Reklama

Oblékání ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hvezdi
Stálice 84 příspěvků 19.09.10 10:40
Oblékání ve školce

Chtěla bych se zeptat, jak je to s oblékáním ve školce. Syn byl tento týden poprvé, je mu 2 roky a 8 měsíců, oblékání mu moc nejde, ale snaží se. Učitelka mi mezi dvěřmi při vyzvednutí syna řekla, že je nesamostatný, že se neumí obléct.
Jak to prosím máte vy?
 Děkuji

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 19.09.10 10:44

Ahoj. U nás bylo jednou z podmínek pro přijetí do školky to, že se dítě umí samostatně obléct (krom zapnutí knoflíků, ev. zavázání tkaniček apod).

U nás teda s nástupem do školky nastal spíš ten problém, že Anežka se oblíká velmi pomalu (sama, ale od té doby, co je ve školce, tak jí to trvá tisíckrát dýl :lol: ). A to už je tam druhý rok.

Hanka1
Extra třída :D 13517 příspěvků 19.09.10 10:50

Davala bych kazdopadne co nejvic jednoduche zapinani - ne kosile s knoflickama, kalhoty na cvok misto knofliku apod. Obcas jsem videla ve skolce takove perly jako halenka s knoflicky vzadu u holcicek nebo satky s knofliky jeden vedle druheho apod.

Taky bych si promluvila s ucitelkou, aby vzala v potah vek synka a doma bych trenovala.

Jinak u nas ve skolce je podminkou k prijeti „samostatnost“ v jidle, oblekani a samozrejme v pouzivani wc, ale tolerantni jsou a malym rady a ochotne p.ucitelky a tety bez reci pomahaji :hug:

Sunnyside
Ukecaná baba ;) 1751 příspěvků 19.09.10 10:52

Moje tříletý dítě si při nástupu do školky neumělo obout ani bačkoru. :oops: Asi záleží spíš na učitelce, jak se k tomu postaví, u nás s tím naštěstí nebyl problém a během měsíce jí tam vypilovali k samostatnosti, hodně taky dělá ten kolektiv. Ale doteď pančitelky zapínají bundy, oblíkají úzké mikiny a zavazují boty všem dětem, kterým to nejde…

Brusek
Echt Kelišová 9940 příspěvků 177 inzerátů 19.09.10 11:01

u nás si musí umět tyto malé děti sami obléct aspoň spodek-kalhoty apod. a obout se, ale s tím ještě sem tam pomůžou, když to nejde. Třeba my teď máme nové boty a nechcou se potvory povolit, tak se těžko roztahují, aby je mohl malý obout sám :roll: ale s vrchem pomůžou-malý si taky neumí obléct sám třeba tričko přes hlavu. Ještě ani pořádně vysléct. Když je některé dostatečně volné, spíš vytahané :-) tak to se mu povede, ale jinak ještě ne. A prý to z těchto malých neumí ještě skoro žádné. A u nás je teda pravda, že se ve školce snaží daleko víc jak doma, tam to teda fakt funguje-motivace druhými dětmi. Byl tam zatím týden (taky chodí na 5dní v měsíci) a i ten týden je poznat.

Brusek
Echt Kelišová 9940 příspěvků 177 inzerátů 19.09.10 11:04

jo a taky berou v potas, že když je dítko ve školce poprvé, má co dělat si zvyknout na to, že je maminky ve velkém kolektivu plném cizích lidí, tak na něj s těmato věcma ještě tak netlačí hned na tom začátku. Nechají ho, co zvládne a je ochotné udělat a pak kdyžtak pomůžou a postupně pomoci ubírají, až si dítko víc zvyká. Jasné, že některé dítko se prostě šprajcne a nikdo s ním nehne, hůř si zvyká, tak se třeba ani nebude chtít oblíkat apod. Od kamarádky synek si zvykal hůř a první den na sebe nenechal ani šáhnout, i se počural, protože ve školce prostě na záchod nepujde. Nejedl-on bude jíst až doma. Takže ono to kolikrát ani není o tom, že by to dítko vyloženě neumělo…

andela 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.10 11:32

8-o … jára nastoupil do školky taky brzo, vyskytoval se tam jednou týdně. Ale nikdá mi učitelka nevytkla že se neumí oblíkat. Že to umí jsem věděla, ale mnohdy dělá že se mu nechce .. jak to řešili netuším … ale problém jsme s tm neměli.
Doknce i teď když jdou ven, učitelky jim pomáhají. Ve třídě byl tenkrát nejmladší, a byl i dost mazánek pančelky Kačenky :D.

Jedinné co mi mladší uč vytkla je, že nechce malovat že nespolupracuje, že bych ho to měla doma učit :twisted:

LucaLuca
Závislačka 4470 příspěvků 19.09.10 12:19

U nás berou jen děti, které toto umějí, ale samozřejmě dopomáhají s tkaničkami, zipy apod. Minulý rok byl v Montessori školce a tam to bylo fakt super, hned první týden ho naučili zapínat bundu na zip, doma mi jakékoli pokusy ho to naučit bojkotoval.
Teď je ve státní, ale moc nevím, jak to tam mají, protože už umí všechno. A jestli je pomalej nebo něco neumí, nevím, učitelky nic neříkaly. Ale asi také dopomáhají.
Netrap se tím, za pár týdnů to už bude umět, hlavně na něj netlačte, že to musí kvůli školce, aby se nešprajcnul, že tam třeba nechce.

stika
Extra třída :D 12009 příspěvků 19.09.10 12:29

U nas to je taky podminka po prijeti dite do skolky, byt bez plen, umet si dojit na zachod a umyt uce a umet se najist lzici a oblict se

Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 19.09.10 12:46

U nás je to taky tak,ale hodně pomáhají.Jen je máme prostě trénovat,hlavně naučit před zimou aby uměli oblíct co nejvíce sami.Adámek taky moc nechvátá a když to nejde tak to prostě NEJDE :twisted:

U nás nejde o to že by jim nepomohli,ale že by půlka třídy čekala spařená u dveří než se oblékne zbytek.

dávát co nejednoduší oblečení a obutí

Dávám navlíkací kalhoty(teplá­ky,šusťáky,plá­ťáky)-žádný zipy,knoflíky­.Mikinu většinou přes hlavu.nebo mu mikinu a bundu zapne učitelka.Boty taky umí,ale bojím se zimy :cry: punčocháče je pro nás nepřekonatelný problém oblíct a obout si sněhuly ani nemluvím 8-o :roll:

Učitelka ti to měla říct taktněji.Spíš jako radu aby jste trénovali.Kort když je syn jěště malý :wink:

TerezkaBrno
Echt Kelišová 8601 příspěvků 19.09.10 14:30

I u nás vyžadují samostatnost, ale dětem bez řečí pomáhají. Dceři všechno dýl trvá, takže jí dávám do školky kalhoty na gumu a volnější trička a mikiny. Boty na suchý zip. Všechno je o ochotě učitelek :roll:

liška
Echt Kelišová 7558 příspěvků 20.09.10 08:26

Ano, je to jak psaly holky, o učitelkách…
U nás vyžadují také samostatnost, ale nehrotí to, malochům se pomáhá - učitelky, i starší děti.
Několikrát jsem viděla, jak dceři loni pomáhaly starší děti a letos už mi hlásila, že Nikolce nazouvala boty :palec:

Meduza
Ukecaná baba ;) 1235 příspěvků 20.09.10 11:46

Tak náš Ondra (3 roky a 3 měsíce) neumí snad nic (teda ponožky si sundavá rychle a rád) a učitelky zatím nic neříkají. Doma to zkoušíme, ale bohužel zatím bez úspěchu. Je děsně levej a neoblíkne si ani slipy, kalhoty, natož triko nebo ponožky! Boty někdy zvládne, ale rozhodně si je nezapne.
Tímto tedy obdivuju naše učitelky, že ještě ani nenaznačily..­...jaký mám nemehlo, nebo spíš jak jsem asi málo důsledná a začala jsem pozdě učit :mrgreen:

M.

Romínaa
Povídálka 42 příspěvků 22.09.10 13:22

Ahoj, můj syn 31/2 roku se oblékne sám jen částečně. Pokud ale vycejtí, že se najde někdo, (třeba jako já) že ho oblékne od paty až k hlavě, tak proč by se namáhal. Navidím důvod proč by dítě 2 roky a 8 měsíců mělo bejt samostatné. Je to ještě mrňous. Nelámejte si hlavu. Některé učitelky jsou pohodlné než aby se namáhaly. přitom je to část jejich práce pomoct dělem s oblíkáním. :kytka: Romína

mumisek
Kecalka 191 příspěvků 24.09.10 08:51

U nás ve školce pomáhají s oblékáním vychovatelky. Zavřou se s dětma v šatně a děti se obléknou tak, jak dokážou, učitelka je případně převlékne či dooblékne.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bavil lidi, teď je překvapuje svou vážností: Donutilova herecká proměna

Téměř každé Vánoce nás baví rolí důstojníka, který demonstrativně roztrhá... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >