Práce přes agenturu ?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.10.21 22:03

Práce přes agenturu ?

Dlouhodobě si hledám zaměstnaní, bohužel neúspěšně.
Takže už přemýšlím, že bych si zaměstnaní našla přes pracovní agenturu.
Ale co od nich čekat? Kolik si vezmou za to, že mi našli zaměstnaní?
V minulosti jsem o tom jen slyšela, že sice práci najdou během chvilky, (dokonce i lide co psali x krát do firmy o zaměstnaní, byli ve firmě na pohovorů nezájem, pak se to vzalo přes agenturu a firma, která je nechtěla, je najednou vzala…) ale plat nic moc, protože agentura si docela dost strhne.
Jde mi o Ostravu, ale budu ráda za zkušenosti odkudkoliv

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11943
21.10.21 22:10

Nebrat. Spis si nech od někoho zkontrolovat životopis, napsat motivační dopis apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18672
21.10.21 23:27

Hele jeslti hledáš nekvalifikovanou práci v tak velkém městě, že se tam uživí agentura, tak fakt bude někde nějakej formální zádrhel v CV a v tom kde a jak hledáš - trh je teď fakt hladovej.

Nevezmou si od tebe žádné peníze, ale budou ti platit fakt málo a můžou tě kdykoliv vyrazit, něco jako dovolená na to zapomeň.

V jakém regionu jsi, jaké máš zkušenosti a kde a co hledáš?

Zvou tě na pohovory?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.21 23:39

Byla sem zamestnana pres agenturu 4mesice.Vse bez problemu, dovolenou sem mela normalne placenou, plat normal. Problem nastal, kdyz bylo treba propoustet. Agenturni sli jako prvni…Sice hned mi nabidli jinou praci, ale ja kvuli diteti potrebuju jen na rani smenu a to je problem.Ja byla spokojena, dokud se nepropoustelo.

• Citovat
  • Nahlásit
457
22.10.21 09:25

Ono je pracovní agentura a pracovní agentura. Jsou agentury, které ti pomohou najít práci do kmenového stavu tzn. jenom ti pomohou zprostředkovat pohovor, poradí ti jak vystupovat, pomohou ti s životopisem atd… Je to placená služba, nicméně za toto většinou platí firmy, nikoliv kandidát. Mezi ně například patří např: Grafton, ACJobs, Freecon, CIE Group. A mnoho dalších. Osobně mám nejlepší zkušenost se společnostmi Grafton a CIE Group - a to, ať jako kandidát, tak i jako personalistka.

Jinak bych se zamyslela, proč nemůžeš najít práci. Z mých zkušeností to bývá:

• Příliš časté měnení zaměstnání (více zaměstnání po dobu méně než 1 rok, některé firmy koukají dokonce méně než 2 roky)
  • Nevhodné vystupování či vyjadřování na pohovoru
  • Špatně napsaný životopis
  • Hledáš příliš v úzkém okruhu, někdy se za slušnou prací prostě musí dojíždět
  • Máš omezení na směny či přesčasy, nebo se na ně netváříš dost nadšeně
  • Příliš vysoké finanční požadavky
  • Hlásíš se na pozice, na které se nehodíš

Co se týče klasických pracovních agentur a práce na přidělení, určitě bych byla zdrženlivá. Osobně mám zkušenost, že obvykle pod nimi pracuje „odpad“ když to tak musím nepěkně říct. Jsou to lidi, co nechtějí makat, před něčím utíkají a nebo chtějí dostávat minimální mzdu a zbytek na ruku. Což je výhodné akorát tak pro agenturu, ale pro zaměstnance až tolik ne. Tedy alespoň z dlouhodobého hlediska. Ze zákona by tato praktika již neměla být možná, ale ty agentury to nějak obcházejí, nevím jak, ale pořád se to dělá. Zároveň i pro firmy jsou to zaměstnanci, kterých se mohou nejsnáze zbavit. Můžeš přijít o práci ze dne na den. A to zrovna v této Covidové době, stojí fakt za prd. Za mě bych ti to velmi, velmi nedoporučila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.21 10:31
@kakadel píše:

Děkuji za obsáhlou odpověď. Tedy za to nebudu platit já? Jako já bych jim klidně zaplatila - jednou, ne každý měsíc z platu, ale když člověk nemá práci, nemá peníze, tak i jednorázová částka se platí blbě.
Práci si hledám v Ostravě, takže dost velké město, aby se tady ty agentury uživili, jak bylo zmíněno od jiné uživatelky. Do Ostravy bych jsem dojížděla a upřímně se na to těším. V minulém zaměstnaní jsem vydržela 3 roky, předtím 4 roky a předtím spíš dlouhodobé brigády - po škole bez praxe, takže nikdo nechtěl (poslední - bylo pár km ode mně, ale nechci v tom městě pracovat, nechci vidět minulé kolegyně)
Snažím se vystupovat slušně na pohovoru, o firmě si zjistit info apod… ale to je můj názor. Druhá strana může a asi i má jiné mínění, když mě nechtějí, ale mají na to právo a lidí na pohovor mají taky víc než dost.. Jen když člověk jde na pohovor, práce by ho bavila (menší prodejna, sklad, administrativa apod), dostane negativní odpověď a za pár dní je nabídka znova na netu, tak to člověka naštve. Životopis mám napsaný od odborníka, motivační dopis moc psát neumím…
Finance a prac. dobu jsem omezenou měla. Chtěla jsem dělat na zkrácený úvazek, už jsem od toho upustila, hledám na plný úvazek i z toho důvodu, že budu mít více peněz
Stejný problém najít práci má i jeden známý a ten má velké prac. zkušenosti, nemá omezení v prac. době, ale má věk…
Prozatím jsem našla agentury - Anex person, Flexl T agency, Job factory. Co jsem našla tak pozitivní recenze, ale moc jich nebylo, ale negativní nebyli žádné, tak nevím

• Citovat
  • Nahlásit
2756
22.10.21 10:36
@Ou píše:
Hele jeslti hledáš nekvalifikovanou práci v tak velkém městě, že se tam uživí agentura, tak fakt bude někde nějakej formální zádrhel v CV a v tom kde a jak hledáš - trh je teď fakt hladovej.

Nevezmou si od tebe žádné peníze, ale budou ti platit fakt málo a můžou tě kdykoliv vyrazit, něco jako dovolená na to zapomeň.

V jakém regionu jsi, jaké máš zkušenosti a kde a co hledáš?

Zvou tě na pohovory?

Nevím, která Ou má dneska směnu, ale tahle evidentně o agenturách nemá ani páru, Neraď, když něčemu nerozumíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.21 15:07
@Anonymní píše:
Děkuji za obsáhlou odpověď. Tedy za to nebudu platit já? Jako já bych jim klidně zaplatila - jednou, ne každý měsíc z platu, ale když člověk nemá práci, nemá peníze, tak i jednorázová částka se platí blbě.
Práci si hledám v Ostravě, takže dost velké město, aby se tady ty agentury uživili, jak bylo zmíněno od jiné uživatelky. Do Ostravy bych jsem dojížděla a upřímně se na to těším. V minulém zaměstnaní jsem vydržela 3 roky, předtím 4 roky a předtím spíš dlouhodobé brigády - po škole bez praxe, takže nikdo nechtěl (poslední - bylo pár km ode mně, ale nechci v tom městě pracovat, nechci vidět minulé kolegyně)
Snažím se vystupovat slušně na pohovoru, o firmě si zjistit info apod… ale to je můj názor. Druhá strana může a asi i má jiné mínění, když mě nechtějí, ale mají na to právo a lidí na pohovor mají taky víc než dost.. Jen když člověk jde na pohovor, práce by ho bavila (menší prodejna, sklad, administrativa apod), dostane negativní odpověď a za pár dní je nabídka znova na netu, tak to člověka naštve. Životopis mám napsaný od odborníka, motivační dopis moc psát neumím…
Finance a prac. dobu jsem omezenou měla. Chtěla jsem dělat na zkrácený úvazek, už jsem od toho upustila, hledám na plný úvazek i z toho důvodu, že budu mít více peněz
Stejný problém najít práci má i jeden známý a ten má velké prac. zkušenosti, nemá omezení v prac. době, ale má věk…
Prozatím jsem našla agentury - Anex person, Flexl T agency, Job factory. Co jsem našla tak pozitivní recenze, ale moc jich nebylo, ale negativní nebyli žádné, tak nevím

Ano, ty nebudeš platit nic. Obvykle agentuře platí firma za konkrétního zaměstnance. Takže bych se toho nebála. Zkus ten Grafton, jestli máte v Ostravě pobočku, za mě je opravdu nejlepší.

Já samozřejmě chápu, že hledat práci je těžké. Mockrát se mi stalo, že mě potahali po 3-4 kolech a pak mi řekli, že mám smůlu. Člověk musí zatnout zuby, ono se něco najde.

Samozřejmě já nedokážu říct, co je konkrétně tvůj problém, protože jsme se neviděli. Ale v agentuře to jistě dokáží posoudit.

Moc ti držím palce, je smutný, že kdo chce makat tu možnost prostě nemá.

• Citovat
  • Nahlásit
457
22.10.21 15:08

Ježíš, to jsem nechtěla vložit anonymně :think: Na co jsem to zase klikla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
778
23.10.21 19:46
@Anonymní píše:
Prozatím jsem našla agentury - Anex person, Flexl T agency, Job factory. Co jsem našla tak pozitivní recenze, ale moc jich nebylo, ale negativní nebyli žádné, tak nevím
A co hledáš? Jde ti o manuální práce nebo kancelářské?
@Anonymní píše:
Dlouhodobě si hledám zaměstnaní, bohužel neúspěšně.
Takže už přemýšlím, že bych si zaměstnaní našla přes pracovní agenturu.
Ale co od nich čekat? Kolik si vezmou za to, že mi našli zaměstnaní?
V minulosti jsem o tom jen slyšela, že sice práci najdou během chvilky, (dokonce i lide co psali x krát do firmy o zaměstnaní, byli ve firmě na pohovorů nezájem, pak se to vzalo přes agenturu a firma, která je nechtěla, je najednou vzala…) ale plat nic moc, protože agentura si docela dost strhne.
Jde mi o Ostravu, ale budu ráda za zkušenosti odkudkoliv

Agenturu platí firma, které zaměstnance hledá, takže ty ji nemáš co platit. Nevím, jakou pozici hledáš, ale moje zkušenosti jsou takové, že u manuálních práci berou téměř každého a pokud chodíš včas, děláš co máš, tak by neměl být problém. U kancelářských práci se může stát, že agentury posílají na pohovory i kandidáty, kteří na tu pozici nejsou úplně vhodní a pak je větší riziko, že budes chodit po pohovorech neúspěšně, ale když budeš schopna nějaké reflexe a zlepšení, dřív nebo později by se mělo zadarit. Dovednosti typu práce s PC nebo příprava na otázky na pohovoru se dají doručit i doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat