Objednávání oblečení z Číny - ŠTÍTKY

6.1.20 00:16

Objednávání oblečení z Číny - cedulky na oblečení

Dobrý večer, ráda bych se zeptala někoho, kdo objednává oblečení z Číny a přeprodává ho zde v ČR, tak jestli objednané zboží má vždy cedulky… tím myslím cedulky, na kterých je napsáno, z čeho je to vyrobeno, na kolik se to může prát…atd… Pokud se nepletu, tak každý kus oblečení musí takovou cedulku obsahovat a mně by zajímalo, jestli je zboží z Číny už takovými cedulkami opatřeno… děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

866
6.1.20 00:32
@VeruneckaSOS píše:
Dobrý večer, ráda bych se zeptala někoho, kdo objednává oblečení z Číny a přeprodává ho zde v ČR, tak jestli objednané zboží má vždy cedulky… tím myslím cedulky, na kterých je napsáno, z čeho je to vyrobeno, na kolik se to může prát…atd… Pokud se nepletu, tak každý kus oblečení musí takovou cedulku obsahovat a mně by zajímalo, jestli je zboží z Číny už takovými cedulkami opatřeno… děkuji

Já si koupila z Aliexpressu kabát a nemá na sobě nic. Kvalitou hadr na podlahu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11911
6.1.20 00:35

Nesmíš objednávat zboží z číny a tady ho přeprodávat. Na veškeré zboží musíš mít atesty. Jeden stojí 50-100tisíc a pokud je nemáš, hrozí ti dost velké pokuty. Stačí, aby jsi prodala zboží, zákazník si atest vyžádal a pak tě nahlásil na hygieně. Nějaká cedulka na zboží je to poslední, co by tě mělo zajímat. Nejdřív si nastuduj, co všechno musíš jako dovozce zboží ze zemí mimo EU splňovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.20 00:37

@Janli na oblečení atest být nemusí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11911
6.1.20 00:42

@VVVZ dováželi jsme textil z číny, atesty museli být vždycky. Utekla mi nějaká změna v legislativě? Zažila jsem několik kontrol z hygieny, kdy dokonce odebírali vzorky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.20 00:56

@Janli mrkněte na tzu.cz.vyslovene se tam na to někdo ptal…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27328
6.1.20 01:09

No hlavne to jsou z Ali proste hadry ktere stejne budou lidi asi vetsinou vracet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.20 08:22

S těmi atesty to budu muset ověřit, ale pokud to tak je, tak je pro mě takovéhle „malé“ podnikání bezpředmětné… :( To je lepší tedy objednávat od EU dodavatelů, ale nevím, kde je pořádně najít...….

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 09:34

Proč chce někdo podporovat prodej textilu z Číny??? Kvalita výroby, podmínky práce tam, životní prostředí tam, ekologie při dopravě atd… Tyhle všechny aspekty pomíjíte jen kvůli tomu, že je to levné a bude z toho zisk?

• Nahlásit
  • Citovat
11911
6.1.20 10:19
@Anonymní píše:
Proč chce někdo podporovat prodej textilu z Číny??? Kvalita výroby, podmínky práce tam, životní prostředí tam, ekologie při dopravě atd… Tyhle všechny aspekty pomíjíte jen kvůli tomu, že je to levné a bude z toho zisk?

Protože je jednodušší mít klapky na očích než se zamýšlet nad důsledkem svého jednání. Bohužel to lidi ani neví. Chybí tady v tomhle směru osvěta. Sice ti říkají, že máš šetřit vodou, ale už ti nikdo neřekne, co všechno způsobuješ životnímu prostředí, když si kupuješ trička na dvě použití, každý rok nový mobil a borůvky z Brazílie. Brečí se, že uhelný elektrárny znečišťují životní prostředí, ale že největší zlo je konzumní spotřebitel, to se nahlas neříká, protože by to mohlo ohrozit ekonomiku. Tohle se bohužel obchodním firmám úplně nehodí do krámu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.20 10:25
%
@Anonymní píše:
Proč chce někdo podporovat prodej textilu z Číny??? Kvalita výroby, podmínky práce tam, životní prostředí tam, ekologie při dopravě atd… Tyhle všechny aspekty pomíjíte jen kvůli tomu, že je to levné a bude z toho zisk?

Tak já sama jsem si na Aliexpressu koupila několik kousků z bavlny a byla jsem naprosto spokojená, takže proč by někdo nemohl nakupovat z Číny a prodávat zde…Že je to zboží nekvalitní… u mody už to zase tolik neplatí jako před 10ti lety… Navíc, jdi si třeba nakoupit tady v ČR do nákupních center a podívej se na cedulky. Přibližně 99% zboží, které se zde prodává, je „made in China“, a rozhodně to žádný hadry nesjou, takže nevím, kde byste pak chtěly nakupovat, když se vám zboží z Číny nelíbí… Takže já chápu, že chce někdo tenhle typ zboží dovážet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
6.1.20 15:36
@Janli píše:
Protože je jednodušší mít klapky na očích než se zamýšlet nad důsledkem svého jednání. Bohužel to lidi ani neví. Chybí tady v tomhle směru osvěta. Sice ti říkají, že máš šetřit vodou, ale už ti nikdo neřekne, co všechno způsobuješ životnímu prostředí, když si kupuješ trička na dvě použití, každý rok nový mobil a borůvky z Brazílie. Brečí se, že uhelný elektrárny znečišťují životní prostředí, ale že největší zlo je konzumní spotřebitel, to se nahlas neříká, protože by to mohlo ohrozit ekonomiku. Tohle se bohužel obchodním firmám úplně nehodí do krámu.
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 10:06

Tak jsem si udělala malý průzkum. Vzala jsem si oblečení pro mimčo, co tu mám, a zjišťovala, kde bylo vyrobený. Tady jsou příklady:

• body z C&A - made in Pakistan
  • oblečky z M&S - made in India
  • sety Dirjke - made in India
  • oblečení z F&F - made in India
  • dovozené oblečení od Carter´s přímo z USA od kamarádky - made in China
  • LIndex - made in China
  • Pak jsem dost objednávala z ČR eshopů (nebudu jmenovat, stačí si zadat do vyhledávače a hned vám vyjedou) - většina zboží made in China, pak pár made in Poland, ale když se podíváte na značku (když je tam vůbec uvedená) a vygooglíte si jí, tak je to import z China, a největší experti tam nemaji radši vůbec nic.
  • Ještě jsem koukala na dvě body, kupované na Fleru od pani z ČR - etiketu nemá vůbec, ale věřím, že bylo vyrobeno v ČR, protože jsou křivě šité, je vidět, že to je ruční práce, jedno stálo 500Kč a od ČR dodavatele bych čekala mnohem víc (takže už jsem si z Fleru neobjednala).

Včera jsem se koukala na další eshopy v ČR a rozesmál mě jeden, který uvádí, že mají svojí značku a přitom to samé oblečení prodávají i ostatní eshopy, ale pod úplně jinou značkou! takže tomu jako nerozumim i vůbec. Kdyby alespon měli jiný potisk, ale ono je to úplně stejné. :nevim:
Než mě tady napadnete, že si chci tímhle průzkumem uklidnit svědomí, že bych při dovozu z Číny nedělala nic špatně, tak se vás chci zeptat: odkud máte oblečení vy? kde se kupuje zboží od „nevýrobců“ ze třetích zemí? To by mě zajímalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 10:19

@Janli Měla jste pravdu, atesty jsou nutné...…… Nevitě, jak to funguje, když vám dodavatel k tomu oblečení dodá i OEKO-TEX certifikát? To Hygieně stačí nebo musí být další atesty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27328
10.1.20 12:50

Tak jasne ze ty znacky taky vyrabi v Cine, ale maji to tam jaksi pod kontrolou a je fakt rozdil v kvalite koupit detsky obleceni napr v Lindexu anebo nejaky no name na Aliexpresu. Vsak zakup oboji a porovnej. Ten rozdil je patrny i jen na pohled. A to nemluvim o atestech ktere ty znacky na to maji, zatim co no name asi ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama