Reklama

Obrací oči v sloup

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

halucinka
Kelišová 5159 příspěvků 04.11.09 21:30
Obrací oči v sloup

Ahoj, prosím poraďtě, kdo máte podobné zkušenosti. Můj 7m syn má každou zorničku jinak velikou, před 3 dny jsme kvůli toho byli na neurologii. Prý je v pořádku, jen nemá dovyvinutý vegetativní nervový systém. Dneska začal ale obracet oči v sloup - hlavně u jídla, dvakrát i mimo jídlo. Není u toho bez sebe, normálně se u toho hýbe (třeba si i hraje), ale docela mě o vyděsilo. Dělal to jako malé miminko, teď už mi to nepřijde moc normální. Na oční teprve půjdeme. Napadá vás, co by to mohlo být? Mám s tím otravovat doktorku? Už minule mi naznačila, že jsem tak trochu hysterka. Dík za rady.

Reklama

Reakce:

MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1665 příspěvků 04.11.09 22:28

Halucinko, určitě to řeš, nenech se odbýt. Nevím, co by to mohlo být, ale určitě mi to normální nepřipadá, když už je takto veliký a ještě k tomu ta každá jinak veliká zornička. Já jsem sice taky hysterka, ale pokaždé,kdyžse pediatr tvářil kysele a naštvaně, opakovala jsem si, že je to MOJE dítě, ne jeho, že jemu je to v podstatě lhostejné a můj instinkt říká, že něco není v pořádku. Shrnu to: Kdyby ti ho pořádně vyšetřili v nemocnici, tak pokud to bude v pořádku, jenom dobře, pokud ne, nic se nezanedbá. Držím palce a bojuj (je škoda, že to tak musí být s našimi pediatry, bohužel :nevim: )

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34050 příspěvků 05.11.09 08:25

ahojda, ja jsem teda dospely neurolog, takze me ber s rezervou
nestejne siroke zornicky ma kdekdo, v naproste vetsine pripadu je to vrozene nebo ziskane treba urazem (ja to mam treba od laserove operace oci). pokud neurologicke dopadlo dobre, tak neresit, ledaze by se to horsilo. dulezite je, aby obe zornicky reagovaly na svtetlo.

s tim obracenim oci v sloup -nejspis taky o nic nejde. Pokud by to byla forma epilepsie, nejspis by k tomu byla i nejaka porucha vedomi nebo alespon chovani (zastaveni v cinnosti, zakoktani a pod..), nicmene presto bych na neurologii znova zasla, mohli by treba natocit EEG, to je rychle a nezatezujici.

teredes
Kelišová 6266 příspěvků 05.11.09 10:43

Ahoj, ja jsem si tvuj dotaz precetla uz vcera a myslela jsem, ze k tomu nic nemam. Dneska rano jsem ale videla sveho syna, jak obraci oci v sloup a uvedomila si, ze to vlastne dela docela casto. U nej je to ale tim, kdyz je unaveny nebo ospaly. Obrati oci, pak je vetsinou na chvilku zavre a nekdy jeste promne. Nejvic vecer. Trva to cele ale jenom chvilku, nevim, jak je to u vas. Hlavne ja mam ze syna pocit, ze je to normalni a na pocity docela dam. Takze jestli ty mas pocit, ze je to divne, urcite bych k doktorovi zasla, at se na mne kouka jak chce.

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 05.11.09 12:27

Já si pamatuju, že starší syn to hodně dělal, ale právě když byl unavený. a manžel to dělá dodnes. Ale možná to není přesně to samé.

janinkacumacek
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 05.11.09 16:35

Musím souhlasit s Pudlou, manžel měl dětskou epilepsii způsobenou úrazem, která ale do 18ti vymizela. Obracení očí vsloup je u dětí časté, mě ještě dělá zle, jak syn spí s napůl přivřenýma očima obrácenýma vsloup :roll:
Pokud malý nemá problém s motorikou a koordinací,nebolí ho hlavička či oči, tak bych se neplašila, pro jistotu ale zkonzultuj s lékařkou.

halucinka
Kelišová 5159 příspěvků 05.11.09 16:47

Holky díky za odpovědi. Dneska jsme byli u oční doktorky, ta vůbec nevěděla - proč má jiné zorničky nezjistila, oční pozadí má v pořádku. A s obracením očí taky neví, ale jak jsem jí to popisovala, říkala, že o epilepsii asi nepůjde.
U tak malého miminka bohužel nepoznám, jestli ho bolí hlavička nebo něco, ale není nějak víc uplakaný.
Dneska to dělá taky, u toho si třeba hraje, vždycky se mu to stane jenom na pár sekund. Asi to nevypadá ani nějak hrozně, jen že jsem s ním pořád, takže vím určitě, že to předtím nedělal v těchto situacích, jen když usínal. V pondělí jdeme k doktorce, tak to asi ještě vydržím a pak se na to zeptám.

Barnico 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.10 17:19

Ahoj halucinko, o tvůj dotaz jsem zavadila už dřív, ale nic jsem k tomu neměla.Ale je to asi 3 dny nzpět co totéž pozoruji u synka(8 měsíců). Je to třeba když si hraje a přijde mi, že jako ulevuje očičkám( má třeba hračku blizoučko)Zdá se mi, že vidí dobře třeba-sbírá ze země drobná smítka a vlasy :oops:
Můžu se zeptat jak jste na tom teď? Zmizelo to?
Díky. Bára

halucinka
Kelišová 5159 příspěvků 22.03.10 17:28

Barnico, ani nevím kdy, ale vlastně to zmizelo samo - ani jsem si oho nevšimla. Asi to fakt nic nebylo.

Barnico 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.10 18:22

Tak díky moc za odpověď.
Doufám, že to u nás taky zmizí, docela mě to yděsilo, já jsem asi už dost hysterická..
Díky a hodně zdraví, pa

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >