Zádový popruh

708
22.3.21 10:50

Zádový popruh - pomáhá?

Zdravím,

otázka je jasná. Trpím na bolesti zad už od malička, mám lehčí skoliózu a „zkrácené nervy“ v oblasti krční páteře. Mám sedavé zaměstnání a kolikrát jak u toho PC sedím je až komický. Snažím se záda cvičit, jednou za rok vždy navštívím rehabilitaci ale i tak mě záda bolí chvilku po probuzení. Mým problémem je, že nedokážu sedět ani stát, tak jak bych měla. Jsem zkroucená a na na bolest mi pomůže max. lehnout si na zem. Léky do sebe rvát nechci a opichy atd. už vůbec ne. Myslíte, že by mi zádový popruh mohl pomoci držet své tělo správně? Co pomáhá Vám?

Děkuji předem za každou radu. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
56
22.3.21 10:58

Chodím na fyzioterapii 1× za měsíc a cvičím doma denně, dle cviků od fyzioterapeutky. Snažím se myslet na to, že mám správně sedět/stát/jít…za ty roky jsem si to už celkem zafixovala a když se přistihnu např. když sedím s nohou přes nohu, tak si hned sednu rovně.

Rehabilitace jednou za rok je fakt k ničemu… musíš cvičit pravidelně.

Zádový popruh jsem měla půjčený a vůbec mi nepomohl…max tě to donutí přitáhnout lopatky, ale nic víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16016
22.3.21 11:08

No primárně ti pomůže důkladněji a častěji cvičit pod vedenm fyzioterapeuta - chceš jak nápravné cvičneí, tak obecnou kondici tak zpevnění středu těla. A taky důkladnou revize ergonometrie pracovního místa, upravit židli/stůl/klávesnici/myš a zařazovat pravidelné přestávky na protáhnutí a trochu nápravného cvičení.

Popruh klidně vyzkouše, ale zázraky nezařídí - zdraví ti přinese proměna těch návyků kterými si ubližuješ na návyk, kterými to zkompenzuješ a posléze udržíš v přiatelné podobě.

Pokud máš home office - můžeš zkusit svého rehabilitačního lékaře ukecat na příspěvky na lázeńkou péči a odjet na pár týdnů někam, kde ti srovnají základ a dají ti návyky na pravidelné cvičení - ale stejně, budeš muset prostě o svoje tělo pečovat vhodným pohybem. Na plně hrazené lázně ji ještě málo zničená, ale když budeš pokračovat takhle, tak na to dojde. jen to bude mnohem bolestivější a zlvádne se to vrátit leda tak do stavu, ve kterém jsi teď - protože hlubší poškození se pochopitelně napravuje těžko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat