Obézní mužův syn

Anonymní
20.5.20 10:38

Obézní mužův syn

Zdravím a potřebuji poradit. Můj muž má obézního šestiletého syna z předchozího manželství. To celé obecně mi nevadí. Je docela hodný. Jen mi vadí s nimi někam chodit. Někde se ukazovat. Jsem štíhlá ženská, sportuji a dbám o sebe. Muž je také štíhlý s dobrou postavou a rád chodí ven a podniká různé akce. Jenže jeho syn je obézní zřejmě po své mamince, která nedbá o sebe ani o něj. Vykrmuje ho. Když je syn s námi, neustále něco jí a vytahuje. Jeho zájem je jen jídlo a hry na playstationu. Když navrhneme hřiště, kolo, pěší výlet, koupání, cokoliv tak sice jde, ale za chvíli je vidět jak ho to nebaví. Přijdeme a zase chce jíst a hrát hry. Muž se ho snaží usměrňovat a k něčemu ho vést, ale nemá to smysl, prottože pak zase ho doma ona vykrmuje a sedí s ním na zadku. Říkal že bude nešťastný jednou, protože nebude mezi svými oblíbený a hlavně ty zdravotní důvody. Vadí mi že známí to komentují přede mnou že je to buřt a je strašnej. Já to vím. Mají pravdu a vždycky na to řeknu že je mi to jedno, není můj a po mě tedy být nemůže. Je mi to nepříjemné a stydím se mezi lidmi, vypadáme jako rodiče s tlouštíkem. Vždycky se na něco vymluvím že s nimi nejdu, protože jedu za rodinou, nebo chci jít plavat, nebo na kolo, nebo kámoška, cokoliv…jen abych s nimi nemusela jít. Stejně mě to moc nebaví. Muž mě k tomu nenutí, chápe že chci být sama. Jen nevím jak to do budoucna řešit. Otázka tedy zní jak mu to citlivě sdělit a nebo mu prostě na rovinu říct že s nimi nikam chodit nechci. Nebo zda dál takhle mlžit. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
988
20.5.20 10:41

A co takhle si přiznat, že máš chlapa, jehož součástí tento kluk prostě je. A kluka zábavnou formou k pohybu inspirovat. A neříkej mi, že za to může jen jeho maminka, rodiče jsou dva. A jestli toho kluka odmítas přijmout, je to ještě větší chudák než si myslíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.20 10:43

@Nika079 Díky, no on na to v pubertě beztak přijde sám. Bude chtít holky atd. a to ho donutí s tím něco dělat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.20 10:46

Já tě chápu, taky má manžel dvě dcery. Mladší zatím menší nadváha, ale starší již v pubertě tam už je obezita na výšku 158cm, má 70kg. Vypadá hrozně. Taky si to říkám jak ty, že se stydím, že máme vyžrané děcko. Moje dcera je štíhla. Prostě se nad to musíš povznést, takto nemůžete přece dále fungovat. Nebo se pak rozejít. Domluvte se s chlapem, že u vás prostě bude syn jíst 5× denně, jen jednou denně sladké. U nás holky to tak prostě mají, vědí že nic dále nebude. Pijou vodu, občas naředěný džus. Rozhodně nemají k dizpozici jídlo jak by si přáli a jak ho asi mají doma. A právě se snažíme je brát na hory, ted jim chlap koupil kola a aspon u nás s nimi vyráži. V létě jak tu budou 14 dni vesměs shodí i 4 kila. Pak to zase naberou sice což taky není ideální. Ale zase to beru tak že jim ukážeme že se dá žít i jinak, než sedět na ři. ti doma a žrát. Ono je to i baví ty hory, kolo a tak. Vem to tak. A na lidi kolem se snaž kašlat prostě. Tvoji známi vědí že není tvůj syn, a poznámky že je to buřtík… to je dost mimo misu, já tedy takové známe nemám… pobavíme se o tom, že je to špatné, zdravotně a tak, ale zase neee urážky.

• Citovat
  • Nahlásit
11069
20.5.20 10:47

No, když ti víc záleží na názoru stejně povrchních lidí, jako jsi ty sama, než na spokojené rodině :nevim: představ si, že jsou třeba dva rodiče sportovci a mají dítě nemocné, které je obézní z léků a podobně. Tak je taky podle pohledu odsoudíš. A ne, jen jeho máma za tohle nemůže, to dítě má i otce. Já má třeba kamarádku se stejně starým dítětem, jako je náš syn. Jejich dítě je taky silné, ale na druhou stranu vím, že se stravují zdravě a ten prcek (2,5r),je takový od narození. Čert ví, kde se to tam bere. Přitom je to čert, co se celý den nezastaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.20 10:47
@Anonymní píše:
@Nika079 Díky, no on na to v pubertě beztak přijde sám. Bude chtít holky atd. a to ho donutí s tím něco dělat.

To nemusí, ono to taky už může být pozdě…

• Citovat
  • Nahlásit
19565
20.5.20 10:48

Ach jo, tvoje smýšelní je celé úplně špatné :? Budeš si muset přiznat, že zaprvé máš chlapa s dítětem, ať už je tlusté, hubené, černé nebo žluté. A zadruhé přestat házet špínu jen na jeho matku. On na tom má velký podíl i tvůj muž. Brání mu snad něco kluka třeba zapsat na nějaký kroužek a 3× týdně ho tam vozit? Učit ho zdravě jíst (zábavnou formou), když ho má u sebe? Vzít ho na víkend na kola nebo túru?
Chápu, že ti vadí pohledy, jaké na kluka háže okolí, ale pokud se u toho necpe burgerem a colou, nemáš důvod :nevim: Kluka je mi upřímně líto. Rozvedení rodiče, žádné prospěšné aktivity, žádná péče o zdraví a ještě nextka jeho tatínka, která se za něj stydí. Zamysli se nad sebou. Jednou třeba budeš mít dítě, které taky nebude přesně takové, jaké sis ho vysnila, a pak se ti to jako bumerang vrátí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20116
20.5.20 10:51
@Anonymní píše:
Zdravím a potřebuji poradit. Můj muž má obézního šestiletého syna z předchozího manželství. To celé obecně mi nevadí. Je docela hodný. Jen mi vadí s nimi někam chodit. Někde se ukazovat. Jsem štíhlá ženská, sportuji a dbám o sebe.Muž je také štíhlý s dobrou postavou a rád chodí ven a podniká různé akce. Jenže jeho syn je obézní zřejmě po své mamince, která nedbá o sebe ani o něj. Vykrmuje ho. Když je syn s námi, neustále něco jí a vytahuje. Jeho zájem je jen jídlo a hry na playstationu. Když navrhneme hřiště, kolo, pěší výlet, koupání, cokoliv tak sice jde, ale za chvíli je vidět jak ho to nebaví. Přijdeme a zase chce jíst a hrát hry. Muž se ho snaží usměrňovat a k něčemu ho vést, ale nemá to smysl, prottože pak zase ho doma ona vykrmuje a sedí s ním na zadku. Říkal že bude nešťastný jednou, protože nebude mezi svými oblíbený a hlavně ty zdravotní důvody. Vadí mi že známí to komentují přede mnou že je to buřt a je strašnej. Já to vím. Mají pravdu a vždycky na to řeknu že je mi to jedno, není můj a po mě tedy být nemůže. Je mi to nepříjemné a stydím se mezi lidmi, vypadáme jako rodiče s tlouštíkem. Vždycky se na něco vymluvím že s nimi nejdu, protože jedu za rodinou, nebo chci jít plavat, nebo na kolo, nebo kámoška, cokoliv…jen abych s nimi nemusela jít. Stejně mě to moc nebaví. Muž mě k tomu nenutí, chápe že chci být sama. Jen nevím jak to do budoucna řešit. Otázka tedy zní jak mu to citlivě sdělit a nebo mu prostě na rovinu říct že s nimi nikam chodit nechci. Nebo zda dál takhle mlžit. Děkuji.

trochu povrchní, ale každý jsme nějaký, evidentně přikládáš důležitost těmto věcem, nad jinými. Což se zřejmě nezmění a s největší pravděpodobností se v dohledné době nezmění ani syn. Tak pokud máš trauma už jen z toho, že vás někdo vidí pospolu, tak nezbývá než poradit rozchod, protože kluk bude pořád součástí otcova života a jen tak se ho nezbavíš.
Pak je tu ještě jedna možnost, ale ta není pro každou, musela by jsi totiž něco obětovat -) zkuste syna vysoudit do střídavky a začněte s ním makat, správný jídelníček, pohyb a makám, makám, ať je z něho kus a ty se za něj nemusíš venku stydět…
Ale ještě hrozí, že tě do oběhu pošle chlap, protože já bych třeba nebyla s někým, kdo se stydí byť jen jít vedle mého dítka. S takovým povrchním člověkem, bych si neměla co říct…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.20 10:52
@Anonymní píše:
Já tě chápu, taky má manžel dvě dcery. Mladší zatím menší nadváha, ale starší již v pubertě tam už je obezita na výšku 158cm, má 70kg. Vypadá hrozně. Taky si to říkám jak ty, že se stydím, že máme vyžrané děcko. Moje dcera je štíhla. Prostě se nad to musíš povznést, takto nemůžete přece dále fungovat. Nebo se pak rozejít. Domluvte se s chlapem, že u vás prostě bude syn jíst 5× denně, jen jednou denně sladké. U nás holky to tak prostě mají, vědí že nic dále nebude. Pijou vodu, občas naředěný džus. Rozhodně nemají k dizpozici jídlo jak by si přáli a jak ho asi mají doma. A právě se snažíme je brát na hory, ted jim chlap koupil kola a aspon u nás s nimi vyráži. V létě jak tu budou 14 dni vesměs shodí i 4 kila. Pak to zase naberou sice což taky není ideální. Ale zase to beru tak že jim ukážeme že se dá žít i jinak, než sedět na ři. ti doma a žrát. Ono je to i baví ty hory, kolo a tak. Vem to tak. A na lidi kolem se snaž kašlat prostě. Tvoji známi vědí že není tvůj syn, a poznámky že je to buřtík… to je dost mimo misu, já tedy takové známe nemám… pobavíme se o tom, že je to špatné, zdravotně a tak, ale zase neee urážky.

Děkuju, no chtěla jsem asi taky číst že v tom nejsem sama. Rozejít se určitě kvůli jeho synovi nechci. Nežije u nás, jen navštěvuje a muže mám ráda. Nechci nikoho jiného, prostě jsem chtěla nějak poradit jak to vyřešit.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.20 10:53

@Aduš8 On moje rodina opravdu není. Ale dík za názor.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.20 10:54
@Anonymní píše:
To nemusí, ono to taky už může být pozdě…

No právě, ale tak jeho problém že jo. A problém rodičů.

• Citovat
  • Nahlásit
19565
20.5.20 10:55
@Anonymní píše:
@Aduš8 On moje rodina opravdu není. Ale dík za názor.

Jestli to bereš takhle už teď, bude lepší, když s partnerem nezůstaneš. Jinak na tom klukovi napácháš víc škody, než jeho rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26982
20.5.20 10:55

Co znamená obézní?
A než řešit obezniho syna, tak bych se zaměřila na to, abych si tolik nebrala, co si o mě lidi myslí.
Najdi si na klukovi to krásné a naopak tím, že bude s vámi, ho můžete pozitivně ovlivňovat ;)
Je to syn tvého chlapa a bude tu pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25867
20.5.20 10:56

Tohle musí řešit tvůj chlap s matkou dítěte a následně synem.
Nicméně ty bys měla zapracovat na svém sebevědomí. Stydět se za něj, protože nevypadá jak ze žurnálu a raději nikam nechodit. :roll: Vždyť ty za něj nejsi zodpovědná, tak nevím, co Ti trhají žíly nějaké poznámky nebo pohledy okolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
875
20.5.20 10:56

Tak ty jsi pěkná kr..va, chudák malej. Koukám že Ti záleží jen na vzhledu a na tom co myslí druhý. Zamýšlí se nad sebou, kluk z toho vyroste, ale ty zustaneš stejně povrchní pokud s tím nic neudělaš. Chlapovi klidně řekni ale pokud je ten chlap rozumný tak tě pošle hned někam. Protože žít s člověkem jako si ty je hrůza. Záleží ti jen na vzhledu… O tom život není. Rozumná zena s nimi bude chodit ven a brát je oba takový jaký jsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat