazi,zacne se cela klepat, pak padne do krece a rve a rve a rve a kope, a mlati se sebou o zem a mlati me.. no desny.
Dneska jsme sly na mesto a ta mi dala. celou cestu jecela, valela se po zemi, pistela a kdyz jsme byly v lekarne tak tam nejaka zenska na me rvala, co tomu diteti delam. No reknu vam, ze kdybych nemela plne ruce prace s malou tak bych ji od plic neco rekla.
ja jako rozeny cholerik to davam jen tak tak. nekdy v pohode, pak me to capne a obcas jsme udelala takove veci, ze si na to vzpomenout nemuzu.. ( zadna vrazda, nebo kopani nebo tak neco to rozhodne ne!)
je to dost desny. jeste horsi je ten vkradavy pocit, ze jsem spatna matka a nedej boze jako ma matka, ktera mela problemy sama se sebou a tak nam obcas dost nandala. to samozrejme nechci, ale nekdy se pristihnu ze se chovam jako ona.
Pritom svoji dceru miluji a stydim se za nektere reakce.
Doufam,ze tohle obdobi pomine a ze se nezcvoknu :D :D :D

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bavil lidi, teď je překvapuje svou vážností: Donutilova herecká proměna

Téměř každé Vánoce nás baví rolí důstojníka, který demonstrativně roztrhá... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >