Očkování a menstruace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Murka
Ukecaná baba ;) 1421 příspěvků 08.12.17 19:51
Očkování a menstruace

Pěkný večer, v pondělí má jít dcera (10) na očkování proti tetanu. Jenže dnes dostala první menstruaci. Myslíte, že je vhodné nechat ji očkovat nebo je lepší počkat až ji skončí menstruace?

Reklama

Reakce:

KristynaTita
Kecalka 373 příspěvků 08.12.17 19:54

Ano.

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 08.12.17 20:07

Klidně bych šla, nějak neznám spojitost mezi menstruací a očkováním, že by to něčemu vadilo :nevim:

amka.82
Kecalka 397 příspěvků 08.12.17 20:11

Proč by to mělo vadit?

Nadji
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 08.12.17 21:07

Určitě bych počkala. Jako každé očkování, i tohle je zátěž pro organismus. To samé je menstruace, tím spíš první. Pár dní odklad ničemu neublíží.

Jana206
Nadpozemská drbna 26139 příspěvků 08.12.17 22:07

Taky bych pockala. Jednak ms v deseti letech neni az tak standartni, spis predcasne. A to ockovani je zatez. Ja jsem po nem mela dvoufazovou anginu. Nemohla jsem mluvit ani polykat, jako nikdy v zivote.

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 08.12.17 23:58

@Murka Zavolej doktorce a poděl se tu o výslednou radu ;)
Za sebe bych ji nechala očkovat… jo, vím co umí škaredá menstruace, od platíček analgetik po totální únavu, ale to rozhodně nebyl případ první menstruace, která ani nebolela, ani pořádně netekla krev… pokud to má slabé, tak bych to nijak nehrotila. :) A stejně tak tetanovka nepatřila k očkováním, po kterých jsem padla do mrtva… a že to zase uměly jiné vakcíny. Obecně mi přijde, že v tom dětském věku to tělo nějak neřešilo, že to všechno snášelo líp než po té dvacítce :D
Takže já bych tatarsky naočkovala, nepřijde mi, že by šlo o tolik. Ale jinak tetanovka se taky nezblázní, pokud se dcera nemíní probodnout o Vánocích rezavým šroubovákem :D

lucenka
Vesmírná mluvilka 31214 příspěvků 09.12.17 03:08

Když to dostala poprvé, tak abych tělu nedávala další zápřah a očkování odložila.

@LAlezane tak mě třeba po tetanovce pár dnů pěkně bolela ruka. Sice jsem nepadla do mrtva, ale nic příjemného to rozhodně nebylo.

Verun83
Echt Kelišová 8430 příspěvků 33 inzerátů 09.12.17 04:20

Odlozila bych. Kdyz si vzpomenu na svou prvni menstruaci a potize s ni spojene, ktere se vyklubaly tyden po, tak bych do toho ockovani nezvladla.

Murka
Ukecaná baba ;) 1421 příspěvků 09.12.17 10:04

Díky za názory. I já si myslím, že očkování týden počká. I když menstruace není nemoc, tak je při ní tělo oslabené. Tak proč organismus ještě zatěžovat očkováním. V pondělí ráno zavolám doktorovi a ještě to proberu s ním. Pak dám vědět, jaký on má názor.

Murka
Ukecaná baba ;) 1421 příspěvků 11.12.17 17:06

Pediatr sám navrhnul očkování o týden odložit. Prý je zbytečné organismus zatěžovat. Ale pokud bych na tom trvala, tak by naočkoval. Menstruace není kontraindikace.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama