OCD - bez kompulzi. Máte někdo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 21:30
OCD- bez kompulzi. Mate nekdo?

Je tu nekdo kdo tim trpi? Trpim na myslenky. Bez kompulzi. Nekdy se v tom ztracim a uz nevim jestli to jsou moje myslenky a nebo zase OCD. Chtela bych si trochu o tom popovidat :)

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 21:48

Mám.Nevím jaké myšlenky máš ty.Zkus popsat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 21:57
@Anonymní píše:
Mám.Nevím jaké myšlenky máš ty.Zkus popsat.

Myslenky typu ze si neco rikam pro sebe a hned si v zapeti nadavam ze se to nerika. Nebo ze takhle bych se chovat nemela. Na venek nedavam nic na jevo ale hned mam uzkost. Pak mi zacne srotovat v hlave a az po delsi dobe, kdy jsem uz psychicky vycerpana si vsimnu ze je to zase OCD. Prestanu si nadavat, necham to jen probihat a uzkost prejde. A to je furt do kola. AD beru. Mam za sebou KBT a chodim na psychoterapii. Jen chci rict, ze nekdy je to hodne tezke se v sobe vyznat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 22:08
@Anonymní píše:
Myslenky typu ze si neco rikam pro sebe a hned si v zapeti nadavam ze se to nerika. Nebo ze takhle bych se chovat nemela. Na venek nedavam nic na jevo ale hned mam uzkost. Pak mi zacne srotovat v hlave a az po delsi dobe, kdy jsem uz psychicky vycerpana si vsimnu ze je to zase OCD. Prestanu si nadavat, necham to jen probihat a uzkost prejde. A to je furt do kola. AD beru. Mam za sebou KBT a chodim na psychoterapii. Jen chci rict, ze nekdy je to hodne tezke se v sobe vyznat.

Aha.Tak já mám kontrolování,docela extrémní a ještě že se ujišťuju furt dokola o myšlenkách.Pří­klad: někdo mi řekne nějakou kritiku něčeho a já se v hlavě ujišťuju,že to myslel tak a tak,nebo jinak.To se těžko popisuje.Mohla bych ti o to vykládat moc dlouho.A řeknu ti,že jediné co zabírá je nezabývat se tou myšlenkou,ale jelikož ocd mám tak vím,že je to moc těžké.Dovede to být neodbytné.Jenže čím víc se o něčem ujišťuješ,tím víc se to dokola vrací.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 22:11

A odkud jsi zakladatelko?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 22:13
@Anonymní píše:
Aha.Tak já mám kontrolování,docela extrémní a ještě že se ujišťuju furt dokola o myšlenkách.Pří­klad: někdo mi řekne nějakou kritiku něčeho a já se v hlavě ujišťuju,že to myslel tak a tak,nebo jinak.To se těžko popisuje.Mohla bych ti o to vykládat moc dlouho.A řeknu ti,že jediné co zabírá je nezabývat se tou myšlenkou,ale jelikož ocd mám tak vím,že je to moc těžké.Dovede to být neodbytné.Jenže čím víc se o něčem ujišťuješ,tím víc se to dokola vrací.

Rozumim ti. To ja vim, ale dlouho mi trva nez prijdu ze je to OCD. Ja se hrozne snazim mit pod kontrolou moje mysleni coz ale nejde a pak se vse spousti. Nekdy jsem z toho opravdu unavena. Ale jsou dny kdy si rikam, ty vado, me je tak krasne, ze vlastne neco delam a vubec nepremyslim nad tim jak zase premyslim. Je to zacarovanej kruh!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 22:14
@Anonymní píše:
A odkud jsi zakladatelko?

Litomericko.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 22:22

Nevíš jak ti rozumím.Já si taky říkám,že jsem šťastná,když nepřemýšlím nad těmi svými " nesmysly" když na to vůbec nemyslím,tak si pak řeknu: tyjo,vždyť jsem v pohodě,co mě trápí?a pak další den šup a znova kolotoč myšlenek.Je to únavné,ohromně psychicky vyčerpávající.Tohle lidi bez ocd nemůžou pochopit.Jinak jsem brala Sertralin,teď mám Itakem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 22:25

Víš co si říkám občas?kdyby na tohle existovala pilulka,která by člověka s ocd úplně vyléčila,že by se tím už nikdy nezabýval,dala bych za ni i 20 000 :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 22:35
@Anonymní píše:
Víš co si říkám občas?kdyby na tohle existovala pilulka,která by člověka s ocd úplně vyléčila,že by se tím už nikdy nezabýval,dala bych za ni i 20 000 :mrgreen:

Ja klidne i milion! Ja beru Cipralex. Na stesti leky hoooodne pomahaj ale nekdy to zase prijde i tak. Zkousela jsem 2× vysazovat a vzdy se to nepovedlo takze je mi jasny ze na lecich budu asi cely zivot :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 22:41

Nevíš,jak ti rozumím :hug: jsem dnes vyřízená,jdu spát :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.18 17:57

Mně se chce zrovna se svých myšlenek brečet..začly mě napadat různé nesmyslné myšlenky o spouštěčů nemoci, které ani neexistují a ja se dokola v hlavě ujišťuju že to tak není a uvadím si různé příklady, do toho se mi začíná dělat zle, panika, depky, úzkost :((( co na to?chjo jsem mladá holka, co má vše, nechci mít takový neživot :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.18 22:32
@Anonymní píše:
Mně se chce zrovna se svých myšlenek brečet..začly mě napadat různé nesmyslné myšlenky o spouštěčů nemoci, které ani neexistují a ja se dokola v hlavě ujišťuju že to tak není a uvadím si různé příklady, do toho se mi začíná dělat zle, panika, depky, úzkost :((( co na to?chjo jsem mladá holka, co má vše, nechci mít takový neživot :(

Dulezite je, ze vis ze je to ocd. Nesmis to prikrmovat. Nech je tam ty myslenky. Nedavej si ruzny priklady. Me pomaha kdyz se poradne nadechnu a vydechnu. Je to tezke, ja vim. Chvilku to trva, ale pomaha to kdyz na ty myslenky budeme jen koukat a nebudeme s nima zapasit. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.18 22:49

Ahoj,mě na tohle pomáhá pohyb!Jít se ven projít/rychlou chůzí/,zaběhat si nebo si pustit hudbu a zatancovat si/když zrovna nemůžu jít ven.Pokud to na Tebe padne večer,tak jednoznačně zabere jít si číst.Cokoliv!Anebo luštit křížovky,něco,kde MUSÍŠ přemýšlet.
Takže buď se ROZHÝBAT nebo ZAMĚSTNAT MYSL!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.18 23:01

Jinak mi bylo řečeno,že OCD se zpravidla léčí celý život.Tato porucha je prý dost úmorná a ráda se „rozjíždí“ do různých rovin obsesí.Takže se u ní většinou dávala dříve AD na celý život,jelikož vysazení AD na delší dobu se nedařilo.OCD se prostě ráda vrací…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >