Přestávám kouřit

5619
22.3.21 17:33

Přestávám kouřit

Ahoj holky, 15 let kouřím. Jsem velmi silný kuřák, mám i absťáky a množství cigeret u mě nezabírá. Musím s tím seknout úplně. Dnes ve 12.00 jsem se rozhodla, že už já to kašlu. Přes dva roky kouřím iqos, takže nesmrdím, ale leze to strašně do peněz. Vykouřím přes tu krabičku. Když jsem ve stresu, klidně i víc. V lékárně jsem si koupila defumoxan, piju meruňkový čaj. Stáhla jsem si nějakou aplikaci, která je docela motivační. Chuť mám stále a jsem více protivná. Hlavně ty rituály, kdy jsem si šla dát iqos. Chtěla bych vaše zkušenosti, komu se úspěšně podařilo kouřit. Co mu pomohlo na absťáky, jak dlouho trvaly atd. Já do toho hubnu delší dobu. Možná jsem měla počkat, ale šla jsem do toho po hlavě. Pokud někdo přestává, budu ráda :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29
22.3.21 17:43

Držím palce, taky jsem kouřil. Sice ne tak dlouho, ale „jenom“ jeden rok. Prostě ze dne na den…žádné absťáky. Je to zkrátka v hlavě. Motivací je spousta, např. stačí si jen vzpomenout, že snižuješ riziko rakoviny a budeš tu tak pro své blízké déle. Hodně štěstí. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
22.3.21 17:46

Motivace. Mně pomohlo těhotenství, nikdy bych neohrozila své dítě a taky jsem si dala každý den stovku do prasátka, kterou bych ten den dala za cigarety. Za rok jsme z toho jeli na krásnou dovolenou. Ušetřila jsem skoro 40 tisíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 17:46

Mně jednoho krásného dne začala téct z krku krev. Přestala jsem ze dne na den, a byla jsem tak vyděšená, že ani absťáky se nekonaly.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 17:49

Můj táta přestal přesně 1.unora. Ten den ho totiž odvezli do nemocnice. Kouření ho dovedlo až k selhání srdce a závodneni plic. Dneska je už naštěstí doma a tak dobře, jako se cítí teď, se necítil léta. Vždycky když ho popadne chuť na cigaretu, tak si vzpomene na tu trubku v krku a je po chuti. Takže největší motivace je zdraví. Plus existují i nějaké léky na předpis a centra, kde mohou pomoci s tím, jak změnit návyky které máš spojené s kouřenim. Držím pesti. Je to dobrý krok.

• Citovat
  • Nahlásit
121
22.3.21 17:50

Tak to přeju mnoho štětí a pevný nervy 8), protože to nebude žádná sranda :potlesk:

Já jsem kouřila jen příležitostně, asi od 19, a teď jsem s tím přestala na Vánoce, když jsme se začali seriózně snažit o miminko 8) Myslela jsem, že to ani nepoznám, ale docela to se mnou mávalo. Řešila jsem to různýma bylinkama - pila jsem kozlíkový čaj a lékořici, užívala chlorellu. Teď už na to tolik nemyslím, ale tak do konce ledna jsem byla dost hotová, hlavně třeba ráno se mi hrozně chtělo si jednu zapálit… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
608
22.3.21 17:54

Já osobně jsem s tím sekl ze dne na den v prosinci roku 2009. První měsíc celkem pohoda, ale druhý přišli absťáky. A celkem byly drsné no a když se k tomu dostavila stresová situace, tak to bylo hodně zajímavé. Člověčí vůle však musí být silnější. Vhodně krizových situacích mi pomáhali kulatá, kyselá lízátka. Tyto stavy jsem měl v nepravidelných intervalech po dobu dvou let. Třetí rok se to začalo zlepšovat. Chutě jako takové se asi nelze úplně zbavit, protože jednou za čas přijde situace, kdy dostanu chuť na cigaretu, ale prostě si řeknu, že to za to nestojí a prostě si jí nedám. Je to jen o sebekontrole, nic jiného v tom není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
608
22.3.21 18:00
@Stancija14 píše:
Držím palce, taky jsem kouřil. Sice ne tak dlouho, ale „jenom“ jeden rok. Prostě ze dne na den…žádné absťáky. Je to zkrátka v hlavě. Motivací je spousta, např. stačí si jen vzpomenout, že snižuješ riziko rakoviny a budeš tu tak pro své blízké déle. Hodně štěstí. :hug:

Winston Churchill by s něčím takovým asi těžce nesouhlasil. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
22.3.21 18:03

Musela jsem zrušit Vše co mi dávalo chuť na cigo..kafe hlavně naučit se neutíkat s hlaskou chci byt chvili sama (utikam na wc) penize za každou krabičku mimo a najednu jsou to tisíce za ktere jsem si mohla koupit bundu boty co jsem chtěla lepší na ktere jsem rikala pořád, že nemám..hodně dělá i to že se nedá nikde teď kourit jen doma. Nekourim kolik let, ALE kdyz jsme nekde na akci grilovani alkohol tak si cigaretu dám. Dam si třeba 3-4 za ten večer bez výčitek vim, že nezačnu nemam k tomu důvod. Jinak ze zacatku mi pomohlo vysadit kafe zvyky a hodne žvýkat. Drzim palce at to zvládneš :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15908
22.3.21 18:09

Jee, pamatuji si, jak jsem z „běžně krabka na den, při chlastačce klidně o krabku víc“ přestala kouřit ze dne na den. Mojí motivací byli rodiče, kteří oba (ne společně, každý zvlášť) přestali kouřit po skoro 40ti letech. Taky prostě típli a další nezapálili.

První podzim a pak jaro jsem byla jak Alenka v říši divů. Úplně jsem zapomněla, jak voní tlející listí, les, šumějící voda… a to jsem myslela, že čich mám pořád stejný. Takže držím palce, ať si ten úžas taky můžeš užít :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5619
22.3.21 18:20

Mě právě štvou ty peníze, to kupuji fakt 1× týdně karton iqosek :zed: Když to omezím, je to jen krátkodobé. Takže já mám motivaci peníze. Ale jako chuť mám, i absťák. Bojím se docela rána. Ale musím to zvládnout. Jsem i taková utlumená. Přijde mi, že na těch iqos jsem snad víc závislá, než jsem byla na cigeretách, jak je to přístupný, že se to může kouřit všude, tak je to peklo. Jinak žvýkám žvýkačky pořád. Přemýšlela jsem nad tím inhalátorem a to nemá význam. Byla bych na tom stejně závislá, jak na iqos

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5648
22.3.21 18:39

Prestala jsem kouřit, když jsem byla těhotná… Byla jsem silný kuřák krabka denně padla jakoby nic… Už to bude 5 let a chuť je pořád… Kolikrát se divím, že jsem nezačala, ale asi by mi to po těch letech bylo líto. Na druhou stranu buď jsem těhotná nebo kojím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2549
22.3.21 19:04

Držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4194
22.3.21 19:11

Nemám jak ti poradit, jen ti muzu napsat, ze ti držím palce! Přestala jsem kouřit s tehotenstvim, což je asi nejsilnější motivace po 10 letech velice intenzivního vypalování papule. Asi v roce syna jsem začala nenapadne a příležitostně, dam si když piju a najednou jsem zjistila, ze se mi chce kouřit furt. Opět mě z toho vyléčilo těhotenství, syn má 4M, nekojim, takže bych mohla pálit znova, ale už vím, ze nesmím začít ani s příležitostnou cigaretou. Ale teď mi to nechybí, mám to v hlavě srovnané, ze už stačilo. A ze je to fakt humus, vždycky si vzpomenu na ten mrmel v krku, co jsem měla hlavně po nějaké chlastaci akci :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5619
22.3.21 19:22

Já když čekala syna, tak se mi dařilo lépe přestat. Hlavně jsem byla pořád unavená, takže jsem ty největší absťáky zaspala. Navíc těhotenství mě zachránilo, že mi to přestalo chutnat. Hned po kojení jsem já blbka začala a takovou tou 1 cigeretou denně a nakonec jsem se stejně vyšplhala na krabku. Takže u mě fakt to nejde příležitostně, rozkouřím se. Teď je to horší. Jak jsem přešla na iqos, je to peklo, protože jsem mohla prakticky kouřit všude. Teď jsem taková utlumená, přijdu si jak feťačka. Jde mi o ten největší absťák. Jak dlouho zhruba trvá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat