Jak vyčistit botičky z nubuku?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Callamaika
Ukecaná baba ;) 1560 příspěvků 27.12.10 19:33
Jak vyčistit botičky z nubuku?

Ahoj, nevíte, prosím, jak čistit botičky z Nubuku (hověziny se sametovým lícem)? Koupila jsem malému kvalitní první botky, ale vzhledem k tomu, že je musí nosit po celý den (vytáčí špičky ven), a ještě převážně leze, tak vypadají hrozně. Díky za jekékoli rady, po nichž budou držet botky pohromadě? :-D

Reakce:
Sunnny
Kelišová 5425 příspěvků 27.12.10 19:42

Netuším co se smí a nesmí-zkusila bych vlhký hadr(jestli teda v tomto případě pomůže)-nebo se zkus zeptat v drogerii nebo obuvi.
Pak udržovat sprejem-já koupila u Daichmana Univerzální impregnační spray-chrání před vlhkostí,mastnotou nečistotami.

TýnkaK
Závislačka 2616 příspěvků 27.12.10 21:48

Existuje speciální „kartáč“. Je to taková gumová harmonika na rukojeti, neumím to líp popsat, ale mám to, tak ti to kdyžtak můžu vyfotit. Ale v obuvi ti poradí. Jinak nubuk by se měl čistit za sucha, ale mě se osvědčilo úplně nejvíc udělat odvar z mýdlových ořechů, trochu botu navlhčit a pak to vykartáčovat tím speciálním udělátkem :palec:

Stevia
Závislačka 3595 příspěvků 07.01.11 13:05

Mám velmi dobrou zkušenost s tímhle přípravkem.Má v sobě kartáček,namočíš a drbeš… udělá se špinavá pěna,kterou setřeš houbou namočenou ve vodě.opravdu i světlé boty jsem krásně vyčistila.nej­lepší,co je na nubuk,kartáčky jsou k ničemu .
 www.boty-obuv.cz/…e-clean-7309

Magdavanda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.11 17:20
kartáč

Kartáč na nečistoty. Pár rád zde

strace
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 10.01.11 19:28

Ahoj Callamaiko, prosím, kdo ti doporučil botičky a jaké konkrétně? Bylas někde se synkem na nějakém vyšetření? Můj malej taky vytáčí špičky ven, a to hodně (zatím jen stojí, obchází židle a gauč), je jak Chaplin 8-o . Doktorka to neřeší, že je ještě brzy (10 měsíců), na ortopedii prý až po roce. Spíš se setkávám s maminkami, jejichž dítka mají špičky dovnitř, jsi první, kdo má asi stejný problém, tak se ptám…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Tereza se učí urdštinu, potvrdil nám zdroj. Připravuje se na tvrdý trest?

V Pákistánu je téměř rok a hrozí, že zde ještě mnohem delší dobu zůstane.... číst dále >

Mickey Rourke vypadá k světu a vrátil se k ex. Jaké ženy se prohnaly jeho životem?

Bouřlivák Mickey Rourke (66) to dal znovu dohromady s ruskou modelkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >