Reklama

Jak vyčistit botičky z nubuku?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Callamaika
Ukecaná baba ;) 1560 příspěvků 27.12.10 19:33
Jak vyčistit botičky z nubuku?

Ahoj, nevíte, prosím, jak čistit botičky z Nubuku (hověziny se sametovým lícem)? Koupila jsem malému kvalitní první botky, ale vzhledem k tomu, že je musí nosit po celý den (vytáčí špičky ven), a ještě převážně leze, tak vypadají hrozně. Díky za jekékoli rady, po nichž budou držet botky pohromadě? :-D

Reklama

Reakce:

Sunnny
Kelišová 5425 příspěvků 27.12.10 19:42

Netuším co se smí a nesmí-zkusila bych vlhký hadr(jestli teda v tomto případě pomůže)-nebo se zkus zeptat v drogerii nebo obuvi.
Pak udržovat sprejem-já koupila u Daichmana Univerzální impregnační spray-chrání před vlhkostí,mastnotou nečistotami.

TýnkaK
Závislačka 2616 příspěvků 27.12.10 21:48

Existuje speciální „kartáč“. Je to taková gumová harmonika na rukojeti, neumím to líp popsat, ale mám to, tak ti to kdyžtak můžu vyfotit. Ale v obuvi ti poradí. Jinak nubuk by se měl čistit za sucha, ale mě se osvědčilo úplně nejvíc udělat odvar z mýdlových ořechů, trochu botu navlhčit a pak to vykartáčovat tím speciálním udělátkem :palec:

Stevia
Závislačka 3574 příspěvků 07.01.11 13:05

Mám velmi dobrou zkušenost s tímhle přípravkem.Má v sobě kartáček,namočíš a drbeš… udělá se špinavá pěna,kterou setřeš houbou namočenou ve vodě.opravdu i světlé boty jsem krásně vyčistila.nej­lepší,co je na nubuk,kartáčky jsou k ničemu .
 www.boty-obuv.cz/…e-clean-7309

Magdavanda 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.11 17:20
kartáč

Kartáč na nečistoty. Pár rád zde

strace
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 10.01.11 19:28

Ahoj Callamaiko, prosím, kdo ti doporučil botičky a jaké konkrétně? Bylas někde se synkem na nějakém vyšetření? Můj malej taky vytáčí špičky ven, a to hodně (zatím jen stojí, obchází židle a gauč), je jak Chaplin 8-o . Doktorka to neřeší, že je ještě brzy (10 měsíců), na ortopedii prý až po roce. Spíš se setkávám s maminkami, jejichž dítka mají špičky dovnitř, jsi první, kdo má asi stejný problém, tak se ptám…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >