Zmenšení žaludku, na pojištovnu ?

Anonymní
22.3.21 10:35

Zmenšení žaludku - zkušenosti - na pojištovnu ?

Prosím je tu někdo, kdo si nechal v posledních třeba 5 letech zmenšit žaludek (ideálně metodou tubulizace) a mohl mě k tomu klidně anonymně něco napsat? Ideálně někdo, kdo to měl případně na pojišťovnu?

Já s váhou bojuji celý život, ráda prostě jím a za svůj život jsem zkusila asi milion diet od ruzných sáčku, koktejlu, tablet všeho…

Muj problém není, že bych jedla nezdravě a tláskala se, ale že nedokážu ovládnout hlad.

Dokážu odolat brambůrkám, tyčince, ale nedokážu odolat hladu. Asi jak už mám prostě za ty roky roztažený žaludek.
Asi 3 roky zpět jsem chodila do STOBu, ale to mě nevyhovovalo, tak jsem asi po necelém roce skončila. Následně mě muj (ted už ex) přítel dal peníze a já se přihlásila k Petrovi Havlíčkovi s tím, že nemám problém se stravou jak s hladem a množstvím, že neustále myslím na jídlo.

Začala jsem chodit i na psychoterapie, byla na kompletním vyšetřením a jsem zdravá. U toho Havlíčka (to bylo před koronou) jsme pracovali na malých porcích, ale zdá se že žaludek se ani po pul roce nestáhl a sice jsem asi 5 kg za pul roku zhubla, ale to je málo…Asi po 7 měsících jsem spolupráci ukončila, protože to stálo desítky tisíc a výsledky nikde.

Momentálně měřím 165 cm a vážím tedka asi 120 kg :( Nejvíce jsem měla asi 132 kg. Za cca 3 roky intenzivního snažení jsem zhubla asi necelých 12 kg, což je málo.

Zdravá jsem, cvičím ( denně mám 2h procházku s hulkami se psem + cvičím 3× týdně doma), jím zdravě problém je množství, mám pořád hlad a chtěla bych prostě zažít pocit dát si jogurt a být najedená…

Od lonska přemýšlím o zmenšení žaludku, že by to mohlo být vhodné. Problém jsou peníze…stojí to okolo 100 tisíc :(

Chci se zeptat, řešil někdo něco takového? Že nemá problém s chutěma ale s hladem a operace mu pomohla?

Případně s pojišťovnou? Bohužel moje praktická lékařka odešla do duchodu, takže ani nemám na koho se obrátit…

anonym

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
22.3.21 11:21

Anonym kvuli vaze..

Holka zlata jsi proste nenazrana a jen vymmuvy na to ze jis zdrave, ale moc.

Ja se nevymlovam, proste jsem se vyzrala! Necpala jsem se burgry, colou a chipsama se zmrzkou. Jedla jsem „normalne“ a relativne „zdrave“. ALE bile pecivo, rohlik (treba jen jeden denne), jogurty sice kvalitni, ale s prichuti a cukrem.. atd atd..

Oci mi otevrela tehucukrovka, kdy jsem MUSELA pocitat sacharidy a hlidat jidlo (to ktere jsem povazovala za normalni).

Musela jsem omezit porce. A ano mela jsem hlad, ale to je pri smrstovani zaludku MORMALNI. Nevdala jsem to (nemohla jsem ptotoze mi slo o to miminko ve mne). Mela jsem i sacharidovou chripku. A vis co? Za par tydnu (asi 14 dni) to preslo!!! A uz mi ty porce prisly normalni a i hlad zmizel.

Bandaz nic nevyresi. Da se bez potizi prezrat. Lroste si zaludek zas roztahnes. Zaklad (i po te bandazi) je PEVNA VULE.

A par cisel na zaver.. Pred tehu jsem vazila 105kilo na 167 cm.. 8o. Des.. A tloustla sem dal.. Na tech tvych 120 bych se dostala za par mesicu.. To vim jiste..

Pak jsem tpu dietou v tehu sundala 10kilo (plus ve mne narostlo 3kg dite, takze 16kilo..). Po porpdu jsem si rekla, ze budu pokracovat.

Mam porad low carb dietu (ne tak prisnou, mam okolo 50-60 g sacharidu denne a tuky neresim, ty me nasyti). A dnes rano vaha ulazala 88kilo a jedu dal ;)

Snad jsem te namotivovala, aby ses na to podivala jinak

A hod sem jidelnicek za jeden den prosim.

• Citovat
  • Nahlásit
7630
22.3.21 11:22

Zmenšení žaludku ti nepomůže pokud nezmenis svoje stravovací návyky už napořád. Diety jsou nesmysl. Musíš jíst správnou stravu a hlad mít nebudeš. Bramburky a sladkosti nekupovat. Najdi si opravdu dobryho vyzivovyho poradce a zvládneš to i bez operace. Ale může to klidně trvat i dva roky než se dostaneš na nějakou normální váhu. Ale vše je v hlavě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 11:25
@JancaS84 píše:
Zmenšení žaludku ti nepomůže pokud nezmenis svoje stravovací návyky už napořád. Diety jsou nesmysl. Musíš jíst správnou stravu a hlad mít nebudeš. Bramburky a sladkosti nekupovat. Najdi si opravdu dobryho vyzivovyho poradce a zvládneš to i bez operace. Ale může to klidně trvat i dva roky než se dostaneš na nějakou normální váhu. Ale vše je v hlavě.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D tak si dobrá komediantka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 11:26
@Anonymní píše:
Anonym kvuli vaze..

Holka zlata jsi proste nenazrana a jen vymmuvy na to ze jis zdrave, ale moc.

Ja se nevymlovam, proste jsem se vyzrala! Necpala jsem se burgry, colou a chipsama se zmrzkou. Jedla jsem „normalne“ a relativne „zdrave“. ALE bile pecivo, rohlik (treba jen jeden denne), jogurty sice kvalitni, ale s prichuti a cukrem.. atd atd..

Oci mi otevrela tehucukrovka, kdy jsem MUSELA pocitat sacharidy a hlidat jidlo (to ktere jsem povazovala za normalni).

Musela jsem omezit porce. A ano mela jsem hlad, ale to je pri smrstovani zaludku MORMALNI. Nevdala jsem to (nemohla jsem ptotoze mi slo o to miminko ve mne). Mela jsem i sacharidovou chripku. A vis co? Za par tydnu (asi 14 dni) to preslo!!! A uz mi ty porce prisly normalni a i hlad zmizel.

Bandaz nic nevyresi. Da se bez potizi prezrat. Lroste si zaludek zas roztahnes. Zaklad (i po te bandazi) je PEVNA VULE.

A par cisel na zaver.. Pred tehu jsem vazila 105kilo na 167 cm.. 8o. Des.. A tloustla sem dal.. Na tech tvych 120 bych se dostala za par mesicu.. To vim jiste..

Pak jsem tpu dietou v tehu sundala 10kilo (plus ve mne narostlo 3kg dite, takze 16kilo..). Po porpdu jsem si rekla, ze budu pokracovat.

Mam porad low carb dietu (ne tak prisnou, mam okolo 50-60 g sacharidu denne a tuky neresim, ty me nasyti). A dnes rano vaha ulazala 88kilo a jedu dal ;)

Snad jsem te namotivovala, aby ses na to podivala jinak

A hod sem jidelnicek za jeden den prosim.

u Havlíčka jsem byla 7 měsícu a jedla pravidelně několikrát denně a přesto se žaludek nestáhl…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 11:31
@Anonymní píše:
u Havlíčka jsem byla 7 měsícu a jedla pravidelně několikrát denně a přesto se žaludek nestáhl…

A cos jedla a kolik jsi toho jedla? Zkusilas proste vydrzet citit par tydnu hlad? Nez se ti ten zakudek smrskne?

Tady me muses (ty i kdokokiv) napadnout, ze pri diete nemas mit hlad, ale mas jist vyvazene a bla bla.. To je pravda, ale ne kdyz hubnes z takove morbidni obezity jako jsme mely my dve zejo.. To mas proste zaludek roztazeny az kdesi a ten hlad tam zezacatku pri tech NORMALNICH porcich proste bude!

• Citovat
  • Nahlásit
7630
22.3.21 11:32
@Anonymní píše: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D tak si dobrá komediantka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Prosím??? Tak jestli ti přijde na tom něco vtipného, tak mi tě je vážně líto a nezhubnes nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 11:32
@JancaS84 píše:
Prosím??? Tak jestli ti přijde na tom něco vtipného, tak mi tě je vážně líto a nezhubnes nikdy.

jo přijde mě směšné, že neumíš číst

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 11:34

Jo a ze cely den myslis na jidlo.. To ja holka zlata taky. Tak to my obezni uz mame.. Mne se o nem i zda a nekdy uz hypnotizuju hodiny, aby ubehly ty 3 hod a ja zas mohla jist :mrgreen:

Co mi zabira je jina cinnost. Ja se ted dala na dalsi studium a zamestnavam mozek jinak..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 11:35

Ale proste se DRIV NENAZERU a NESEZERU VETSI PORCI a hlavne se NEDOCPU NECIM. To je ta pevna vule..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
@Anonymní píše:
Prosím je tu někdo, kdo si nechal v posledních třeba 5 letech zmenšit žaludek (ideálně metodou tubulizace) a mohl mě k tomu klidně anonymně něco napsat? Ideálně někdo, kdo to měl případně na pojišťovnu?

Já s váhou bojuji celý život, ráda prostě jím a za svůj život jsem zkusila asi milion diet od ruzných sáčku, koktejlu, tablet všeho…

Muj problém není, že bych jedla nezdravě a tláskala se, ale že nedokážu ovládnout hlad.

Dokážu odolat brambůrkám, tyčince, ale nedokážu odolat hladu. Asi jak už mám prostě za ty roky roztažený žaludek.
Asi 3 roky zpět jsem chodila do STOBu, ale to mě nevyhovovalo, tak jsem asi po necelém roce skončila. Následně mě muj (ted už ex) přítel dal peníze a já se přihlásila k Petrovi Havlíčkovi s tím, že nemám problém se stravou jak s hladem a množstvím, že neustále myslím na jídlo.

Začala jsem chodit i na psychoterapie, byla na kompletním vyšetřením a jsem zdravá. U toho Havlíčka (to bylo před koronou) jsme pracovali na malých porcích, ale zdá se že žaludek se ani po pul roce nestáhl a sice jsem asi 5 kg za pul roku zhubla, ale to je málo…Asi po 7 měsících jsem spolupráci ukončila, protože to stálo desítky tisíc a výsledky nikde.

Momentálně měřím 165 cm a vážím tedka asi 120 kg :( Nejvíce jsem měla asi 132 kg. Za cca 3 roky intenzivního snažení jsem zhubla asi necelých 12 kg, což je málo.

Zdravá jsem, cvičím ( denně mám 2h procházku s hulkami se psem + cvičím 3× týdně doma), jím zdravě problém je množství, mám pořád hlad a chtěla bych prostě zažít pocit dát si jogurt a být najedená…

Od lonska přemýšlím o zmenšení žaludku, že by to mohlo být vhodné. Problém jsou peníze…stojí to okolo 100 tisíc :(

Chci se zeptat, řešil někdo něco takového? Že nemá problém s chutěma ale s hladem a operace mu pomohla?

Případně s pojišťovnou? Bohužel moje praktická lékařka odešla do duchodu, takže ani nemám na koho se obrátit…

anonym

mám..
celý život boj
165cm..
nejméně na sš 69kg, nejvíce někdy po čtyříctce 115kg..
všechny diety světa
vše kolem toho..
nakonec Tubu
nejlepší rozhodnutí mého života
už dva roky mám do 80kg a super
dá se to vylítat na pojišťov nu, při tvém bmi ti to vyjde
běž na fcb do skupinky Kafemlýnky
tam je o tom Vše
nic jiného mi nepomohlo.
Nenech se odradit komenty lidí, co o tom nic neví.

• Citovat
  • Nahlásit
7630
@Anonymní píše:
jo přijde mě směšné, že neumíš číst
Číst umím moc dobře. Hlad není o tom kolik toho člověk sni, ale JAKÝ potraviny sni chápeš to? Když budeš jíst nesmysly a rychlý cukry a tuky tak je jasný, že budeš mít pořád pocit hladu. Ale vyvracet ti to nebudu, když je pro tebe jednodušší jít na operaci než na sobě makat. Až si ten žaludek zase roztahnes tak půjdeš znovu?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 11:37
@Anonymní píše:

anonym

Já jsem měla jít na gastrický bypass, s váhou mnohem větší, než máš ty. Nakonec se operace nekonala z důvodu vysokého CRP při předoperačním vyšetření. Uběhlo pár let a sice nemám vyhráno, ale vážím teď méně než ty. Pokud operaci prostě chceš, doporučuji forum http://forum.bandingklub.cz/ je sice primárně pro pacienty MUDr. Čiernyho, ale řešily se tam operace i mimo JM kraj. Pokud jsi otevřená i dalším možnostem, tak věř, že to jde i bez operace - nainstaluj kaloricketabulky.cz, nechoď k výživovému poradci, ale dělej si jídelníček sama. Není možné, abys při dodržení kalorií nezhubla a pokud je u tebe problém jenom množství (jako u mě), brzo zjistíš co ano a co ne. Zkus si dát do tabulek půl kila vařených brambor, 200g kuřecích prsou (upéct bez tuku v troubě) a hromadu zeleniny. Kaloricky to bude jako jídlo od výživového poradce ve smyslu 80g špaget za syrova s rajčaty, masem, ol. olejem a parmazánem, ale množstevně to asi nesníš. Jinak u mě se časem samovolně i zmenšují porce a můžu si dovolit i kaloricky vydatné věci jako např. sýr, protože už nepotřebuji tak velký objem.

• Citovat
  • Nahlásit
30330
22.3.21 11:40

Spíš než bandáž bych podstoupila terapii. Ne od Havlíčka. Klasickou psychologickou. Z nějakého důvodu hlad zajídáš. Na 120 kilo se fakt neprojíš jen tak. Kolegyně to má podobně. Dá si lehké „dia jídlo“ z jídelny a pak sežere 10 mandarinek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 11:48
@Anonymní píše:
A cos jedla a kolik jsi toho jedla? Zkusilas proste vydrzet citit par tydnu hlad? Nez se ti ten zakudek smrskne?Tady me muses (ty i kdokokiv) napadnout, ze pri diete nemas mit hlad, ale mas jist vyvazene a bla bla.. To je pravda, ale ne kdyz hubnes z takove morbidni obezity jako jsme mely my dve zejo.. To mas proste zaludek roztazeny az kdesi a ten hlad tam zezacatku pri tech NORMALNICH porcich proste bude!

jídelníček psát nebudu, ale nekdřív jsem hubla sama, pak sem měla nutriční terapeutku, ale tam mě přišlo, že prostě je přesvědčená že se v noci láduju čokoládou a že prostě zdravá starva mě nic neříká, tak jsem byla ve stobu, ale tam taky mě to nevyhovovalo a tak jsem přemýšlela co dál a pak mě přítel dal peníze k vánocum a já šla k Havlíčkovi už s tím, že vím co jíst a jak, cvičit nemám problém s disciplínou, ale prostě hlad.
Byla jsem na vyšetřeních a přizpusobil mě plán, aby se mě začal žaludek vracet do normálu… dodržovala jsem vše co jsem měla ale ten hlad je prostě šílený, tam jsem zhubla nejvíce… ale bohužel postupně ten hlad se nezmenšoval no :(

Samoozřejmě fígle jako jíst pomalu, napít se, dát si nejdřív trošku salátu a pak se najíst znám… ovoce mě tolik nechutná, ale miluju zeleninu a hlavně salaty, ale prost´ě mmistička mě nestačí…je mě to i trapné na veřejnosti, většina lidí nevidí že se snažím a že kolikrát jím lépe jak běžný člověk, ale prostě hlad no… když se držím malých porcí mám hlad nonstop a vlastně ani jídlo co dojím mě nezasytí byt dejme tomu pocitově uspokojí, ale nezasytí…

Zkoušela jsem i dělat že už mám po bándaži a jíst množství jídla co se vejde do malého hrníčku nebo kelímku od jogurtu (tak se pak totiž má jíst) a nemám problém vydržet, ale mám problém s hladem…

Ten Havlíček byl taková moje poslední naděje, ale hlad to prostě nevyřešilo…

Nevím ale myslím, že tím že jsem nějakých 25 let jedla všelijak a hlavně velké porce že se prostě ani za ty 3 roky kdy se fakt hodně snažím se nepodařilo zmenšit žaludek tak, aby mě stačil sníst jogurt a mít dost…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat