Oblékání mimi podle počasí

Anonymní
22.5.20 22:33

Oblékání mimi podle počasí

Poradí mi někdo do čeho všeho při jaké teplotě venku a počasí oblékáte mimi do jednoho roku? Mám dvouměsíční holčičku a nevím jestli v tuto dobu dávat čepičku. Slyšela jsem, že je to potřeba aby nenafoukalo do oušek ale když je teplo.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2591
22.5.20 22:39

Pokud je v korbičce nebo je teplo tak jsem Nedávala. Jen když byla na větru třeba. Spíš jsem v prvním roce hrotila Aby nepřišla na delsi dobu na slunce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8079
22.5.20 22:41

Úplně slaboučkou bavlněnou občas dám i desetiměsíční. Chrání to i proti sluníčku. A navíc jo, proti nafoukání do uší. Dokud mrně spí v kočárku, tam mu nefučí, ale naše dáma už se promenáduje po zahradě a to už se bojím. Navíc zase až takové teplo, alespoň u nás, není. Pořád fouká ledový vítr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1230
22.5.20 22:54

Já měla kdysi svou 14 měsíční prvorozenou v květnu bez čepice a potkala jsem tam doktorku a ona mi vynadala, jak to že mám dítě bez čepice, že hlavou dochází k největší ztrátě tepla, že i kdyby jen šáteček nebo klobouček měl byt. No je to 10 let a pamatuji si to jako včera :lol:. Od té doby mám další dvě deti a vždy poctivě dostávají čepici, jen když je fakt vedro, tak do kocaru ne. U téměř ctyrletaka už to nehrotim, ten nosí kšiltovky především jen kvůli slunicku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14940
22.5.20 22:57

Kojenci měli čepičku pořád. U staršího, dokud mu nenarostla hříva, jsem na to dbala. Mladší má hřívu od roka pěknou, tak jsem s příchodem jarního počasí čepici nedala. Pokud tedy nějak extra nefoukalo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
503
22.5.20 23:00

Já jsem nedávala dětem v miminkovském věku čepičku v tomto počasí do kočárku, když spali a nefoukalo jim tam. Ale když jsem je měla vytažené ven, tak aspoň tenoučkou ano, zvlášť když byl vítr (právě kvůli těm ouškám, aby pak neměli třeba zánět). Když bylo pak už letní teplo, tak plátěný klobouček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.5.20 23:29

@zzpet zajímalo by mě jak bych vůbec zánět poznala když dítě neumí povídat :lol: :kytka:

Jinak děkuji všem za přínosné odpovědi :hug:. A čím vším mimi přikrýváte oblíkáte když je venku třeba 10,15,20,25 stupňů?

• Nahlásit
  • Citovat
6304
23.5.20 06:22
@Anonymní píše:
@zzpet zajímalo by mě jak bych vůbec zánět poznala když dítě neumí povídat :lol: :kytka:Jinak děkuji všem za přínosné odpovědi :hug:. A čím vším mimi přikrýváte oblíkáte když je venku třeba 10,15,20,25 stupňů?

Samozrejme ti to dite nerekne, ale porad si saha na usi a place. A kdyz mu na ne sahnes ty, tak breci hodne. Mela jsi nekdy zanet?

Dcera bude mit dva a kdyz je chladno, ma cepici, kdyz sviti, ma tenky satecek nebo kloboucek, ksiltovku. Kdyz pofukuje, satecek. Manzel na usi trpel jako dite, tak to fakt nechci riskovat. Kdy cepici nema, je kdyz nesviti a ani nefoukne. V kocarku jako malicka mela vzdy tenoulinkou bavlnenou, nikdy se nepotila a nebyla horka.

Oblikej tak, aby mela cca o vrstvu vic jak ty. Kdyz je chladno, ma deku, zavinku, fusak jarni,…kdyz bude mit studeny zatylek + hrudnicek, je ji zima, zakryt aspon deckou. Kdyz to ma horky hodne, zakryt tenci, svleknout vrstvu. Kazde dite to ma jinak. Neter byla nabalena a stejne byla chladna, dcera je asi teplokrevna od mala a porad byla horka, nebyla tolik navlecena. Musis zkouset. Lepsi vic tensich vrstev a mit co svleknout, nez jednu, sve hodne teple.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17667
25.5.20 10:33
@Anonymní píše:
@zzpet zajímalo by mě jak bych vůbec zánět poznala když dítě neumí povídat :lol: :kytka:Jinak děkuji všem za přínosné odpovědi :hug:. A čím vším mimi přikrýváte oblíkáte když je venku třeba 10,15,20,25 stupňů?

každé dítě je jiné, ale přehřívání taky není moc vhodný - je něco jiného když je bdělé a když spí a samozřejmě kolik dítku je…

jako takový tahák docela poslouží tenhle obrázek - ke kočárku jsou samozřejmostí různé deky či fusaky rozdílných tlouštěk…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama