Oči covid, co pomohlo?

1876
3.4.21 22:53

Oči covid, co pomohlo?

Ahoj, dotaz v celku jasný. Mám covid, zánět spojivek už vcelku dlouho ( z toho covidu), Zkoušela jsem Opthalmoseptonex kapky, po telefonu jsem z očního dostala antibiotické kapky. Ty jsem dobrala a nic. Oči pořád zarudlé, štípou. světloplaché. Na oční budu znovu volat, je mi jasný, že to je asi hlavní způsob, jak se dobrat k uzdravení.

Máte ale někdo něco, co vám při covidu pomohlo na zánět spojivek?

Jestli jo, budu moc ráda. Mě to lehce zlepšuje mokrej studenej hadr přes oči, na nic víc jsem nepřišla, už snad desátej den.
Budu se koukat jen občas, většinu času musim mít oči zavřený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5315
3.4.21 23:04

Existuje i oční pohotovost. S tímhle bych si nezahrávala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21054
3.4.21 23:25
@Trojlístek píše:
Existuje i oční pohotovost. S tímhle bych si nezahrávala.

no obávám se, že s covidem ji žádná oční pohotovost nepřijme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5315
3.4.21 23:30
@stinga píše:
no obávám se, že s covidem ji žádná oční pohotovost nepřijme

To ne, ale obyčejně mast bývá účinnější, než kapky. To ji mohou poslat e recept. Vyzkoušet. Na každého funguje něco jiného. Mně Atb kapky nepomohou, ani na zánět spojivek bez covidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MaM
225
3.4.21 23:42

Zkusila bych obklad se světlíkem. Kapky Ocuflash třeba každou hodinku.
Nekoukat na TV, počítač, mobil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1876
4.4.21 05:34

Děkuju za tipy. Moje oční je primářka zbnemocnice. Bohužel mi sama říkala, že občas se nefaří najít na covid v očích účinný preparát. Čeká mě odkládaná operace (která je ale nutná, správně se odkládat nemá), odkládaná z důvodu přeplnénosti kvůli covidu. No a z kontrol v nemocnici jsem si odnesla covid. Tak hledám kde co, aby se to zase neodsunulo.
Jinak jako covida mě nikdo osobně vidět nechce. Ale jak píšu, oční antibiotický kapky jsem už měla - azithromicin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
795
4.4.21 17:50

Já mívám dlouhé záněty spojivek a zabírá mi kombinace atb kapky, na noc atb mast plus Hylocomod. A to kapat vše opravdu intenzivně. Ty atb kapky bych ještě zkusila jiné, mně zabiraji až 3 či 4.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
4.4.21 20:59

@Sexynohy

Ahoj, mám s očníma obtížema dost bohaté zkušenosti.

Doporučuju to co už tady padlo: světlík. Ocuflash, kup si variantu bez konzervantů.

A pak klasický obklad očí ze světlíku. Doktoři hodně rádi dávají Maxitrol, Tobrex, Tobradex… to mi nepomáhalo, světlík jo. Je to zázračná bylinka. Občas najdeš i radu kapat doma připravený světlík do očí, to nedoporučuju. Většinou nálev neprocedíš doma tak, aby v něm nezůstaly zbytky bylinky a ty jehličky, nebo jak to napsat, by ti mohly oči poškodit.

Obkladem ale nic nezkažíš. Uvař nálev a 5-10 minut přikládej. Já dávám hodně teplý kvůli zánětům víček, ale pokud tě víčka netrápí, stačí mírně teplý.

Jestli tě uklidním, mně po kovidu bolely oči tak, že jsem až brečela. Srovnalo se to. Dej tomu čas.

Takže přeju brzké uzdravení. Některým doktorům bohužel aktuálně Hippokratova přísaha nic neříká… což je smutný.

Naštěstí existují i jiné cesty než chemie…která - no ehm - ne vždy pomůže dlouhodobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
872
4.4.21 21:03

Mám to podobně bez Covidu, pomohl po mnoha kapkách až OcuFlash.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
591
5.4.21 13:07

Dobrý oční kapky jsou i Omisan baby.

Popis
Oční roztok Omisan Baby pro hygienu a výplachy očí novorozenců a dětí. Se zklidňujícím a desinfikujícím heřmánkem a protizánětlivým světlíkem lékařským. Bez konzervačních látek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat