Těhotná a covid

Anonymní
21.3.21 09:20

Těhotná a covid

Ahoj, dcera a zeť jsou oba pozitivní na covid od čtvrtka. Zeť měl teploty a bolest hlavy a dcera zvýšenou teplotu, rýmu a bolest v krku. Do nosu jsem ji koupila mořskou vodu a strepsils na krk bere. Zeť je dnes lepší, ale dceři je moc zle. Holka je v pátém měsíci. Mám strach…měla jste některá covid v těhotenství a vše dopadlo dobře? Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
21.3.21 09:48

Zdravím, já měla covid dvakrát, poprvé ve třetím měsíci a pak v sedmém, teď jsem v devátém a vše je v pořádku. Držím palce, ať vše dopadne dobře. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
21.3.21 09:53
@Anonymní píše:
Ahoj, dcera a zeť jsou oba pozitivní na covid od čtvrtka. Zeť měl teploty a bolest hlavy a dcera zvýšenou teplotu, rýmu a bolest v krku. Do nosu jsem ji koupila mořskou vodu a strepsils na krk bere. Zeť je dnes lepší, ale dceři je moc zle. Holka je v pátém měsíci. Mám strach…měla jste některá covid v těhotenství a vše dopadlo dobře? Děkuji za odpověď

Zkuste ji navarit silne masove vyvary, nakoupit hodne ovoce a zeleniny a mela by byt v kontaktu s lekarem, nepodcente to! Jestli je ji uz ted zle…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
21.3.21 10:10

Určitě bych kontaktovala lékaře. Ať je dceři brzo lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.3.21 10:16

Mela jsem covid v prvním trimestru, ted končím druhy a vse je ok.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.3.21 10:18

Děkuji všem moc a moc.

• Citovat
  • Nahlásit
18
21.3.21 10:57

Mam covid teď, těžší průběh. Jsem na začátku 3 měsíce, tak doufám, že vše bude v pořádku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10443
21.3.21 12:45

Zalezi, co to je moc zle. Ale urcite at je v kontaktu s lekarem. Holt si bude muset vzit ochranny oblek a vysetri ji.
Taky at ji hodne C, D, zinek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3816
21.3.21 13:14

Tak hlavně by si měla ředit krev dle doporučení. A v případě dušnosti a jakýchkoliv pochybností rešit potíže s lékařem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.3.21 13:41

@sediza Děkuji a jak to myslíte ředit krev?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.3.21 14:08

Měla jsem covid necelý měsíc před porodem, ale naštěstí hodně lehký průběh. Instrukce od praktické lékařky zněly v případě potřeby vzít si paralen, Stopkašel, stříkat mořskou vodu a brát vitamíny. Pokud by se můj stav zhoršil, okamžitě jí dát vědět. O mé pozitivite věděl i gynekolog, byli o tom zpraveni všichni na oddělení a porodnici, že se tam můžu kdykoliv objevit (což se naštěstí nestalo). Píchala jsem si Clexan, preventivně.

• Citovat
  • Nahlásit
3981
21.3.21 14:12

Strepsil se myslim nema, jsou jine pastilky vhodne pro tehotne - Septisan

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.3.21 14:25

Jsem momentálně ve 4 měsíci, covid jsem si prodělala ve 3, pak když jsem šla na prohlídku, mimčo okey, živé až až :kytka: držím palečky, je to náročné..

• Citovat
  • Nahlásit
3816
21.3.21 16:36
@Anonymní píše:
@sediza Děkuji a jak to myslíte ředit krev?

Bud injekce Clexane/Fraxiparine nebo Anopyrin tbl.dle toho, v jakem tt.je. musi to napsat lékař. Mnohdy na to kaslou. Tehotenstvi samo o sobe je prokoagulacni stav. S covidem se riziko násobi. Nejde jen o trombozu matky, ale i trombotizace placenty, pupecniku apod. V CR uz je potvrzeno min. jedno umrti plodu na tuto komplikaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.3.21 20:32
@sediza píše:
Bud injekce Clexane/Fraxiparine nebo Anopyrin tbl.dle toho, v jakem tt.je. musi to napsat lékař. Mnohdy na to kaslou. Tehotenstvi samo o sobe je prokoagulacni stav. S covidem se riziko násobi. Nejde jen o trombozu matky, ale i trombotizace placenty, pupecniku apod. V CR uz je potvrzeno min. jedno umrti plodu na tuto komplikaci.

Tak teď mám strach, ale přesto děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat