Obezita u dítěte

Anonymní
13.9.17 13:25

Obezita u dítěte

Zdravím,
jak by jste třeba naznačili někomu blízkému, že je jeho dítě, jak to říct slušně, přes váhu? Máme v rodině jednu dívenku, deset let, přes padesát kilo! Dr jí nařídila omezení jídelníčku a menší dietu, rodiče to nerespektují a dále si jedou po svém. Holčina už je ve věku, kdy to sama vnímá a kolikrát i sama říká, že jí to štve, že je tlustá a spol, ale sama s tím nic dělat nechce a v podstatě ani nemůže. Jejich strava, pokud se to tak dá nazvat jsou samé čipsy, kofola, čokoládky a spol. Zdravé jídlo by nesnědla, protože je prostě zvyklá z domu jíst tučná a mastná jídla. Jedinou zeleninu, kterou sní je květák nebo špenát, ale zase po svém. Z květáku smaženky s tunou tatarky a špenát jedině s uzeným nebo tučným masem, s vejcem ne. Ryby a lehčí masa vůbec. Napadá vás, jak by se jí dalo pomoct a zároveň ji nezranit? Jezdí k nám ráda a tak bych nechtěla nějak ranit její důvěru.

PS: jediné opatření, které rodiče udělali, aby už nepřibírala je nahnat ji na volejbal, kde si už po měsíci stěžovala na bolavá kolena. Stejně to nepomáhá, když si vezmu loňské fotky z prázdnin a letošní, má minimálně o deset kilo víc.

:oops: :oops: Když to napíšu hrubě, je už teď silnější než já a to jsem o hlavu a něco vyšší než ona, nosí po mě věci, které jsem nosila v těhotenství, nedokáže bez zadýchávání ujít ani kratší procházku a věčně se lituje.
Anonym kvůli rodině

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
13.9.17 13:38

A co chceš jako naznačovat? Tak asi už to ví, bylo jim to sděleno, mají doporučení a neřídí se tím. myslíš, že něco změníš. Řekla bych, že ti do toho nic není, byt ti je samozřejmě dítěte líto.

Mám to samé, dokoncce v blízké rodině. Partnerova dcera. Obézní. Nedělají s tím nic. Mluvila jsem s ním o tom. Ale nenadělám s tím víc nic. Holku mám ujištuje, že tlustá není, že je krásná i ta. Holka to opakuje a jí a jí. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
760
13.9.17 13:45

Rodiče jsou hovada :cert:

Neuděláš nic, nakolik holka si na to musí dojít sama. Maximálně ji poskytuj vhodné varianty, když je u Vás a vysvětluj ji proč ty a manžel jíte to a ono.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8373
13.9.17 13:51

Maximálně udat na sociálce, že nedodržují pokyny dětské lékařky a ohrožují zdraví dítěte.
Jako je to šílenost, ale hnusné věci vyžadují hnusná opatření.
Pokud ani to nezabere, tak asi není řešení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22690
13.9.17 13:53

Pro je to stejný trestný čin, jak když někdo dítě mlátí. Máme jednu takovou rodinu ve vsi. Kluk si naštěstí jede svoje, je dospělý a vidí to. Holky je mi líto, je skvělá, hodná, v obličeji pěkná, ale když vidím jejich nákupní koš :pocitac:
Ale neporadím, jak na ně. Když neslyší rodiče, tak spíš holčinu něčím postrčit. Článek, kde je to dobře popsané, aby ji to zaujalo. Nebo přes její dobrou kamarádku… nevím, ale držím pěsti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
13.9.17 14:05

Už jim to řekl lékař, je jim to šumák, ty se nepleť do věcí, do kterých ti nic není.
Chápu tě, ale nic s tím neuděláš :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10496
13.9.17 14:14

Byla jsem jako dite taky tlusta. Ve 14 letech 60 kg 8o. (spoluzacky mely 50) Na gymplu jsem pribrala dalsich 10.
Az ve 20 mi to v hlave vsechno docvaklo a ja si rekla, ze takhle vypadat nechci. Zmenila jsem jidelnicek a slo to dolu snadno.
Pokud holka sama nechce, tak to nepujde. A v 10 letech si nedokazu predstavit, ze bych mela v hlave poskladane, jak se stravovat, abych zhubla. Jedla jsem to, co cela rodina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1312
13.9.17 14:16

Posledni leta mivam na koupalistich docela sok, kolik obeznich deti je…13 ti leti kluci s prsama o dve cisla vetsi nez ja, tucny bricha, holciny kol 14 ti s celulitidou :roll:
jsem starsi rocnik a za nas se deti smaly tlustochum z poloviny takovym jaci jsou ty dnesni..ale my holt litaly po venku a babi pak namixovala tvaroh s jahodama, tot sladkost dne veskera…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.9.17 14:16

Tak díky za „rady“ zejména těm agresivně vystupujícím, vím, že mi do toho v podstatě nic není, ale je to rodina a nepříjde mi normální cpát dítěti do hlavy, že když jsou rodiče tlustí (prožrali se k tomu oba dva, byli hubení), tak ona bude taky.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.9.17 14:19

@cecetka Já vím, že jí to časem dojde, ale bude se zbytečně celou dobu trápit, hlavně by rodiče svůj přístup ani tak nezměnili, i kdyby je na kolenou prosila. Sama se za sebe stydí už teď a to má to nejhorší období teprve před sebou. Puberta jí to dá pěkně sežrat, dopadne jak její bratr, ten samý případ a do dvaceti se s ním holky nechtěli ani kamarádit. Teď má sice přítelkyni, ale ta je to samé co on.

@lajovka nejsem zas až tak stará, mám 25, ale i za nás jsme se sem tam do silnějších děcek navezli a bylo jich podstatně míň než dneska. Mě to vždycky dostane v obchodě a venku, kdy hubená holka jde slušně oblečená a totální obezita narvaná v kraťasích a tričku po pupík až jí z toho lezou strie (v15!!! letech) a vykračuje si jak dáma.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.9.17 14:24

@flybe bohužel jsou a stojí si suveréně za svým názorem. Doktorku znají přes dvacet let a stejně jí za zády pomlouvají. Dcerka je věčně nemocná, doktorka naznačila, že to může mít spojitost, když sedí celé dny doma a nechodí mezi lidi, rodičům to prostě nedošlo. Je to hazard zejména se zdravím, proto mě to rozčiluje, ať si každej vypadá jak chce, když je zdravej, ale mě kolena nebolí a v deseti letech nemají děcka co bolet kolena.

@Aries6 píše:
Pro je to stejný trestný čin, jak když někdo dítě mlátí. Máme jednu takovou rodinu ve vsi. Kluk si naštěstí jede svoje, je dospělý a vidí to. Holky je mi líto, je skvělá, hodná, v obličeji pěkná, ale když vidím jejich nákupní koš :pocitac:
Ale neporadím, jak na ně. Když neslyší rodiče, tak spíš holčinu něčím postrčit. Článek, kde je to dobře popsané, aby ji to zaujalo. Nebo přes její dobrou kamarádku… nevím, ale držím pěsti.

Ona žádné kamarády nemá, proč asi..stydí se za sebe a děcka ji mezi sebe neberou, protože je tlustá. Kolikrát mi tady naříkala, jak ji ten nebo onen něco řekli. Co jí na to mám říct? Že mají pravdu? Řekla jsem jí jen to, že jestli se jí nelíbí, jak na tom je, že jí klidně pomůžu, když bude chtít a jediné co jsme spolu zvládali, byli max ty ufuněné procházky.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.9.17 14:27
@Anonymní píše:
Tak díky za „rady“ zejména těm agresivně vystupujícím, vím, že mi do toho v podstatě nic není, ale je to rodina a nepříjde mi normální cpát dítěti do hlavy, že když jsou rodiče tlustí (prožrali se k tomu oba dva, byli hubení), tak ona bude taky.

Anonym 1 z 13:38
ale vždyt já nikde nepíšu, že je to normální, že je to správné. mě to taky přijde strašný. Ale opravdu nenaděláš nic. Co chceš naznačovat? Oni to vědí. Stejně jako to vědí v mém případě. Ale bud je jim to fuk nebo nemaj vůli s tim něco dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
13.9.17 14:31
@Anonymní píše:
Anonym 1 z 13:38
ale vždyt já nikde nepíšu, že je to normální, že je to správné. mě to taky přijde strašný. Ale opravdu nenaděláš nic. Co chceš naznačovat? Oni to vědí. Stejně jako to vědí v mém případě. Ale bud je jim to fuk nebo nemaj vůli s tim něco dělat.

Já ani nevím, jak to vnímají, protože jim to nikdo z rodiny nebo blízkého okolí otevřeně neřekl. Spíš si to neuvědomují, jaké to může mít následky, asociálnost, nezdravé stravovací návyky a další zdravotní problémy. My taky nejsme nějací bio nebo všechno zdravé, taky mám ještě po pobytu na mateřské nějaké to kilo navrch, ale když se podívám na její fotky cca 5 let zpátky, byla to drobná holčička, když to porovnám s těmi fotkami teď, je to děs. Tady už mi ten anonym neprošel :oops: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18863
13.9.17 14:42

@Barbora1993 tak pokud dřív byla drobná nemá třeba poruchu štítnice?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3865
13.9.17 14:46

Naše děti měly loni ve třídě ve školce předškolačku, která vážila 40 kilo..hrůza :zed: ale maminka je taky „metráček“, takže to asi neřeší.
Jinak co poradit…je to těžký s tímhle něco můžou dělat jedině rodiče a pokud ti nechtějí… :-( Možná bych zkusila před holčičkou téma nenápadně naťuknout..třeba že si pro sebe uděláš něco dobrého zdravého, když u vás bude a zkusit jestli se na to nechytne a pak si s ní o tom zkusit promluvit, nabídnout ji že ji pomůžeš..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama