Obědy u zaměstnavatele doma

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.10.21 08:56

Obědy u zaměstnavatele doma

Ahoj. Potřebuji znát názory více lidí a potvrdit/vyvrátit si svůj názor.
Máme rodinnou firmu a zaměstnanci obědvaji u tchyne doma ve vnitřní verandě. Znamená to, že jim někdo(tchyne, tchán nebo manžel) musí každý den nachystat donesene jídlo na talíře a ohřát v mikrovlnce v kuchyni v domě. A umýt pak ty krabičky a talíře. Je jich 5 až 8. Pro jednoho člověka je to práce na půl hodiny denně.

Já s manželem prosazujeme samostatnou kuchyňku na pracovišti, přestavba kanceláře. Tchyne tvrdí, že je to benefit, že to má rodinnou atmosféru a že to nebude to samé. Já si myslím, že lidi chodí do práce kvůli penězům a ne na každodenní oběd s šéfem, to je spíš na obtíž.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33702
23.10.21 08:58
@Anonymní píše:
Máme rodinnou firmu a zaměstnanci obědvaji u tchyne doma ve vnitřní verandě. Znamená to, že jim někdo(tchyne, tchán nebo manžel) musí každý den nachystat donesene jídlo na talíře a ohřát v mikrovlnce v kuchyni v domě. A umýt pak ty krabičky a talíře. Je jich 5 až 8. Pro jednoho člověka je to práce na půl hodiny denně.Já s manželem prosazujeme samostatnou kuchyňku na pracovišti, přestavba kanceláře. Tchyne tvrdí, že je to benefit, že to má rodinnou atmosféru a že to nebude to samé. Já si myslím, že lidi chodí do práce kvůli penězům a ne na každodenní oběd s šéfem, to je spíš na obtíž.

Kdo firmu založil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2703
23.10.21 09:01

Tak tam nechoď. Hromada lidí v práci nemá oběd žádnej a sotva stihne sníst housku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3328
23.10.21 09:02
@Anonymní píše:
Máme rodinnou firmu a zaměstnanci obědvaji u tchyne doma ve vnitřní verandě. Znamená to, že jim někdo(tchyne, tchán nebo manžel) musí každý den nachystat donesene jídlo na talíře a ohřát v mikrovlnce v kuchyni v domě. A umýt pak ty krabičky a talíře. Je jich 5 až 8. Pro jednoho člověka je to práce na půl hodiny denně.Já s manželem prosazujeme samostatnou kuchyňku na pracovišti, přestavba kanceláře. Tchyne tvrdí, že je to benefit, že to má rodinnou atmosféru a že to nebude to samé. Já si myslím, že lidi chodí do práce kvůli penězům a ne na každodenní oběd s šéfem, to je spíš na obtíž.

A zucastnenym to vadi? Nebo jen tobe, ktera to nechysta.
Edit. Jo uz vidim, ze manzelovi to vadi. Mel by to asi resit on, ne ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3076
23.10.21 09:04

Kdyz too nevadi zchanovcum ani zamestnancum…ja jako zamestnanec, bych uvitala spis kuchynku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12631
23.10.21 09:05
@Anonymní píše:

Taky bych byla pro samostatnou kuchyňku, tohle mi přijde takový divný :think: Kdyby si to ohřáli, a občas si tam třeba sedli na pokec u oběda, tak ok, ale chystat jim to na talíř, ohřát a uklízet po nich? Kdo tohle vymyslel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55231
23.10.21 09:05

Mi se to líbí. Taky mi to přijde, že to má rodinnou atmosféru, že si svých lidí váží. Neberou je pouze, že jsou pracovní síla. Pro takové lidi se musí dobře pracovat.
I samostatná kuchyň bude fajn. Ale ztratí to tuhle osobitu a kouzlo. Nevím, jak to popsat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12744
23.10.21 09:06
@Anonymní píše:
Já si myslím, že lidi chodí do práce kvůli penězům a ne na každodenní oběd s šéfem, to je spíš na obtíž.

já do chodím do práce kvůli penězům, ale dobré vztahy se šéfem jsou podmínkou spokojené práce. kdyby byl špatný šéf nebo kolektiv, bude práce neuspokojivá a byl by to dobrý důvod odejít jinam. jestli jsou obědy se šéfem zaměstnancům na obtíž, to si musí říct ti zamětnanci :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11997
23.10.21 09:12

A tchýně má ve firmě jaký podíl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2097
23.10.21 09:12

Mě se to taky líbí, člověk má potom pocit že si ho zaměstnavatel trochu váží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17696
23.10.21 09:14

Ja bych spíš rekla, ze pani vadi to po těch ostatních zaměstnancich poklizet :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2894
23.10.21 09:14

Jako zaměstnanec bych uvítala samostatnou kuchyňku. Většinou si nosím svoje, podle své chuti a každodenní oběd se šéfem by pro mě byla zdržovačka. Tak to vidím já, někomu se to naopak asi líbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55231
23.10.21 09:17
@tereza12345 píše:
Ja bych spíš rekla, ze pani vadi to po těch ostatních zaměstnancich poklizet :mrgreen:

Asi ji vadí, že to za bere čas příprava i uklízení. A možná nerada vidí, že to spolkne peníze, jestli to nějak dotují majitelé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.21 09:31

Vadí mi, že tím zbytečně tráví čas manžel a nestíhá pak svou práci(následná buzerace od tchána). Tchyně má pak výmluvu proč neobedvala(má 40kg i s postelí). Nejhorší na tom je, že takhle je to 6 dní ze 7, někdy 7 ze 7. Takže nikdy nemůžeme přijet na oběd s dětmi, oni nikdy nepřijdou k nám na oběd jako rodina.(protože kdo by nachystal oběd zaměstnancům). O nulovém soukromí ani nemluvím. Tchán i tchyne jsou už starší a kdykoliv se jim zdravotně může něco stát(parkrat už byli v nemocnici).
Jinak i díky tomu nejezdí nikam na návštěvy, nemají žádné známé, takže to velice ovlivňuje rodinný a soukromý život. To je ale jen můj pohled… Jim to nedochází.

• Citovat
  • Nahlásit
7265
23.10.21 09:32
@Anonymní píše:
:mrgreen: Mě to připadá roztomilý. Asi to je benefit. Pracuju taky v rodinný firmě a vnímám, že ta rodinná atmosféra opravdu benefit je, protože lidi tam v průměru vydržej dýl, jak v manželství.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat