Oblečky pro novorozenečka

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sabuliin
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 30.09.14 20:19
Oblečky pro novorozenečka

Holky, dokáže mi doktor aspoň zhruba říct, kolik miminko měří, abych věděla kolik oblečku kupovat v jaké velikosti? Ať zbytečně nekupuju hodně malých velikostí nebo abych naopak třeba tu nejmenší měla (ale né zybtečně)…:))

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »
Reakce:
xsaleen
Echt Kelišová 9250 příspěvků 30.09.14 20:21

@Sabuliin většinou ta 56 na chvíli je, pokud to teda není obřík nad 4kg.. nakup trošku a uvidíš, dokoupit se dá vždycky.. stejně to mají všechno chvilinku

Vickee
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 30.09.14 20:22

Zhruba ano, +/- pár centimetrů, takže ti to u těch miminkovských velikostí stejně nic moc nepomůže. Radši větší, než menší a všechno se dá hned dokoupit. :-)

Cricry
Kecalka 498 příspěvků 30.09.14 20:22

Pokud vím, určuje se váha podle dlouhých kostí, ale jestli to ten počítač. program umí odhadnout na centimetry, jsem ještě neslyšela…Jo a je tam odchylka plus minus 0.5 kg, říkal mi porodník. A u syna se tedy o těch půl kila taky sekli

Příspěvek upraven 30.09.14 v 20:23

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 30.09.14 20:22

Ne, nedokáže. Tedy on ti to řekne, ale ty odhady nejsou moc přesné, půl kila sem, půl kila tam, to máš dohromady třeba i kilo:-)

Sabuliin
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 30.09.14 20:24

Já nerada něco dělám naposlední chvíli. Chlapečka čekám v lednu, tak bych nerada zjistila když se narodí, že něco nemám a s malým lítala nervozně po obchodech. Neříkam, když zjistím, že by se mi sešlo o jedno dvě navic třeba bodyček tak budiž ale abych vubec měla a zbytečně se mi to kupovat nechce :/ :)

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33576 příspěvků 30.09.14 20:25

Pokud budete rodit v termínu, oblečků 56 moc nekupujte. Průměrné dítě s porodní vahou přes 3 kila ho nosí 1-2 týdny. Novorozenec stejně jen leží a fakt je mu jedno, že dupačky o nějaký centimetr delší.

Vickee
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 30.09.14 20:25

Jinak to s dítětem ale nepůjde :D Nakup pár od každého, lepší radu ti dát nikdo nemůže :-)

lucenka
Hvězda diskuse 35132 příspěvků 30.09.14 20:26

Řeknou ti odhad. U kluka byl poměrně přesný. Ale jako prvorodička jsem s mimčem neuměla pořádně zacházet, všeho jsem se děsně bála (hlavně o hlavičku), takže se mi mnohem líp oblíkal do o číslo větší velikosti. Takže ve velikosti 50 neměl myslím nic, z 56 měl pár kousků.

lovesmile
Kelišová 6583 příspěvků 30.09.14 20:26

Na to bych moc nespoléhala. :think: Nakup nějakou 56 a v dnešní době opravdu koupíš všude všechno, tak není problém kdykoliv dokoupit co bude potřeba. :nevim: A už bych nenakupovala zbytečně moc nových věcí, je to škoda, když to mimčo obleče kolikrát jen 2× a má to malé. Navíc ty pidi věci ani z druhé ruky nebývají zničené, pokud maminka umí prát. :mrgreen:

Sabuliin
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 30.09.14 20:26

Nepotřebuju to najisto, ale chci vědět jestli mi dokáže říct že třeba prcek bude mít míň než 50 cm at vím jestli ty nejmenší věcičky vubec kupovat ;) jestli pul kilo nebo 2 cm navic nebo min to už neni taková hruza,,, ale je rozdil si myslet že bude mít 48 nebo 58… to už je dost tak jen jestli ten doktor mi řekne něco přesnějšího? :think:

Uživatel je onlineslavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 30.09.14 20:27

Ne, délku nikdo ani neodhadne…a moc nesouvisí s váhou..kamarádky miminko mělo 3,5 kila, a jenom 47cm. a můj starší o 17O gramů víc, a na délku 53 cm.

Vickee
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 30.09.14 20:28

Pokud bude v termínu, máš velkou pravděpodobnost, že 50 vůbec potřebovat nebudeš. Nějaký odhad ti samozřejmě dá ale je to pořád ODHAD. Hlavně ti žádný doktor neřekne, jestli třeba nedejbože neporodíš dřív, případně může říct, že maličký bude malý ale když budeš přenášet, taky naroste víc, než kdybys rodila třeba v 38 týdnu.

AnastazieB
Echt Kelišová 8550 příspěvků 30.09.14 20:29

Zjisti si, kolik si vážila ty a muž jako novorozeňata a uděláš si obrázek ;) Jinak univerzální je ta 56-62, to vždycky na dítě něco oblékneš, pokud by bylo menší, tak poprosíš rodinu a známé, aby něco přinesli, až se půjdou podívat na miminko ;)
Syn se mi narodil mrňavý, ve všem oblečení plaval (ale obléknout to šlo), pamatuju si, jak jsem švagrovou instruovala, aby koupila to nejmenší, co objeví :lol:

Hr4sek22
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.14 20:29

Já jsem toho hned ze startu (a hlavně během těhotenství) nakoupila moc a polovina oblečků skončila v kabelích aniž by je měl malej aspoň jednou na sobě. Když se narodil, měl 50cm, ale padesátka mu byla malá, snad jen dvě košilky 50 mu byly a jedny dupačky a čepička. Takže bych koupila rovnou vel.56 ať to nosí aspoň nějakej čas. Nejmenší bych moc nenakupovala, třeba jen pár kousků.. radši o číslo větší a ohrnout rukávky :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Strach z miliardové pokuty? Deppova ex působí ošuntěle a má zase nového chlapa

Vztah herce Johnnyho Deppa s Amber Heard byl fiaskem, jejich manželství... číst dále >

5 důvodů, proč Tereze H. pákistánský kriminál může ve finále jen prospět

Pašeračka Tereza Hlůšková (22) od soudu v Pákistánu odešla s trestem odnětí... číst dále >