Oběť podvodného inzerátu

22.3.21 13:56

Oběť podvodného inzerátu

Ahojky holky,

jako mnoha z lidí jsem se stala obětí podvodného inzerátu. Rovnou říkám, že se to stalo o Vánocích. Teď jsem to poprvé řekla kamarádce a ta mě okamžitě začala tlačit ať s tím jdu na policii.
Chtěla bych slyšet Váš názor, podle mě je pozdě na to do dále řešit. Co myslíte vy? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
843
22.3.21 13:58

A o co jde? Bez toho ti asi neporadíme :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4334
22.3.21 14:03

Do 10tisíc je to jen Přestupek.. Policie musí hledat shodu v systémech (účet, mail, tel. číslo)… obecně peníze zpět nedostaneš téměř nikdy.. osobně bych to neoznamovala..
Aktuálně fičí nabourávání Messengeru - napíše ti tvůj Přítel (co máš v přátelích), abys mu poslala číslo na mobil- pak ti napíše, že hraje soutěž (o cokoliv) a zda mu přepošleš kody.. JEDEN KÓD JE M-PLATBA ZA 600Kč a více! takže zlatá blbost koupit někde něco fake.. tohle je horší.. máš pocit, že si píšeš s někým, koho znáš! a operátoři mají m-platby otevřené, takže přijdeš klidně i o desítky tisíc, když tě to netrkne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.3.21 14:05

@ivculka šlo o chytré hodinky v hodně 4 950kč.

@Lucy75 osobně se mi to taky nechce oznamovat z toho důvodu, že si myslím, že nic nedostanu zpátky. Spíš mi okolí nasadilo brouka do hlavy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16039
22.3.21 14:06

No pokud škoda nebyla vyšší než 10 000, tak bohužel chodit na polici nemá smysl. Maximálně najít dašlí oběti, aby se škody sečetli a řešit to hromadnou žalobou - tam potřebujete právníka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.3.21 14:11

@Ou já si myslím to stejné. Ostatní to komentují tím, že je nouzový stav, tudíž se to řeší jinak :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4334
22.3.21 14:18

@blablabla54 ne, aktuálně jsou i nové judikáty, že co přímo nesouvisí s koronou, tak se zas přísněji postihovat nebudou.. a hranice 10tisíc je u tr. činů neprolomitelná
kašli na to a dej si příště bacha.. zkus pachatele urgovat, psát, vyhrožovat… já nalítla třeba na e-shopu na bundu pro muže za trojku (bohužel to byli přeprodejci z Ali) a díky asi 40mailům, vyhrůžkám, paragrafům atd. jsem své prachy nakonec jako jedna z mála z nich zpátky dostala ;) prostě jsem se nedala :mrgreen:
tohle co píšeš klidně oznam, ale akorát s tím ztratíš čas.. i kdyby se našla shoda, řízení bude trvat měsíce a dotyční už ty prachy dávno nemají…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30999
22.3.21 14:30
@Lucy75 píše:
Do 10tisíc je to jen Přestupek.. Policie musí hledat shodu v systémech (účet, mail, tel. číslo)… obecně peníze zpět nedostaneš téměř nikdy.. osobně bych to neoznamovala..
Aktuálně fičí nabourávání Messengeru - napíše ti tvůj Přítel (co máš v přátelích), abys mu poslala číslo na mobil- pak ti napíše, že hraje soutěž (o cokoliv) a zda mu přepošleš kody.. JEDEN KÓD JE M-PLATBA ZA 600Kč a více! takže zlatá blbost koupit někde něco fake.. tohle je horší.. máš pocit, že si píšeš s někým, koho znáš! a operátoři mají m-platby otevřené, takže přijdeš klidně i o desítky tisíc, když tě to netrkne…

To snad každý ví, že přeposílat nějaké kódy je blbost. 8o
Možná kromě seniorů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19655
22.3.21 14:32
@blablabla54 píše:
@ivculka šlo o chytré hodinky v hodně 4 950kč.@Lucy75 osobně se mi to taky nechce oznamovat z toho důvodu, že si myslím, že nic nedostanu zpátky. Spíš mi okolí nasadilo brouka do hlavy

tak pro tu částku, bych TO podala. Za pár stovek ne, ale když jde skoro o 5 tis, tak už opravdu ano. Navíc dotyčná/ý v tom evidentně umí chodit, takže těch poškozených bude víc a při těchto sumách se přes 10tis. dostaneš velice snadno.
Já bych ten čas, už jen proto, aby se to třeba neopakovalo, do toho investovala. Když si toto řekne každý, tak ty podvodníky a zloděje nikdy nikdo nezastaví…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4334
22.3.21 14:37

@Bábrdl souhlas - DO TÉ DOBY, než ti napíše tvá Kámoška…
bereš to jako Její hru…
a nevíš, že má nabouraný messenger… aktuálně na tom lidi projíždí tisíce včetně učitelek a podobně… prostě ti píše tvůj Přítel z přátel… jde o poměrně sofistikovanou trestnou činnost s velkým ziskem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30999
22.3.21 14:41
@Lucy75 píše:
bereš to jako Její hru…
a nevíš, že má nabouraný messenger… aktuálně na tom lidi projíždí tisíce včetně učitelek a podobně… prostě ti píše tvůj Přítel z přátel… jde o poměrně sofistikovanou trestnou činnost s velkým ziskem…

Já nevím. Měla jsem dojem, že tenhle trik každý zná :nevim:
To je jak americký generál, co potřebuje peníze.

Jednou se mi stalo, že mi přišla zpráva od „kamarádky“ nainstaluj si temhle program a budeš vědět, kdo ti kouká na fb. První, co mě napadlo, bylo, že má hacknutej účet. A taky, že jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30999
22.3.21 14:43
@Lucy75 píše:
bereš to jako Její hru…

Ale je fakt, že já jsem v tomhle opatrná. Takhle jsem testovala příbuzného, když mi psal, že si mám něco nainstalovat. (Byl to fakt on). A měl ze mě pak srandu. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1101
22.3.21 16:46

Mně nedávno přišel od rodinné známé podezřelý mail, tak jsem hned psala do rodiny, že pozor na maily od ní, že se mi to nějak nezdá a za chvíli psala, že jí někdo hacknul mail.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
366
22.3.21 21:24
@Ou píše:
No pokud škoda nebyla vyšší než 10 000, tak bohužel chodit na polici nemá smysl. Maximálně najít dašlí oběti, aby se škody sečetli a řešit to hromadnou žalobou - tam potřebujete právníka.

Ale o trestný čin může jít, stačí, aby takto podvedených bylo víc, škoda se sčítá. Pak je zde otázka návratnosti- tj. jestli si na podvodníkovi něco vezme zpět. @blablabla54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat