Vitamíny na únavu

95
22.3.21 08:47

Vitamíny na únavu

Zdravím,
přítel má problém s únavou a bohužel jsem nikde nenašla, co by zaručeně pomohlo.
Přítele trápí dlouhodobá únava. Snaží se hodně pít, jíst zeleninu, ovoce, pravidelný spánek. Bohužel bez většího efektu, zřejmě chybí nějaký vitamín.
Potřebuji radu, který vitamín koupit, aby pomohl?
Mám kladné recenze na: Magnesium Sticks 400 mg 30 sáčků. Nejdříve by mě zajímali Vaše osobní zkušenosti.
Děkuji.
Krásný zbytek dne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7754
22.3.21 08:49

Železo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
860
22.3.21 08:57

Mě doktorka doporučila Selzink a musím teda říct, že mi to docela pomohlo spolu s úpravou jídla. Jedla jsem dobře, ale zoufale málo :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1901
22.3.21 09:01

Ahoj, je dobre zkusit si zkvalitnit spánek. Je třeba spát v absolutní tmě, takže ideálně pořídit zatemnovaci závěsy nebo rolety a to i pokud mas žaluzie (prosvitaji mezi nimi ty proužky a nikdy nezatemni úplně). Přes spaním vyvetrat a snížit teplotu, 2 hodiny před zabitím nekoukat na displeje a ani na televizi. Jak jsi na tom?

A pak i vitamin c je takový zivotabudic, vyzkousej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16054
22.3.21 09:17

1. zajdi k lékaři a nechci udělat alespoň rozbory krve jestli ti skutečně něco chybí a nebo je problém jinde.

Fakt nemůžeš jen tak říct, že ti chybí vitamín a spíš budou úplně jiné příčiny.

Pravda - pokud to se zdravou stravou přeháníš, tak je docela dobře možné, že jsi prostě podviživená, protože nejíš dostatek bílklovn, tuků a složitých sacharidů. To únavu můžůe vysvětlit docela dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3067
22.3.21 09:24

Nechala bych udělat rozbory krve. Jinak užívám Borůvkový Narosan 👍🏼

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
822
22.3.21 09:58
@shadowbabe píše:
Nechala bych udělat rozbory krve. Jinak užívám Borůvkový Narosan 👍🏼

Také mi skvěle zabírá Boruvkovy narosan. Pokud by jste chtěla poradit, klidne se ozvěte do zprávy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
22.3.21 10:03

Ahoj, bohužel únava není vždy jen o vitamínech. Může být způsobena nedostatkem pohybu nebo nadbytkem spánku. Mi na únavu pomáhá ledová sprcha. Pokud to přítel nezvládne, ať si pustí teplou, pak vlažnou a postupně snižuje, stačí v té studené vodě být alespoň 5 vteřin. Jinak klidně ať zkusí čaj z kotvičníku, maca, třezalku, vitamin D a kyselina listová je dobrá pro psychiku.

A nesedí přítel náhodou u počítače? V práci nebo doma? Ta obrazovka je zdrojem únavy, omezit to. Třeba ať po 20 minutách hledění do pc, zaostří na nějaký předmět. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
22.3.21 12:45

@Stancija14
nene, je to řemeslník a je na nohou někdy klidně i 10 hodin.

• spánek má pravidelný
  • ovoce a zeleninu si myslím, že taky (dřív jí skoro nejedl)
  • pitný režim myslím, že taky v pořádku

snažím se mu dělat domácí džusy a dodávat ovoce až pod nos, ale jak říkám zatím bez většího efektu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
22.3.21 15:05

@Sedivka107 Pamatuji si, že v 17 jsem trpěl neskutečnou únavou, že jsem nebyl ani schopen vstát z postele. Kamarádka mi půjčila knihu „Jak zatočit s únavou“ od Sohere Rokedové. Dost mi pomohla, je tam hodně praktických rad. Pak jsem o rok později zjistil, že mám v krvi protilátky na mononukleózu, takže asi vím kvůli čeho byla ta únava vyvolána. :lol: Přítel si taky může zajít na krev, jestli má vše v pořádku. Lékař mu napíše žádanku nebo jsou soukromé kliniky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25694
22.3.21 15:47

Za mě i za manžela doporučuju Biomin vitamín D3Extra, bere se to jen jednou týdně a stačí to. Déčko má vliv na mnoho věcí v těle, mi už na něm,,jedeme" dva roky a super, pomohl hodně ato včetně imunity. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat