Oblečky do porodnice

Anonymní
6.5.20 20:12

Oblečky do porodnice

Ahoj holky,
na konci srpna mám termín porodu a už si pomalu sepisuji seznam věcí, co s sebou do porodnice. V naší porodnici nepůjčují oblečky a každý si má vzít vlastní. Otázka tedy zní, jaké kousky si vlastně zabalit? Vím, že se prodávají přímo oblečkové sady určené do porodnice, ale jsou většinou složené z body, košilka, polodupačky (+rukavičky a čepička), ale já spíše přemýšlím, že bych miminko oblíkala do bodyčka a přes to overálek/pyžamko. Nevím, ale myslím, že to bude miminku pohodlnější, než být v tepláčkách nebo polodupačkách, když bude mít případně ten pahýlek pupečníku. :think: Navíc i jednodušší pak při přebalování a tak - o jeden kousek oblečení míň :D co myslíte vy? Vystačíme si takto s pyžamkama, nebo mám raději sáhnout po variantě s košilkou? Samozřejmě budu mít na miminko ještě zavinovačku a body bych volila s dlouhým rukávkem, takže zima by mu být neměla ne? :)
Moc děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

93
6.5.20 20:16

Já bych doporučila overalky, přijde mi to pro malá miminka nejpohodlnější. Ale v létě body pod to je zbytečně moc. Mimča mívají rádi zavinutí a v létě jsem v porodnici zavinovala s pomocí velké tetra pleny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26442
6.5.20 20:17

Já na kluky milovala overaly. Nedávala jsem jim pod to nic. Prostě jen overal. Vystačila jsem si s tím do půl roku u obou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
823
6.5.20 20:18

Já jsem měla novorozeně v pyžamu (overalek), přišlo mi to nejjednodušší. Zima mu nebyla, oni tam pořád hrozně topí… Plus na hlavu čepičku a zavinout do deky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1229
6.5.20 20:27

@Platanka fakt čepičku?
Tu neměla dcera ani když jsme šli domů.

Taky jsme měli overal, na zapínání.
Nebo body a polodupky.

ttt

Svetr

fda 40 Kč
  • 68

Mikina

fda 40 Kč
  • 68
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
823
6.5.20 20:32

@ElisC mám děti v srpnu, v září a v dubnu a vždycky čepičku měly, i ostatní ji měly… Doma už teda tolik ne, ale v porodnici jo, i některé sestry na to dbaly. Zavinout a čepičku! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1486
6.5.20 20:33

Overal a super jsou ty, které mají na rukavkach takove záložky, do kterých můžeš schovat ručičky, aby se ti miminko neskrabalo po obličeji.
Jinak dcera se narodila v srpnu a od porodnice dostala jen body s dlouhým rukavem, bylo vedro. Já ji dávala na noc ponožky a rukavicky prave kvůli tomu skrabani, měla dlouhý nehty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
875
6.5.20 20:34

Jestli je to prvni miminko, tak doporucuju neco, co se snadno oblika :D a radsi vseho vic 8o ja mela blici mimi a prevlikala nekolikrat denne a jestli nepujcuji ani latkove pleny tak tech by taky vzala dost. Ja mam cervnove a bylo v porodnici priserny vedro, cely tri dny mela jen body s dlouhym rukavem, jen jednou dlouhy overal po koupani..a ani zavinovacku, ani cepicku…ale bylo fakt priserny vedro, lepsi je mit sebou vsechno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1229
6.5.20 20:38

@Platanka tak to koukám, já mám děti v dubnu a srpnu a v místnosti neměly čepičku nikdy.
Sestra nám říkala, že pokud je venku alespoň 20°C a nefouká, nemusí jí mít ani tam.

ttt

Svetr

fda 40 Kč
  • 68

Mikina

fda 40 Kč
  • 68
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15198
6.5.20 20:42

I moje děti byly v overálcích, popř bodyčko a dupačky. Nezbytnou čepičku. Slečna mi bez čepičky modrala a to byla vlasatá a byl teplý říjen :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7976
6.5.20 20:42

Taky hlasuju pro overalky, ideálně takové, co se rozepínají od krku až ke kotníku, luxusně se to oblíká. A určitě víc kousků, moje dítě mělo první týdny dar se počurat přesně v té v vteřině, když stará plenka byla pryč a nová ještě mimo, a počurat vše, co mělo na sobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1226
6.5.20 20:47

My jsme teda v porodnici pro miminko měli erar, červnová jen košilku a zavinovačku, říjnová navíc dupačky, ale čepičku nikdy :nevim:. Jinak pokud se rozhodneš pro body, tak rozhodně zavinovací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.5.20 20:56

Rodila jsem v létě obě děti. V nemocnici měli erární pro odchod z nemocnice…body+overal+zavinovačka a čepička. Ještě jsem se ptala doktorka zda není moc baleny a řekla, že akorát.
Druhý den po porodu měli obě děti na sobě od sester baleny dvojty overal +zavinovačka a čepička (v porodnici) ano. Tyhle prckove ztrácí hodně rychle teplo. Sama vím, že na porodním sále byl v huňatý zavinočce a čepičce a vystrčil jen ruku a hned po chvilce hrozně ledová až do fialová.

• Nahlásit
  • Citovat
13781
6.5.20 21:14

Červencový byl zavinovací, tomu jsem dávala jen body s dlouhým rukávem a velkou plenu na zavinutí, čepici ne.. březnový měl body s krátkým a na tom overal, čepici jen když přijela moje mamka, ta mě vždycky sprdla, že je málo oblečený.. je mu 8 a nadává dodnes, obzvlášť kvůli chybějící čepici, kterou měl kluk letos v zimě minimálně :mrgreen:
v porodnici bývá fakt přetopeno, i v létě.. mně tam bylo na omdlení..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama