Obutí na doma - 3leťák

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Věrka..
Závislačka 3150 příspěvků 16.01.11 19:09
Obutí na doma -3leťák

Ahoj, mam dotaz, v jaem obuti jsou vase deti na doma?? My meli doposud klasika- backory,ale po mesici totalne zdevastovane, uz me to nebavi kupovat porad dokolecka, staci ze musime mit do skolky. Nemate nejaky typ na pauce, nebo neco v cem doma chodit,bosky to moc nejde, mame i dlazbu :nevim:

Reakce:
BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 16.01.11 19:14

Helenka chodí v sandálkách, bačkorky nepoužíváme.

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 16.01.11 19:24

My kupujeme bačkorky od Befado. Ty na přesku mi přijde že docela drží (kupujeme uzavřené). Minulý měsíc jsme poprvé koupili ty co vypadají jako cvičky (bez rozepínání, drží je dvě široké gumy na nártu), a taky to zatím vypadá dobře. Na Mimibazaru se dají koupit za cca 230 (+ pošta).

Jana206
Nadpozemská drbna 26566 příspěvků 16.01.11 20:29

Já staršímu kupuju vždy nějaké kvalitní „bačkůrky“ - Fare, Jonap. Nechápu, co na tom může zdevastovat. Nám vydrží použitelné, než z toho vyroste, to je v tomto období tak půl roku.Neperu, nečistím. A opravdu je nosí, trvám na tom, nechci, aby chodil často bosky po linu nebo koberci.

EliPetrEva
Závislačka 4251 příspěvků 16.01.11 20:44

BOHUNKO, do kdy myslíš, je dobré, aby děti chodily doma v pevné botičce? Taky od začátku chodí Elenka v sandálkách a ani nemám v plánu s tím přestat, i když třeba teď je nosí cca tři měsíce a pomalu nemá ani nadměrek :roll: „Jen“ mě zajímal názor do kdy asi…Díky

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 16.01.11 21:25
EliPetrEva píše:
BOHUNKO, do kdy myslíš, je dobré, aby děti chodily doma v pevné botičce?

To záleží na mnoha věcech - na druhu podlahy, na šikovnosti dítka :wink: a tak… Krom toho, moje dcera má lehký náběh na plochou nožku, i to hraje roli.

Myslím, že není v pořádku, aby dítě chodilo celý den v ploché, obyčejné bačkorce po plovoucí podlaze. Po pravdě řečeno, ani mně samotné by to nebylo příjemné, sama taky nosím doma kvalitní zdravotní pantofle. Dceři pantofle nedám, tudíž chodí v lehkých, kvalitních sandálkách.

Ale na tohle se názory strašně liší, takže tady nechci dělat chytrou - toto je opravdu jenom můj osobní pohled na věc.

Jana206
Nadpozemská drbna 26566 příspěvků 17.01.11 05:33

Bohu, ale ne všechny bačkory jsou ploché :nevim: Ty, co má můj syn, mají vytvarovanou klenbu i Thomasův podpatek.Jsou pevné, pata pořád drží. Já ploché nevybírám. Taky by mi to samotné dělalo zle.
Raději připlatím. Klenbu má krásně tvarovanou.

Tím se nepřu, co je lepší, jen informuju.

Taky jsem si všimla, že hodně papučí se žirafou jsou plochých. Na tu klenbu jsou taky různé názory. Někteří ortopedové tvrdí, že do 3 nebo 4 let není potřebná, dítěti chrání kosti a vazy tukový polštář a příliš vysoká klenba v tomto věku může udělat otlaky, poškodit nožku.
Já jsem vždy vybírala aspoň náznak klenby, důležitá byla pevná pata.

Enoulik
Zasloužilá kecalka 949 příspěvků 17.01.11 10:17

dcera má 3,5 roku a koupě papuček je u nás vždy velký problém. Má strašně úzkou nožičku a patu a všechny papuče se jí vyzouvají. Musí mít něco s páskem přes nárt, aby to aspoň nějak drželo a nemůže to mít větší takže papučky jsou jen na chvilku a navíc protože se jí to jezdí na patě tak to nechce nosit. Teď má měsíc nové od Fare tyto http://shop.fare.cz/…robnosti.php?… a to je naprostá katastrofa. Netušila jsem že může být nějaký odpor k botám, ale dcera je vyloženě nesnáší a nechce v nich chodit.
Uvažuji o nazouvácích, myslíte že jsou vhodné pro 3,5 letou? Dodávám, že dcera nelítá takže to že se rozpleští nehrozí.

Jana206
Nadpozemská drbna 26566 příspěvků 17.01.11 10:39
Enoulik píše:
dcera má 3,5 roku a koupě papuček je u nás vždy velký problém. Má strašně úzkou nožičku a patu a všechny papuče se jí vyzouvají. Musí mít něco s páskem přes nárt, aby to aspoň nějak drželo a nemůže to mít větší takže papučky jsou jen na chvilku a navíc protože se jí to jezdí na patě tak to nechce nosit. Teď má měsíc nové od Fare tyto http://shop.fare.cz/…robnosti.php?… a to je naprostá katastrofa. Netušila jsem že může být nějaký odpor k botám, ale dcera je vyloženě nesnáší a nechce v nich chodit.
Uvažuji o nazouvácích, myslíte že jsou vhodné pro 3,5 letou? Dodávám, že dcera nelítá takže to že se rozpleští nehrozí.

Já osobně bych v tomto věku nazouváky nedala, ani ze zdravotního, ani z bezpečnostního hlediska. MMch, ve většině základek je povolují nejdříve na druhém stupni.
Rozhodnutí je na Tobě. Ale počítej, že kvalitní zdravotní obuv pořídíš nejdřív tak ve velikosti 28,29. Aspoň u nás, co jsem se zběžně zajímala v lékárně. Protože do tohoto čísla - asi do těch 3 let, zase je to individuální, podle velikosti nohy, jsou jiné parametry na dětskou obuv - musí být pata.
Samozdřejmě u ťamanů mininazouváky koupíš :mrgreen:

Já jsem ale viděla pro děti myslím od Protetiky sandál bez pevné paty, ale s klenbou. Přes patu je jen pásek. Prostě je to utáhlé a vypadá to jako obuv lékařů v nemocnici, kteří taky nemají nazouvák, ale ortopedický bílý sandál.

Dvouletá dcera má taky úzkou nožku, velikosti 22, což je málo v porovnání se starším. Taky budu řešit něco podobného. Obyčejná obuv by ji nedržela ani omylem, nosí koženou domácí obuv od Jonapu, velikostně, délkově, sedí, ale ten kožený pásek přes nárt je široký,musím utahovat „nad rámec“.

Jinak boty pro užší nožky vyrábí firma Beďa obuv z Židlochovic - atestovaní, žirafa, pevná pata, vytvarovaná klenba. Mají čísla dětských bot i co do šířky E,F,G,H, což většinou bývá jen u obuvi pro dospělé. Je nutno ale vyzkoušet, protože tyto boty se pro širší chodidla fakt nehodí.
Dcera od nich má zimní boty,kožené.

Enoulik
Zasloužilá kecalka 949 příspěvků 17.01.11 11:35

já fakt nevím co jí na tu nohu dát, velikost má 28. Přes net kupovat nemůžu a Béďu vůbec neznám, nic takového tady není :cry:
Denně už od rána se rozčiluji ať si dá papuče, ale ne…chodí buď bosky nebo si nazuje naše velké nebo když jí je nacpu tak to má v nejlepším případě do 5 minut dole. :pocitac:

Jana206
Nadpozemská drbna 26566 příspěvků 17.01.11 12:34

http://www.firmy.cz/…chovice.html

Je to tato firma, pokud jsi to už nenašla. Víc nemám čas hledat. U nás mají obuv této firmy ve specializované prodejně s dětskou obuví.
Taky nemáme výběr moc velký. Po netu nakupuju jen to, co důvěrně znám - např. o číslo větší než dosud, ale stejný typ.

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 17.01.11 13:47

Jani, díky za tipy, poohlédnu se… :lol:

Enoulik: mám stejně starou dceru a nazouváky bych jí nedala v žádném případě. To radši ať chodí bosa - už jsme měli jednou sádru a nehodlám to zopakovat kvůli pantoflím… Není to jen o lítání, stačí hůř došlápnout - i mně se už mockrát v nazouváku zvrtla noha.

Helenka nosí přibližně takovéto sandálky . Nosí je i do školičky, do MC a kamkoli jdeme, prakticky každou velikost využije až do zničení, takže si je nemůžeme vynachválit.

Enoulik
Zasloužilá kecalka 949 příspěvků 17.01.11 18:08

mě ty nazouváky napadly tak, že jsem byla u nás v obchodě a v její velikosti tam mají pouze tyto http://www.detskeboty.cz/…ma/index.php?…
Už mám projíté Fare, DPK, Jonap i Befado…Sandálky měla z léta, ale tím, že ona zvláštně sedí tak jí při tom vadí a sundává si je. Takže je v podstatě bosky.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Matěj von Osečany a jeho „pojišťovna štěstí“: Kominíky si pozval rovnou dva

Zámecký pán Matěj Stropnický (35), který se svým partnerem Danielem Krejčíkem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >