Obsedantě kompulzivní porucha - OCD - jde vyléčit?

Anonymní
23.3.21 12:01

Obsedntě kompulzivní porucha

Zdravím vyléčil jste se někdo z obsedantně kompulzivní poruchy bez nějakých terapií nebo antidepresiv?
Jde koupit něco bez lékařského předpisu na zlepšení.

  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16003
23.3.21 12:13

Obsedantně kompulznivní porucha je psychické onemocnění spojené s hodně patologickými cestami, jak zvládat nadměrnou úzkost kterou si navíc sám docela dost produkuješ vlastní myslí.

žádné volně dostupné doplňky ti nepomůžou, maximálně si je zařadíš do svých obsesí, takže budeš muset užívat to a to v takovém a tkaovém pořadí, nebo co si zrovna tvoje úzkost naporoučí.

Aby si získal/a vládnu nad svým životem, potřebuješ tlumit úzkost - to docela dobře umí léky (ne přírodní placebo) a porozumět těm vzorcům chování a prožívání které tě vedou k obsesím a k tomu, že jsi zaplaven/a úzkostí. To teoreticky jde svépomocným porozuměním - pořiď si třeba tuhle knížku
https://www.kosmas.cz/…ohl-prestat/

A kromě porozumění si potřebuješ dočistit a odžít emoční bordel, ze kterého to celé pramení. A fakt si nemyslím, že to jde bez psychoterapie.

Pokud skutečně chceš být pánem/paní ve své duši, cesta k tomu vede přes psychoterapii+ vhodnou medikaci + porozumění problematice. Jedno bez druhého je celekm dost vykastrované.

Ne - nikdo se na tebe nebude dívat jako na blázna, ne pop antidepresivech neztloustneš, ne antidepresiva nejsou návyková, ne antidepresiva nejsou zlá chemie. Ne, psychoterapie není pro slabochy, ne není to samé jako pokec s kamarádkou. To všecho a taky to ostatní co si vytváříš ve své hlavě a co ti brání vyhledat účinnou pomoc jsou lži, které ti do hlavy cpe úzkosta mají jeden jedinný účel - zabránit ti vyhledat účinnou popmoc, protože když to uděláš, postupně OCR rozpustíš do nicoty. A to se jí nehce…

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 12:21

Holka, stálo mě to pár let života na antidepresivech a poměrně dost návštěv u psychologa. Zpětně to hodnotím tak, že bez kombinace obou přístupů bych se v tom kruhu motala do konce života. Možná by se u mě střídala horší a lepší období, ale venku bych z toho nebyla. Není to tak, že půl roku polykáš nějaké tabletky (jedno, jestli třezalkové nebo klasická antidepresiva), pak je vysadíš a OCD je pryč. :lol: Vyžaduje to systematickou a dlouhodobou práci sama na sobě.

  • Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat