OCD a péče o batole k tomu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 21:28
OCD a péče o batole k tomu

Ahoj všichni,
v dětství jsem pár let trpěla OCD, např. každý večer jsem hystericky plakala ze strachu, že zapomenu ráno odejít do školy. Chodila jsem k psycholožce, psychiatrovi, nakonec přežívala na antidepresivech. V pubertě se vše samo zlepšilo, pravděpodobně kvůli velkým komplikacím v rodině (zemřela mi mamka, to byla taková rána, že šly vtíravé myšlenky stranou). Nyní jsem doma s roční dcerkou a OCD mě opět trápí. V těhotenství a po porodu jsem byla psychicky úplně v pohodě, šťastná, ačkoliv jsme se hodně natrápili s dcerky nespavostí (denní spánek neexistoval, uspávali jsme většinou až do půlnoci, v noci spoustu i hodinových pauz s houpáním v náruči). Teď je holčičce rok, je šikovná, pohodová, v noci krásně spí, celé dny si hrajeme… A do toho se mi opět brutálně rozjelo OCD. Šíleně mě to trápí a jsem z toho zoufalá, kazí nám (méně a manželovi) to jinak bezproblémový život a přemýšlím teď, co dál. AD kvůli kojení, které chci dcerce dopřát aspoň do 18m, vnímám jako nemyslitelné. A kvůli absenci prarodičů a kohokoliv, kdo by mi malou pohlídal během návštěv u psychiatra, momentálně zkouším OCD zvládnout úplně sama. Stokrát (bez nadsázky) denně kontroluji zavřená/otevřená okna a kohoutky u topení, abych se ujistila, že máme v bytě dobrou teplotu a vlhkost. Připadám si opět jak totální blázen a nemůžu si pomoci. Během chystání na procházku vše milionkrát zkontroluji a ještě se vracím na poslední kontrolu s již velmi nervózní dcerou v kočárku, která nechápe, kde to vázne. Prosím maminky s podobným problémem, jestli by mi napsaly jejich příběh, a jak to zvládly/zvládají. Co vám pomohlo, když jste se pustily do boje s OCD bez cizí pomoci. Děkuju!

Reakce:
Ou
Kelišová 7386 příspěvků 06.05.19 21:31

1. je možné kojit a brát léky. Některá antidepresiva do mléka nepřecházejí.
2. pro dítě je daleko lepší matka, která není ochromená úzkostí, než kojení.
3. vstup do psychoterapie.

To že to musíš zvládnout sama, a psychiatři jsou zlo a psychoterapie je na nic je lež, co ti cpe do hlavy úzkost, aby se udržela u moci. A právě má vládu nad obrovskou částí svého života.
Bojuj o svůj život, o vládu nad ním a využij k tomu veškerou pomoc, kteoru můžeš - tedy léyk a psychoterapii.

warita
Extra třída :D 10316 příspěvků 06.05.19 21:36

U mne OCD nastartovalo narozeni dcery a masivni stres s tim spojeny. Dcerka rvala od rana do vecera, ja prevaznou cast dne nosila na rukou. Byla to 3 mesicni klika, ale ono se to nelepsilo o moc ani potom. Dcerka vyzadovala nonstop pozornost, ja se nemohla ani otocit k ni zady. Bylo to silene.

Diky tomu, jak jsem byla zaprahnuta, tak jsem nezvladala domacnost. Byla jsem ve vecnem stresu, ze to nestiham, ze nemam na nic cas a byla jsem silene vycerpana. Nekontrolovala jsem okna, ale uklizela jsem az velmi peclive kuchyn, travila jsem tam denne minimalne 2h a to jsem mela jeste jine veci na praci. Taky o dcerku jsem se starala velmi uzkostlive. Vsechno muselo byt nalinkovane a presne takto a ne jinak. Dceri se to samo libilo, litali jsme kolem ni s manzelem a delali prvni posledni.

Nejak to odeznelo samo postupne, jak dcerka povyrostla a uz to nebylo takove narocne vsechno.

Váš příspěvek
Reklama