Téma - dodací lhůty eshopů

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
24
22.10.21 17:44

Téma - dodací lhůty eshopů

Dobrý den. Mám jednoduché otázky. Uz několik měsíců propracovávam eshop, buduji od nuly. Záměrně nebudu psát název, nevím, jak je to tu s reklamou.

Dodací lhůty eshopů jsou různé. Nemluvím o samotné dopravě, ale celkové době od zaplacení - po doručení, tedy včetně přípravy, expedice apod.

Weby mají psané někdy 1-2 dny, ale většinou to bývá 2-4 dny.
Jaké máte zkušenosti?

1. Přišel vám balík do druhého dne, nebo spíše tak ty 3 Dny? Mluvím o standardu, ne o nějakých komplikacích, ci Vánocích, tam je to jiné.
2. Je pro vás dodací lhůta 3-4 dny normální a dokážete to u eshopů prostě tolerovat, či je to už moc pomalé? Děkuji ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11020
22.10.21 17:50

1. Tak pokud ty jsi schopna objednávku ten den vyřídit a předat dopravci, tak to druhý den většinou rozkvetou. Důležité je, kam to budeš vozit nebo kdy si to budou vyzvedávat, jelikož tam ti to může udělat +1 den a neuděláš s tím nic.

2. Myslím si, že do tech 4-5 dní je tak nějak standartní a nemám s tím problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17951
22.10.21 17:53

Do 4 dní se to dá přežít. Ideálně do 2 dnů od objednání.
Daleko důležitější než doba dodání (jestli 2 nebo 5 dní) je pro mě možnost volby zasilkovny a celkově cena za dopravu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27119
22.10.21 17:53

Vetsinou dojdou za dva dny (v pondělí objednán, ve středu to tu mam).
Nemám problém počkat třeba týden, když tu věc za tu cenu chci.

Co mě ale serenkuje, pokud objednávám a zboží má být údajně skladem a pak se 5 dní nic neděje (žádné zprávy o změně stavu objednávky), obchod proaktivne nekomunikuje a když se ozvu jak, tak se teprve dozvím, proč zpoždění. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26475
22.10.21 17:54

Tak záleží jak to budeš posílat, jestli u toho budeš sedět non stop nebo vyridis objednavky jednou za den. Mě přijde v pohodě do těch 5 dní, ale záleží o jaké zboží jde no :nevim: na něco si počkám klidně dva týdny, něco potřebuju mít třeba pozítří doma :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21951
22.10.21 17:55

Ted jsem objednávala u tří e- shopů dva maličké soukromé první den objednávka ( objednávám večer ) druhý den zabalili a předali dopravci ten další den v poledne přivezl
třetí byla lékárna tam to trvalo a den dýl a

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
22.10.21 17:59

Ja dokážem tolerovať čokoľvek, čo ten eshop uvádza. Pokiaľ napíšu, že do príde do 2 ní, tak očakávam, že to tu do 2 dní bude. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.21 18:04

Pracuji v jednom Eshopu a rozesíláme každé pondělí a čtvrtek. Pokud momentálně není nějaký výrobek v centrálním skladě vždy informuji telefonicky zákazníka a domluvím se zda počká až bude zboží skladem. Zásilky posíláme jak na dobírku tak bankovním převodem. Je ale i mnoho zákazníků, kteří si zboží objednají na dobírku a ve finále zásilku nepřevezmou. Přesto že máme v obchodních podmínkách že je zákazník povinen při nepřevzití zásilky zaplatit poštovné+ balné nezaplatí to. Řekla bych že do 4-5 dnů dodání stačí.

• Citovat
  • Nahlásit
907
22.10.21 18:14

4 až 5 dnů mi nevadí, nepotřebuji mít druhý den věc doma. Zboží mě musí zaujmout, z nového eshopu objednávám když mě většinou na slevom… zaujme a nebo podle hodnocení. Co mě naštve je zbytečně moc balícího materiálu a mám ráda eko balení v již použité krabici, bublinkách apod. Pošli mi odkaz do SZ kouknu co se mi líbí a co vadi :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2512
22.10.21 18:14
@Kupcovka píše:
Dobrý den. Mám jednoduché otázky. Uz několik měsíců propracovávam eshop, buduji od nuly. Záměrně nebudu psát název, nevím, jak je to tu s reklamou.

Dodací lhůty eshopů jsou různé. Nemluvím o samotné dopravě, ale celkové době od zaplacení - po doručení, tedy včetně přípravy, expedice apod.

Weby mají psané někdy 1-2 dny, ale většinou to bývá 2-4 dny.
Jaké máte zkušenosti?

1. Přišel vám balík do druhého dne, nebo spíše tak ty 3 Dny? Mluvím o standardu, ne o nějakých komplikacích, ci Vánocích, tam je to jiné.
2. Je pro vás dodací lhůta 3-4 dny normální a dokážete to u eshopů prostě tolerovat, či je to už moc pomalé? Děkuji ❤️

Doba dodání pro mě není prvořadá, ale věci kupují podle ceny.
Protože většinu věcí objednávám trošku dřív dopředu než je potřebují a počítám s dodáním do 4 prac. dnů.
Ale na takové 2 - 3 eshopy jsem narazila, kdy došlo zboží do druhého dne. V okamžiku když se začali objednávkou zabývat, tak do druhého dne jsem měla balík doma.
Takže když jsem objednala úterý ráno, ve středu dopoledne bylo zboží doma. Samozřejmě když jsem zboží objednala v pondělí večer např. kolem 21 hod, tak nebylo doma do úterý, ale v úterý zboží připravily, předaly dopravci a ve středu bylo doma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
22.10.21 18:29

Holky, děkuji za odpovědi. U nás je doba dodání právě cca 2-4 dny, protože dělám sama a dávám si tam den rezervu, kterou mohu 100% splnit i při vánocích…, ale momentálně eshop předělávám a přesměrovávám na shoptet, momentálně nejede. Kdo chcete potom kouknout, napište do zprávy a dodatečně třeba poslu adresu. Čekám na potvrzení platební brány, to trvá cca týden :-) takže uvidíme. Máme i nastavené dárečky aj. Eshop je s vlasovou kosmetikou a jinými doplňky. Rodinná firma, prodáváme jen to, co známe a víme, že funguje. Zatím jsem prodávala přes instagram skrz známé a mám jen kladné recenze.

Všem mockrát děkuji. Klidně mi ještě můžete dopsat, co vás u eshopů nejvíce zaujme, co je klíčové pro nákup atd. (Vidím, že některé již psaly, dekuji :-) )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54896
22.10.21 18:39

Tak většinou se setkávám s tím, že nejpozději do druhého dne, co jim dorazí platba (což je při platbě kartou hned), odesílají. Kolikrát ještě ten samý den, když se to dobře sejde. U malých eshpů chápu, že odesílají třeba jen dvakrát do týdne.
No a pak do toho taky vlezou víkendy. Teď jsem ze dvou eshopů objednávala boty, v úterý odpoledne, u obého platba kartou, stejný typ dopravy. Z prvního v út odpo potvrdili platbu, ve středu dopo to odeslali, ve čtvrtek to tu bylo.
Z druhého platbu potvrdili ve středu odpo, ve čtvrtek mě informovali, že budou odesílat, přepravce to potvrdil v pátek, dorazí snad v pondělí. Takže čtyřdenní rozdíl. Oboje myslím, že je v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
22.10.21 18:54

Holky, zasilkovnu volit nebudeme, připravila pro podnikatele dost špatné podmínky a máme již spoustu špatných zkušeností. Zasilka se nám uz 3× ztratila, 2× opozdila o dva týdny. To ani pošta neudělala. Raději volime klasické dopravce, kteří mají též parcelshopy v prodejnách. Zkušenosti no.:-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2512
22.10.21 19:08
@Kupcovka píše:
Holky, zasilkovnu volit nebudeme, připravila pro podnikatele dost špatné podmínky a máme již spoustu špatných zkušeností. Zasilka se nám uz 3× ztratila, 2× opozdila o dva týdny. To ani pošta neudělala. Raději volime klasické dopravce, kteří mají též parcelshopy v prodejnách. Zkušenosti no.:-(

Já třeba objednávám většinou přes poštu. Hodně lidí na poštu nadává.
Já jim vynadala jednou, když jsem čekala na balík a našla ve schránce lístek o nedoručení. Viděla jsem pošťaka jak tam lístek hází. Takže jsem si zašla pro lístek, zavolala dotyčnému, tvrdil, že jsem nebyla doma a nefunguje nám zvonek. Vynadala jsem mu a telefonicky a emailové i vedení pošty.
Od té doby volají jedeme k vám, jste doma?
Když si objednám balík, odmítám na něj v nabitém programu čekat doma až ppl, dpd, gls, zásilkovna dojede. Bydlím na vesnici, takže i parcelshopy mi jsou k ničemu. Musela bych jsem jet pro balík do města. Oproti tomu, poštu tady máme. Má lepší otevírací dobu než příp. parcelshopy, takže já jdu raději na poštu pro balík než jinam
Ale je spoustu eshopu, kteří přes poštu neposílají, takže i když mají levné zboží, rychlé doručení já od nich neobjednám. Beru od těch co mají poštu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26475
22.10.21 19:14
@Kupcovka píše:
Holky, zasilkovnu volit nebudeme, připravila pro podnikatele dost špatné podmínky a máme již spoustu špatných zkušeností. Zasilka se nám uz 3× ztratila, 2× opozdila o dva týdny. To ani pošta neudělala. Raději volime klasické dopravce, kteří mají též parcelshopy v prodejnách. Zkušenosti no.:-(

Ja třeba jinak než přes zasilkovnu neobjednavam, ne vždy jsem doma aby mě dopravce zastihl, pak sem naháněla balíky na druhém konci města a CP to je ještě jiná kapitola, to kolikrát ani nedají vědět a bez nějakého upozornění nechají balík na poště, už se mi stalo, že se balík vrátil zpátky eshopu že sem ho nevyzvedla a přitom sem ani nevěděla, že ho někde mám. Takže bez zasilkovny bych ani nic neobjednala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat