Reklama

Očkování a menstruace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Murka
Ukecaná baba ;) 1509 příspěvků 08.12.17 19:51
Očkování a menstruace

Pěkný večer, v pondělí má jít dcera (10) na očkování proti tetanu. Jenže dnes dostala první menstruaci. Myslíte, že je vhodné nechat ji očkovat nebo je lepší počkat až ji skončí menstruace?

Reklama

Reakce:

KristynaTita
Kecalka 433 příspěvků 08.12.17 19:54

Ano.

Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 08.12.17 20:07

Klidně bych šla, nějak neznám spojitost mezi menstruací a očkováním, že by to něčemu vadilo :nevim:

amka.82
Kecalka 401 příspěvků 1 inzerát 08.12.17 20:11

Proč by to mělo vadit?

Nadji
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 08.12.17 21:07

Určitě bych počkala. Jako každé očkování, i tohle je zátěž pro organismus. To samé je menstruace, tím spíš první. Pár dní odklad ničemu neublíží.

Jana206
Nadpozemská drbna 26390 příspěvků 08.12.17 22:07

Taky bych pockala. Jednak ms v deseti letech neni az tak standartni, spis predcasne. A to ockovani je zatez. Ja jsem po nem mela dvoufazovou anginu. Nemohla jsem mluvit ani polykat, jako nikdy v zivote.

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 08.12.17 23:58

@Murka Zavolej doktorce a poděl se tu o výslednou radu ;)
Za sebe bych ji nechala očkovat… jo, vím co umí škaredá menstruace, od platíček analgetik po totální únavu, ale to rozhodně nebyl případ první menstruace, která ani nebolela, ani pořádně netekla krev… pokud to má slabé, tak bych to nijak nehrotila. :) A stejně tak tetanovka nepatřila k očkováním, po kterých jsem padla do mrtva… a že to zase uměly jiné vakcíny. Obecně mi přijde, že v tom dětském věku to tělo nějak neřešilo, že to všechno snášelo líp než po té dvacítce :D
Takže já bych tatarsky naočkovala, nepřijde mi, že by šlo o tolik. Ale jinak tetanovka se taky nezblázní, pokud se dcera nemíní probodnout o Vánocích rezavým šroubovákem :D

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 32103 příspěvků 09.12.17 03:08

Když to dostala poprvé, tak abych tělu nedávala další zápřah a očkování odložila.

@LAlezane tak mě třeba po tetanovce pár dnů pěkně bolela ruka. Sice jsem nepadla do mrtva, ale nic příjemného to rozhodně nebylo.

Verun83
Echt Kelišová 8688 příspěvků 33 inzerátů 09.12.17 04:20

Odlozila bych. Kdyz si vzpomenu na svou prvni menstruaci a potize s ni spojene, ktere se vyklubaly tyden po, tak bych do toho ockovani nezvladla.

Murka
Ukecaná baba ;) 1509 příspěvků 09.12.17 10:04

Díky za názory. I já si myslím, že očkování týden počká. I když menstruace není nemoc, tak je při ní tělo oslabené. Tak proč organismus ještě zatěžovat očkováním. V pondělí ráno zavolám doktorovi a ještě to proberu s ním. Pak dám vědět, jaký on má názor.

Murka
Ukecaná baba ;) 1509 příspěvků 11.12.17 17:06

Pediatr sám navrhnul očkování o týden odložit. Prý je zbytečné organismus zatěžovat. Ale pokud bych na tom trvala, tak by naočkoval. Menstruace není kontraindikace.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Daňoví poplatníci kritizují cestu Harryho a Meghan: Nejste sakra na líbánkách!

Roli národních miláčků plní opravdu dobře. Princ Harry (34) s Meghan Markle... číst dále >

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >