Obezita a cestování v letadle

Anonymní
11.5.21 17:17

Obezita letadlo

Ahoj, mám dotaz chci letět na dovolenou ale mám 160kg a nwm jak to funguje jestli je nějaký váhový limit atd. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6007
11.5.21 17:23

To by bylo lepší zjistit u dané letecké společnosti, spíš než váhový limit bude limitující velikost sedadla, některé jsou docela malé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9102
11.5.21 17:33

Musíš si to zjistit u dané letecké společnosti a typu letadla. Jestli se do něj vůbec vejdeš. Možná si budeš muset připlatit za vyšší třídu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22252
11.5.21 17:35

Zjisti si rozměry sedadel. Třeba do sedadla Ryanairu pro kratší lety by ses nevešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
820
11.5.21 17:36

Hlavne s ohledem k nejakemu chudakovi, co by si sedl vedle Tebe doporucuji, aby sis priplatila minimalne o sedadlo navic, coz budes muset zrejme i tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32844
11.5.21 17:51

To je moje noční můra. V letadle mám klaustrofobii i tak a kdyby si vedle mě sednul někdo takový, tak to bych asi nedala. Já vím, že za to ten člověk nemůže, ale já taky nemůžu za svojíklaustrofobii. Z toho, že bych seděla u okýnka a on usprostřed se mi dělá blbě, jen na to pomyslím. Možná do uličky.

Zakladatelko, váhový limit na člověka není. Pokud vypadáš nějak nestandardně, můžou se tě zeptat kolik vážíš, aby to nějak zakalkulovali. Ale limit na váhu člověka není. Spíš jde o to sedadlo. Musíš se vejít a musíš se moct zapnout. Ale na to je prodloužení pásu.

Spíš se připrav, že se lidé budou zlobit, že tě usadili zrovna vedle nic. Já bych určitě nedělala scény, ale slušně bych letušku poprosila alespoň o uličku.

Kontaktuj aerolinky a oni ti řeknou. Možná budeš muset do byznsys nebo platit za další sedadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1003
11.5.21 18:00

Rovnou u odbavení požádat o sedadlo do uličky, prodlužovací pás dá letuška v letadle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32844
11.5.21 18:01
@mamoch píše:
Rovnou u odbavení požádat o sedadlo do uličky, prodlužovací pás dá letuška v letadle.

U do sedadla do uličky se musí „vejít“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1427
11.5.21 18:12

Ja to stesti jednou mela, pani se znacnou nadcahou si sedla doprostred! Bohuzel, bylo vsude plno, radsi bych si priplatila a koupila jeste jedno sedadlo, pro mne neprijemne, pro pani trapne. Prekypovala z obou stran, namackla nalevo i napravo, sotva se tam vesla, kdyz sla na wc..boha..letuska ji pomahala vstat, ja se konecne nadechla, pan do ulicky to nevydrzel a byl po 3 hodinach uz sprosty, pani i dost zavaneka a bylo to opravdu na telo..trapne tedy bylo i jak sla na wc..skoro se tam nevesla, uprimne nechapu jak to dala. nakonec si presedka do ulicky..nicmene pro pana zadna vyhra, moc si uprostred nepolepsil..tak si zas presedaval zpet..no hrizny. Letuska ji pak pri odchodu spitla neco o 2 sedackach pro priste. Asi, ze si ma zakoupit..byt to delsi let, nel 4,5 hid. Tak nevim teda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6007
11.5.21 18:15

Ještě mě napadá koupit sedačku vyšší třídy, ty bývají širší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.21 18:17

Váhový limit se neřeší, vzletova hmotnost se pocita z danych průměrů na dospeleho/dite. Pokud se vejdes do sedačky, tak si řekni o prodlužovací pás. Ale jestli myslis, ze bys to nedala, tak se to řeší bookovanim dvou sedadel. Ale za dobu co jsem litala jsem tohle videla jen jednou. Vzdycky se každej snažil napresovat do sedačky s prodluzovakem :wink:

• Citovat
  • Nahlásit
32844
11.5.21 18:23
@PAN66 píše:
Ja to stesti jednou mela, pani se znacnou nadcahou si sedla doprostred! Bohuzel, bylo vsude plno, radsi bych si priplatila a koupila jeste jedno sedadlo, pro mne neprijemne, pro pani trapne. Prekypovala z obou stran, namackla nalevo i napravo, sotva se tam vesla, kdyz sla na wc..boha..letuska ji pomahala vstat, ja se konecne nadechla, pan do ulicky to nevydrzel a byl po 3 hodinach uz sprosty, pani i dost zavaneka a bylo to opravdu na telo..trapne tedy bylo i jak sla na wc..skoro se tam nevesla, uprimne nechapu jak to dala. nakonec si presedka do ulicky..nicmene pro pana zadna vyhra, moc si uprostred nepolepsil..tak si zas presedaval zpet..no hrizny. Letuska ji pak pri odchodu spitla neco o 2 sedackach pro priste. Asi, ze si ma zakoupit..byt to delsi let, nel 4,5 hid. Tak nevim teda

Myslíš, že to fakt nevěděla? Podle mě tihle lidé musí mít hroší kůži. :nevim: Mně by z toho bylo dopředu blbě, že se bude celé letadlo klepat, abych si nesedla vedle, ale jim je to asi jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9102
11.5.21 18:26
@Bábrdl píše:
U do sedadla do uličky se musí „vejít“.

Ne, ale může přetíkat do uličky :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32844
11.5.21 18:31

https://www.idnes.cz/…8_igsvet_tom

https://tn.nova.cz/…t-tvrdi.html

Aerolinky se dost často bojí sporů s obézními cestujícími, takže nechají ty „normální“ trpět a raději se hádají s nimi, než aby je obézní obvinil s diskriminace :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1122
11.5.21 18:31
@Bábrdl píše:
To je moje noční můra. V letadle mám klaustrofobii i tak a kdyby si vedle mě sednul někdo takový, tak to bych asi nedala.Já vím, že za to ten člověk nemůže, ale já taky nemůžu za svojíklaustrofobii. Z toho, že bych seděla u okýnka a on usprostřed se mi dělá blbě, jen na to pomyslím. Možná do uličky.

Zakladatelko, váhový limit na člověka není. Pokud vypadáš nějak nestandardně, můžou se tě zeptat kolik vážíš, aby to nějak zakalkulovali. Ale limit na váhu člověka není. Spíš jde o to sedadlo. Musíš se vejít a musíš se moct zapnout. Ale na to je prodloužení pásu.

Spíš se připrav, že se lidé budou zlobit, že tě usadili zrovna vedle nic. Já bych určitě nedělala scény, ale slušně bych letušku poprosila alespoň o uličku.

Kontaktuj aerolinky a oni ti řeknou. Možná budeš muset do byznsys nebo platit za další sedadlo.
Člověk neztloustne ze vzduchu a vody.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat