Lékárnička pro cca roční dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 04.11.09 16:56
Lékárnička pro cca roční dítě

Ahoj, chtěla bych se zeptat, co by podle vás a vašich zkušeností nemělo chybět v lékárničce, pokud máme doma 9-měsíční miminko.
Mám z práce flexipassy, které tady poblíž nás berou jen v lékárně, tak bych je ráda utratila nějak smysluplně. Tj. pořídit to, co potřebujeme teď, a klidně tak do roka a půl, tj. i až prcek začne chodit. Například jaká dezinfekce se vám osvědčila a tak :).

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 04.11.09 20:57

Tak já bych řekla vše k první pomoci … :nevim:

Desinfekce (Betadina nepálí), náplast s a bez polštářku (různé velikosti), obinadlo, sirup na teplotu nebo čípky, …

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 04.11.09 21:15

Ahoj, u nás nechybí - desinfekce, obinadlové polštářky, obinadlo, náplast s polštářkem, bez polštářku, Imazol, Diazepam, Paralen (čípky i dětské tabletky), Panadol a sirup na teplotu… A ještě mám po ruce takovou směs čaje, když dítě hodně blinká - je to první pomoc proti dehydrataci…

MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1680 příspěvků 04.11.09 22:39

Paralen čípky, Nurofen čípky, Panadol sirup, Nurofen sirup, Fenistil gel na štípance či kopřivku, Rectodelt čípky (při laryngitidě nebo reakci na štípnutí hmyzem - než přijede záchranka zabere), Diazepam v tubě (kdyby měla febrilní křeče, Kulíšek rehydratační roztok při průjmu, Enterol tablety na průjem,Otobacid kapky do ucha při náběhu na zánět,Opthalmo­septonex kapky i mast, opthalmoframykoin mast,hyperman­gan,Lefax na nadýmání,kalciová mast, Infadolan, Calgel na zuby, Lipobase na promaštění,Pi­tyol,Nasivin kapky do nosu, Vincentka do nosu, náplast s polštářky, obinadlo, Betadine deuinfekce, Cutasept dezinfekce
Dále v lékárně kupuji pro malou zubní kartáček Curaprox a pastu Elmex, dudlíky, čaje. Uf.
PS: Až teĎ mi došlo, že tam mám spoustu věcí na recept…chjo, bude ti to k něčemu?

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 05.11.09 07:30

Nancy: Jasně že bude, díky moc. Určitě se poradím i v lékárně, ale chtěla jsem mít aspoň představu, co se opravdu osvědčilo. Je mi jasné, že záleží na dítěti, ale některé věci jsou určitě obecné.

miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 12.06.14 20:46

Obnovujem diskusiu.
Co mate v lekarnicke pre cca 10mes. dieta?
Vlastnim len Paralen, Nurolen, Calgel, antihistaminika, Fenistil, Rectodelt a tym koncim.
Tam budem rada za rady. :kytka:

Ketule007
Kecalka 314 příspěvků 12.06.14 20:51
@miisenka píše:
Obnovujem diskusiu.
Co mate v lekarnicke pre cca 10mes. dieta?
Vlastnim len Paralen, Nurolen, Calgel, antihistaminika, Fenistil, Rectodelt a tym koncim.
Tam budem rada za rady. :kytka:

Pouze něco na horečku, kapky do nosu a dudlík na měření teploty… Jinak nic… jo a čípky na horečku, pač když je velká teplota, tak mimi věci co musí polykat zvrací…

Nainuva
Neúnavná pisatelka 18222 příspěvků 12.06.14 20:51

Paralen, nurofen, fenistil kapky a fenistil gel, opalovací krém, panthenol, náplasti, obvaz, betadinu dezinfekci, calgel, mucosolvan a kapky na dráždivý kašel (nevzpomenu si na název), bepanthen

Vzhledem k tomu, že mám doma tříleťáka, mám i glycerinové čípky, lactulosu, elasťák, :think:

Taciras
Extra třída :D 11140 příspěvků 12.06.14 20:58

Mám teda dvouleté, ale myslím, že je to cca na stejno, mám Paralen - čípky i sirup, Nurofen - opět čípky i sirup, Mundisal (jako Calgel, ale přijde mi lepší), Fenistil také, dál Betadine na rány a samozřejmě náplast, Opthal (bohužel se stalo, že bylo nutně potřeba vypláchnout oko a nebylo čím, od té doby je v lékárničce, i když zatím naštěstí nevyužitý), pinzetu na klíšťata, B-komplex (dávali jsme cca od roka jako prevenci proti klíšťatům, mám teď od Generica ten v kapkách a syn si pro to chodí, že prý je to „koko“ (= cukrátko, sladkost, odměna :) ). Dávám samozřejmě jen přes sezónu a ne třeba když je hnusně a vím, že budem doma. Pak Aloclair, výborná věc, praskaly mu hodně rty, doporučila to na to doktorka. Pak tu máme ještě Smectu, taky víceméně pro případ. Panthenol na případné spálení. Většinu z toho nemám vyloženě pro dítě, ale prostě v lékárničce „co kdyby“ ;) Určitě jsem na něco zapomněla, ale myslím, že většinu jsem vypsala.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17555 příspěvků 18 inzerátů 12.06.14 21:04

Kvůli klukovi mám doma nurofen a panadol (po první nemoci již obojí jak v podobě sirupu tak čípků), diazepan, calgel, smectu, zbytek lactobacilů, bepanthen a sudokrém, mořskou vodu do nosu. Pak opalovací krém pro děti. Ještě pak stříkačky a infúzní set (kvůli hadičce).

Pak panthenol, peroxid, černé uhlí, náplasti a obvaz, fenistil gel - to jsme měli doma běžně i za bezdětna.

Tereza1986
Kelišová 6751 příspěvků 12.06.14 21:08

My máme jen Panadol sirup, Panthenol, desinfekční Bepanthen, mořskou vodu a Fenistil.

miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 12.06.14 21:11

Takze nemate toho taky nic moc, dezinfekciu a mazanie a sprej nosa mam taky…

Svistice
Neúnavná pisatelka 17555 příspěvků 18 inzerátů 12.06.14 21:14

@miisenka Přikup něco na případný průjem a myslím, že budeš dovybavená tak akorát.

miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 12.06.14 21:14
@Tereza1986 píše:
My máme jen Panadol sirup, Panthenol, desinfekční Bepanthen, mořskou vodu a Fenistil.

co je dezinfekcny Bepanthen? :nevim:

miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 12.06.14 21:15
@Svistice píše:
@miisenka Přikup něco na případný průjem a myslím, že budeš dovybavená tak akorát.
:P
Diky, dokupim..
Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Mickey Rourke vypadá k světu a vrátil se k ex. Jaké ženy se prohnaly jeho životem?

Bouřlivák Mickey Rourke (66) to dal znovu dohromady s ruskou modelkou... číst dále >

Ondráček vyhrožuje ředitelce Supraphonu, že to „roztočí“: Dej to právníkům!

Českou hudební scénou otřásá nevídaný spor. Na sociálních sítích se do sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >