Obývák daleko od kuchyně

Anonymní
18.10.19 11:24

Obývák daleko od kuchyně

Ahojte, mám asi blbý dotaz, ale nevím, kde se zeptat. :oops:
S manželem čekáme první dítě a chceme se přestěhovat do většího bytu - bude to jen dočasné, 1-2 roky, prcek se narodí na jaře. Už jsme spoustu bytů prošli a často vidíme, že je obývák od kuchyně přes celou chodbu nebo prostě celý byt. Jsem z toho nervózní, že když budu vařit v malé kuchyni, tak nedohlédnu na prcka v jiné místnosti a ta představa se mi moc nelíbí. Jak se tohle prakticky řeší? Nebo to není žádný problém? Možná přemýšlím až moc… :nevim: Díky za pomoc.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

26866
18.10.19 11:27
@Anonymní píše:
Ahojte, mám asi blbý dotaz, ale nevím, kde se zeptat. :oops:
S manželem čekáme první dítě a chceme se přestěhovat do většího bytu - bude to jen dočasné, 1-2 roky, prcek se narodí na jaře. Už jsme spoustu bytů prošli a často vidíme, že je obývák od kuchyně přes celou chodbu nebo prostě celý byt. Jsem z toho nervózní, že když budu vařit v malé kuchyni, tak nedohlédnu na prcka v jiné místnosti a ta představa se mi moc nelíbí. Jak se tohle prakticky řeší? Nebo to není žádný problém? Možná přemýšlím až moc… :nevim: Díky za pomoc.

Buď si vezmeš prcka s sebou v lehátku do kuchyně nebo ho necháš pod dozorem chůvičky.
V pozdějším věku můžeš prckovi udělat minihrací koutek u sebe v kuchyni. Na tu chvilku než uvaříš…
Všechno se dá. Praxe ukáže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1658
18.10.19 11:27

No tak prcek si nebude hrát sám v obýváku, ani když bude hned vedle kuchyně, takže bych to neřešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17279
18.10.19 11:38

Dítě budeš mít nalepený na zadku takže klid

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
352
18.10.19 11:43

Když dítě neumělo chodit lézt, tak bylo se mnou v kuchyni v lehátku nebo spinkalo v postýlce a koukala jsem přes kameru..
A když už umělo lézt, tak jsem je stejně měla obě v kuchyni za zadkem, kde si hráli s hrnci a poklicemi. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9148
18.10.19 11:44

My v podobnem byte s brachou vyrostli ve zdravi a bez uhony. A to pred 40 lety chuvicky fakt nebyly a vareni bylo casove narocnejsi. Dnes se proste resi blbiny :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5509
18.10.19 11:46

Tohle je na hov.no,ale dá se vše. Můj bratr si schválně nechal zazdít dveře do kuchyně přes obývak, nechápu…mě tohle příjde jako separe i od návštěvy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.10.19 11:47

Mně je jasný, že řeším blbiny, není to otázka života a smrti. Myslím to spíš tak, že když mám možnost si vybrat mezi různými dispozicemi, tak bych chtěla vybrat tu nejpraktičtější. :lol: Díky za zprávy.

• Nahlásit
  • Citovat
2173
18.10.19 11:47

Přesně jak říkají ostatní, nejprve na lehátku na stole a pak na zemi s hračkami a v kuchyni. V době spánku stačí otevřené dveře nebo chůvička.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2173
18.10.19 11:48

Než tohle, to bych raději řešila dispozice koupelny, aby se mi tam vlezla malá vanička i přebalovák :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1001
18.10.19 11:48

Myslím, že dnešní matky řeší fakt šílený hovadiny, možná z nudy nebo nevím. Malé miminko může v klidu ležet v postýlce a opravdu nepotřebuje nonstop dohled. Navíc od vaření se dá obvykle odbihat.
A až bude větší, může být v lehátku ci na dece v kuchyni, případně pak poleze samo stejně za tebou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.10.19 11:57

V bytě jsem to řešila u miminka košíkem v kuchyni, sedačkou. Později když lezl tak když spal tak buď chůvička nebo jsem ho prostě slyšela a když nespal tak vařil dva hrnce plastové jídlo a vařečka zabavil se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18629
18.10.19 11:58

Moje dvě akční děti přežily i bez ohrádky. Máme obyvatelnou kuchyň, která je sice vedle obýváku, ale není do něj vůbec vidět, stejně tak do dětského pokoje. Obdobně to měla moje matka, ta má jen takový kuchyňský koutek 5 m2, ze kterého vidí maximálně do předsíně. Taky jsme z bratrem přežili, bez ohrádek, chůviček a dlaších moderních vymožeností.
Když chtěly být se mnou, motaly se v kuchyni, když nechtěly, kutili si něco po bytě. Ten tedy byl zajištěn tak, aby si nemohly někde něco skřípnout, aby na ně nic nespadlo, aby nebyly po ruce chemikálie apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22877
18.10.19 12:10

@NinaU. Řeší blbiny, protože se přece všude píše o tom, jak to má být. A když není holka odolná, tak tě masáži prostě podlehne. A vzniká další uzlíček nervů, co je schopný se ptát i na to, zda stačí dudlík ze země opláchnout nebo radeji vyvařit anebo nejlíp vyhodit a koupit nový. Místo toho, co by zahodila všechny nablble příručky, vypnula internet a sla na procházku. Nakonec není tu diskuze na téma jak utřít zadek? Je. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1001
18.10.19 12:19

@inkakřivák
Jako selský rozum a nějaké vlastní zdravé uvažování už dneska nefunguje skoro nikde, to je fakt. Jako minule diskuze s dudlikem trošku namocenym v jahodové presnidavce no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama