Jak naučit malé dítě průbojnosti?

13496
15.11.10 21:29

Jak naučit malé dítě průbojnosti?

Ahoj holky
mala ma 2 roky a 4 mesice a je totalne neprubojna.
Ona je strasne hodna a takova mamcina prdelka,nikomu by neublizila a i kdyz je to fajn,tak mam strach,aby se ta neprubojnost s ni netahla cely zivot.
Priklad:jsme venku a ona jezdi na motorce,prijde holcicka,ktera je jeste mladsi nez ona,motorku ji chce vzit a dcerka ji tu motorku da.
Nebo se chysta na skluzavku a i kdyby uz byla na prvnim schode a prihnalo se jine decko,tak mala sleze a to decko pusti,kdyby se jich prihnalo sto tak tam bude stat az se tech sto sklouzne.
Necha do sebe zduchnout,odstrcit se.....
Jak na to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1938
15.11.10 21:31

Tohle jsme meli taky, rikam meli… Najednou jsme na te druhe strane, kdy je syn prave tou holcickou co klidne vezme motorku tve dceri.. Nic jsme s tim nedelali, prislo to samo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
15.11.10 21:38

Vazne?Ta zmena prisla sama?No ne ze bych chtela aby byla tim kdo bere,ale rada bych aby byla tim kdo si to nenecha vzit nebo se ozve kdyz do ni nekdo strci.
Navic mala je takovy drobek,ma porad cca 12kg a jine deti jsou mohutne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28791
15.11.10 21:40

Ahoj Tami :mavam:
To, co popisuješ u svojí malé, jsem celá já, když jsem byla malá a můj čtyřletý syn, je v tom po mě. Teď už je to lepší, ale pořád půjčuje hračky tak, že stojí frontu na vlastní. Nikdo mu z těch sobeckých dětí na hřišti nic nepůjčí, každý ho předběhne, on se nechá. Myšleno s nadsázkou, každé dítě je jiné a já to chápu, nemám nic proti ostatním :kytka:

Je to trochu vrozený rys dítěte, protože moje dvouletá dcerka je pěkně průbojná :mrgreen: S ničím a nikým se nepáře,jak se rozkouká.

Já jsem staršímu od malička říkala, že se musí bránit, že má jít a ne čekat, kdo ho pustí, že nemusí půjčovat svoje hračky, když jemu nikdo nic nepůjčí. Prostě od té doby, co chápal, tak jsem vysvětlovala. I na hřišti mezi dětmi a bylo mi jedno, že mě ostatní maminky slyší. Když mu některé dítě na hřišti nebo v MC hračku vytrhlo z ruky, prostě jsem někdy sprostě šla a tomu dítěti naši hračku sebrala, ať mu to vrátí. Ale to jen, když byl menší. Od začátku se ho snažím vést k tomu, aby si konflikty řešil sám.¨

Teď už chodí do školky, je to lepší, ale je to v něm pořád. Nikdy nebyl sobec ne a ne, nepůjčím, to je moje. Prostě ochotně půjčí, ochotně se rozdělí o vše. Co se týče např. pořadníku na skluzavce, už taky jde, občas předběhne, blbne s dětmi, ale rváč,loktař, z něj nikdy nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
15.11.10 21:41

Taminko, počkej ve školce,tam se to upraví, pokud ne dřív… JInak mě pobavilo, že malá má pořád 12kg… naší malý budou za chvíli 3 a má těch kilo 10 a rozhodně se neztratí, vybojuje všechno, takže o kilech to taky není :-D

• Nahlásit
  • Citovat
28791
15.11.10 21:43

Jj, o kilech to není. Naše malá má koncem měsíce 2 roky, má necelých 10 kg a vybojuje si vše :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1751
15.11.10 21:43

U nás také veliké zlepšení věkem. Teď jsou dceři čtyři roky a naopak agresoři z dětství :-D teď pokulhávají za mojí malou něžnou kočičkou. :mrgreen:

Ale já chápu jak ti je, kolikrát jsem byla na dceru ve skrytu duše naštvaná, že je takový tele :( a bála se, jak to bude mít ve školce těžký. Ta školka byla u nás asi zlomová, i když zlepšovat se to začalo už po těch 2,5 letech.

Dodnes je hodně citlivá a empatická, na druhou stranu je drzá, hubatá, brání sebe i svého bratra a dokáže seřvat i o dost starší děti.

Radu nemám, snad jen vydržet a nedat na sobě najevo, že tě to třeba mrzí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.10 21:44

y jsme to tak taky se synem měli, je hrozné to pozorovat. Nechtěla jsem taky, aby se pak začal chovat přesně opačně, z otloukánka otloukač, tak jak píše Alenka. TAkže jsem normálně zasahovala, nejdřív přímo (na to druhé dítě např. v situaci s motorkou: Nene, teď na motorce jezdí naše Anička, ona ti ju kdyžtak půjdčí, až dojezdí, ano?), časem jsem jen syna instruovala: Tome, nemusíš tu motorku dávat, jezdils první, Jiříček počká, až dojezdíš. Atd. Prostě ať se pozorováním naučí, jak se i v těžké situaci zachovat slušně a domluvit se, ale nenechat se deptat.
(Trochu jsme se bála, aby se později nezačal spolíhat na mě, že za něj budu řešit konflikty, když ten náznak byl, byla jsem na něho „tvrdá“: např.: mamí, on mi bere motroku! - No tak mu řekni nenene. - mamí, mamí! - to si hochu vyřeš sám, však víš, co dělat.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15372
15.11.10 22:01

Já měla depky z toho, že je Luky strašný rváč…zásadně si nebere volně ležící hračky, ale snaží se vyrvat někomu z ruky, do každého ze vzteku strká, nesnese, když na něj někdo sahá, okamžitě ho odstrkuje, všude musí být první…no, prostě mu stojím pořád za zadkem abych zachránila ostatní děti :lol: Kámoška si zase spílala, jak ten její se nepere, nechá si vše vzít..a já ji tiše záviděla, jak má pohodové dítě. No, jenže pak jsem to viděla v reálu a musím říct, že jsem ráda, že je Luky takový drak, protože je z mého pohledu jednodušší tu jeho agresi ukrotit, než neustále zvyšovat dítku seběvědomí. Co jsem slyšela, tak spousta dítek se otrkala ve školce, ale Tami, snad se začne malá bránit dřív, aby jsi o ní pak ve školce neměla strach :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
AnonymniB.
15.11.10 22:06

Ahoj,tak takova byla dcera taky.Absolutne nekonfliktni,hodna,az hloupa.Po delsi dobe me uz prestalo bavit rikat cizim detem,ze to a to nesmi,at to dceri vrati,protoze ona si s tim hraje,atd.O maminkach deti nemluvim,kazda delala,ze nic nevidi,ja praskala z nervu.
Dcera sedela na pisku,prisel kluk a na hlavu ji vysypal celou lopatku pisku.Rekla jsem dceri,at naplni kyblik a udela klukovi to same,udelala to.
Hrala si s odstrkavadlem,prislo dite,vyrvalo ji to z ruky a ja ji rekla,at mu to vezme take nasilim,udelala to.
Jiny kluk z niceho nic prisel k dceri,stoupnul si pred ni a zacal na ni hazet kameny.Opet jsem holce rekla,at si vezme klacek a poradne ho svihne,tak se take stalo.Za chvili se naucila branit,uz nebyla ten blbecek a hracka cizich deti,naucila se vracet to,co jine deti delali ji.
Nikdy ale nikomu neublizila umyslne,naopak,byla stale ta hodna,ale oplatila stejnym dilem.
Jinak to proste neslo,sama by se to asi nenaucila.
Neustale domlouvani cizim detem me opravdu prestalo bavit a hadat se s jejich matkama bylo k nicemu.
Pokud jsou cizi deti na me dite zle,nevidim jediny duvod,proc ona by mela byt porad ta hodna.At taky vidi ty nevychovanci protivny jake to je,kdyz jim nekdo ublizi.A myslete si co chcete :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
15.11.10 22:07

Kakiko, přesně, dcera je taky pěkný drak, věčně ju krotím a věčně se chodíme omlouvat, ale není to zdaleka takové psychické utrpení pro mě jak sledovat dítě, co si všechno nechá líbit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
rencin
15.11.10 22:09

Podle zkusenosti s nevlastnim braskou - nechat to byt, jen kdyby ji bylo ublizovano, tak ji ucit, ze si to nema nechat libit. Bracha se zezacatku deti az desil, presne delal to, co tvoje holcicka, radeji slezl ze skluzavky a vsechny pustil :) To mu bylo prave kolem dvou let. A nekdy kolem tri se to zlomilo - najednou klidne vyleze a kdyz mu nekdo prekazi, tak na sebe hlasite upozorni a necha si uvolnit misto ;) A rozhodne mu pomohlo, kdyz zacal chodit do skolky - pamatuju si, ze jsme spolu jednou usinali a on si vzdycky musi pred spanim povidat a ja se ho ptala, jak se tesi do skolky a on ze jo a ze „dyz tam budou nejaky zlobivy klucickove, tak si jich ubec nebudu simat“ (jak ho naucila maminka) - ted do party zlobivych klucicku patri :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
15.11.10 22:12

Anonymní, tak to mi přijde docela soda navádět malou, aby někoho zešvihala klackem. Jasně že kluk udělal špatnou věc, ale tak snad jdu, domluvím mu, a donutím ho, aby se šel malé omluvit, ne? nebo něco na ten způsob. Zkrátka civilizovaně. Za jedno jsou to děti (když fyzicky napadnou druhého, neuvědomují si následky atd.) a za druhé takto se přece konflikty neřeší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1751
15.11.10 22:18
AnonymniB. píše:
Ahoj,tak takova byla dcera taky.Absolutne nekonfliktni,hodna,az hloupa.Po delsi dobe me uz prestalo bavit rikat cizim detem,ze to a to nesmi,at to dceri vrati,protoze ona si s tim hraje,atd.O maminkach deti nemluvim,kazda delala,ze nic nevidi,ja praskala z nervu.
Dcera sedela na pisku,prisel kluk a na hlavu ji vysypal celou lopatku pisku.Rekla jsem dceri,at naplni kyblik a udela klukovi to same,udelala to.
Hrala si s odstrkavadlem,prislo dite,vyrvalo ji to z ruky a ja ji rekla,at mu to vezme take nasilim,udelala to.
Jiny kluk z niceho nic prisel k dceri,stoupnul si pred ni a zacal na ni hazet kameny.Opet jsem holce rekla,at si vezme klacek a poradne ho svihne,tak se take stalo.Za chvili se naucila branit,uz nebyla ten blbecek a hracka cizich deti,naucila se vracet to,co jine deti delali ji.
Nikdy ale nikomu neublizila umyslne,naopak,byla stale ta hodna,ale oplatila stejnym dilem.
Jinak to proste neslo,sama by se to asi nenaucila.
Neustale domlouvani cizim detem me opravdu prestalo bavit a hadat se s jejich matkama bylo k nicemu.
Pokud jsou cizi deti na me dite zle,nevidim jediny duvod,proc ona by mela byt porad ta hodna.At taky vidi ty nevychovanci protivny jake to je,kdyz jim nekdo ublizi.A myslete si co chcete :wink: .

Taky jsem jí učila agresi oplácet. :oops: Možná špatná metoda, ale co už…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1751
15.11.10 22:19
Marilynn píše:
Kakiko, přesně, dcera je taky pěkný drak, věčně ju krotím a věčně se chodíme omlouvat, ale není to zdaleka takové psychické utrpení pro mě jak sledovat dítě, co si všechno nechá líbit.

Ano, tohle přesně zakladatelka chtěla a potřebovala slyšet :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama