Reklama

Očkování a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gusica
Kecalka 215 příspěvků 28.09.18 20:40
Ockovani a tehotenstvi

Ahoj. Chceme se snazit o miminko ale nejsem si jista jestli muzeme zacit hned nebo jeste pockat. Pred 3 tydny jsem byla ockovana FSME proti klistove encefalitide a pristi tyden me ceka druha davka. Ptala jsem se obvodni a rekla mi, ze muzem zacit hned ; ze to jsou mrtve bakterie a nic se nestane. Planuji se zeptat i u zenskeho ale ma zrovna dovolenou. Nekde na netu jsem cetla; ze by se po prvni davce melo 3 mesice pockat a tak ted babo rad… treti davka se muze dat i za par let, to neni problem. Moc dekuju za odpovedi :hug:

Reklama

Reakce:

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 28.09.18 21:05

@gusica čekat 3 měsíce se po tomto očkování nemusí, v těhotenství se vakcína podávat nemá, tak bych počkala až po té druhé dávce. I když asi je malá pravděpodobnost že by se tak rychle zadařilo. Ale druhá dávka se dá podat i 2 týdny po první, takže to můžeš uspíšit. 3. dávka se dává 5-12 měsíců po první, několik let bych jí tedy neodkládala. Pokud bys takto odkládala tak doporučuji před tou třetí dávkou nabrat protilátky, pokud bys žádné neměla bylo by třeba to celé opakovat.

Barrca
Stálice 62 příspěvků 28.09.18 21:16

.

gusica
Kecalka 215 příspěvků 28.09.18 21:23

@Lucka1111 : dekuju : :) vim ze se da i 2 tydny po prvni ockovat, sestra mi to nabizela ale protoze jsme na to zas tak nespechame tak mi to za 4 tydny vyhovovalo. Jen 3 mesice je dost. Ale jak pisete kdo vi kdy se zadari… a tu treti si mam v planu nechat naockovat po porodu

suvik
Nadpozemská drbna 26427 příspěvků 28.09.18 21:25

No to budes asi ale kojit ne? Takze po porodu to neni uplne nejlepsi napad…

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 28.09.18 21:29

@gusica 3 měsíce fakt není třeba čekat. To jen u živých vakcín a ne u všech. 3 měsíce bych dodržela po Priorixu, tam jsou zarděnky a ty jsou teratogenní. FSME je neživá vakcína. U kojení bych ale taky neočkovala. Asi bych tomu nechala volný průběh a když neotěhotníš do 5 ti měsíců tak si dej 3 dávku, pokud ano tak se to bude muset odložit. Ty protilátky není problém nabrat.

gusica
Kecalka 215 příspěvků 28.09.18 21:34

@suvik @Lucka1111 : ja kojila jeste pred 2 tydny a byla jsem ockovana proti tetanu, cernemu kasli a jeste necemu a FSME, pry to pri kojeni nevadi… ted nekojim a cekam na sve sny coz muze trvat i par mesicu Jako u prvni dcery; u te jsdm 3. Mesic po kojeni dostala menstruaci takze mozna delam povyk pro nic za nic ;)

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 28.09.18 21:41

@gusica boostrix při kojení nevadí, ani v těhotenství (tetnus + černý kašel + záškrt), u FSME je doporučení očkovat jen v případě že prospěch z vakcinace převáží případná rizika. Já bych kojící ani těhotné očkování nedoporučila.

gusica
Kecalka 215 příspěvků 28.09.18 21:46

@Lucka1111 : ano to bylo ono. Hmmm to jsem nevedela, tak necham tu treti davku az po kojeni, neda se nic delat ( teda jestli to.do tech 5 mesicu klapne).. dekuju za info :kytka:

Reflex
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 28.09.18 23:57

Přípustné intervaly očkování najdeš tady, hledej zkratku TBE (úplně dole). Rozestup mezi 1. a 2. dávkou je až 1 rok, mezi 2. a 3. a jakoukoliv další 10 let. https://ospozs.cz/document-view?…. Při kojení bych osobně taky nic neočkovala, i když oficiální kontraindikace to není (to ale není skoro nic).

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >