Obezita u pritele 45 plus

Anonymní
25.7.21 18:32

Obezita u pritele 45 plus

Trapi mne pritelova extremno obezita. Kdyz jsme se poznali, byl rekneme plnostihly, ale chodili jsme na tury, jezdili na kole, tancili. Jenze postupem casu to doslo do bodu, kdy ujde par km, vlastne uz ani na prochazku radsi nejde, kolo nic, pohyb jen kolem baraku. Ma vysoky tlak, bere leky, takze ted ho ma ok. Ma problem s kolenem, ortoped mu do zpravy napsal, ze musi rapidne zhubout, ze je to podminka operace. Jenze on nehubne. Vysvetlovala jsem mu, jak mu to skodi, on se tvari, jako ze je porad jeste v norme. Neni. Ja uz ho memuzu videt jist, kdyz nakouknu, co pije, tak sladkou stavu… Uz je mi to i fyzicky neprijemne. Poradte, jak mu pomoct, podporit nebo za kym poslat. Je to strasne omexujici, jsme pomerne mladi a uz zijeme jak duchodco, co bude za 10 let?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4742
25.7.21 18:41

Bohužel, tady nepomůže nic, dokud nebude sám chtít (a nebo dokud ho nedonutí nějaký zdravotní problém). Pokud už je ti tak odpudivý, jak píšeš, asi bych mu dala ultimátum, buď zhubne nebo konec :nevim: Obecně pro ultimáta nejsem, ale tohle by mohlo prospět i jemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17251
25.7.21 18:49
@Anonymní píše:
Trapi mne pritelova extremno obezita. Kdyz jsme se poznali, byl rekneme plnostihly, ale chodili jsme na tury, jezdili na kole, tancili. Jenze postupem casu to doslo do bodu, kdy ujde par km, vlastne uz ani na prochazku radsi nejde, kolo nic, pohyb jen kolem baraku. Ma vysoky tlak, bere leky, takze ted ho ma ok. Ma problem s kolenem, ortoped mu do zpravy napsal, ze musi rapidne zhubout, ze je to podminka operace. Jenze on nehubne. Vysvetlovala jsem mu, jak mu to skodi, on se tvari, jako ze je porad jeste v norme. Neni. Ja uz ho memuzu videt jist, kdyz nakouknu, co pije, tak sladkou stavu… Uz je mi to i fyzicky neprijemne. Poradte, jak mu pomoct, podporit nebo za kym poslat. Je to strasne omexujici, jsme pomerne mladi a uz zijeme jak duchodco, co bude za 10 let?

Co to je extremne obezni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.21 18:53

@cecetka 170 cm, 130 kg.

• Citovat
  • Nahlásit
17251
25.7.21 18:55
@Anonymní píše:
@cecetka 170 cm, 130 kg.

Tak to je fakt zdravi ohrozujici :? A fyzicky nepritazlivy chlap :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.21 18:56
@Julča001 píše:
Bohužel, tady nepomůže nic, dokud nebude sám chtít (a nebo dokud ho nedonutí nějaký zdravotní problém). Pokud už je ti tak odpudivý, jak píšeš, asi bych mu dala ultimátum, buď zhubne nebo konec :nevim: Obecně pro ultimáta nejsem, ale tohle by mohlo prospět i jemu.

Vdyt uz problem ma, koleno by potrebovalo operaci a vysoky tlak. Mne jde vzit cert, kdyz prijde od obvodacky s tim, ze ho pani doktorka pochvalila! Za co? Asi ze vzorne polyka pilule. Ona by prce mela byt prvni, kdo to s nim bude resit :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
2151
25.7.21 19:01

Pokud nebude sám chtít půjde to těžko, maximálně můžeš zkusit nekupovat žádný šťávy, vařit dietní jídla atd, aby doma neměl nic, čim by se dalo hřešit.
V týhle fázi bych mu asi narovinu řekla, že už mě přestal přitahovat a pokud s tim nic neudělá, ukončim to s nim. Nechci mít doma invalidu o kterýho se musim starat 24hodin denně místo toho, abych si užívala života. Náznak, že jsem toho opravdu schopná by byl asi to, že bych s nim odmítala sedět doma u televize a jezdila na výlety sama s kamarádkou, nebo s nějakým zájezdem s když mu to vyhovuje, ať si doma hnije sám ale mě ať do toho nenutí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19415
25.7.21 19:03

Kolik měří a váží?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9795
25.7.21 19:06
@Anonymní píše:
@cecetka 170 cm, 130 kg.

No je to hodně, ale pořád to není žádný extrém. Co kdybys měla víc pod kontrolou jeho jídelníček? Čím tak tloustne? Co jí a pije?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.21 19:08

@Nickjmeno Ja jsem hodne aktivni, takze i tak jezdim hodne s prateli, s dcerou, segrou… On si zas doma neco kuti. On neni vylozene liny, rad dela na dome, na zahrafe, v dilne, vyrobi, co si kdo vzpomene. Potreboval by zmenit zpusob stravovani nebo spis upravit metabolismus. 20 let jezdil po montazich, kde cely den delal a poradne se najedl az vecer. Ale s nim proste neni rec. Bud se tvari, jako co mam nebo se urazi. Nebo si to fakt neuvedomuje. Prasklo pod nim zahradni lehatko a prvni, co zkoumal, nyl material. Ani ho nenapadlo, ze by to mohlo byt tim pupkem :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
34795
25.7.21 19:34
@Anonymní píše:
@cecetka 170 cm, 130 kg.

Vyhoď všechno nezdravé ve stylu Cajthamlové. Vař dietně. Nekupuj uzeniny a tučné sýry. Kup mu krokoměr a hecuj ho, že má ujít 10 000 kroků denně. Plánuj výlety. On to asi vidí, ale nedokáže se přemoct. U chlapů kolikrát stačí přidat pohyb a omezit alkohol a jde to hezky dolů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
497
25.7.21 19:36
@Anonymní píše:
@cecetka 170 cm, 130 kg.

Wau 8o můj manžel má 200 cm a 135 kg a teda má dost silnou nadváhu, ale tahle váha při 170 cm? To musí být širší než delší :nevim: Řekla bych mu, že mě nepřitahuje, že s ním chci sportovat atd. a že vy s tím měl hlavně kvůli sobě něco dělat. Ultimáta bych nedávala, pokud toho člověka miluji, snažím se mu pomoc a nebudu mu vyhrožovat rozchodem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3436
25.7.21 19:56
@Russet píše:
Vyhoď všechno nezdravé ve stylu Cajthamlové. Vař dietně. Nekupuj uzeniny a tučné sýry. Kup mu krokoměr a hecuj ho, že má ujít 10 000 kroků denně. Plánuj výlety. On to asi vidí, ale nedokáže se přemoct. U chlapů kolikrát stačí přidat pohyb a omezit alkohol a jde to hezky dolů.

Nevim, jestli je rozumne, aby starost o jidelnicek obezniho cloveka prevzal nekdo jiny. Kdyz uz jsi vzpomnela Cajthamlovou, tak ta ucila vzdycky toho postizeneho, jak ma varit a co ma jist. Dokonce tam byl cca 13 lety klucik a varil si dam. To je pak hrozna zatez pro partnerku, ktera je v tom nevinne. Navic hubnout se da i pri relativne normalnim jidelnicku, jen si nenandam kupu brambor, ale jen trochu a k tomu maso. Ty vogo, to by se mi taky libilo, kdyby mi nekdo chystal dietku az pod nos.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4742
25.7.21 20:15
@Anonymní píše:
Vdyt uz problem ma, koleno by potrebovalo operaci a vysoky tlak. Mne jde vzit cert, kdyz prijde od obvodacky s tim, ze ho pani doktorka pochvalila! Za co? Asi ze vzorne polyka pilule. Ona by prce mela byt prvni, kdo to s nim bude resit :zed:

Ano, jistě, ale pro něj to zatím není dost :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4742
25.7.21 20:17
@Cenarius píše:
No je to hodně, ale pořád to není žádný extrém. Co kdybys měla víc pod kontrolou jeho jídelníček? Čím tak tloustne? Co jí a pije?

To není extrém, jo? Možná kdyby měl 190 cm a měl to ve svalech. Na jedné straně se tady ženám, které nezapadají do tabulky BMI píše, že jsou obézní (neříkám, že to píšeš ty) a na druhé straně tohle není extrém? Kolik kilo by musel na tuhle výšku mít, podle tebe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat