očkování - hnisavá reakce

860
20.8.05 22:40

očkování - hnisavá reakce

ahoj holky,
naše malá má po očkování z nemocnice boláček, který je plný hnisu, prasklo jí to a ten hnis jí z toho teče. Volala jsem na pohotovost, kde mi doktor řekl, ať to vymačkám, co to jde a vydezinfikuju. V porodnici mi ale řekly, že se to někdy dětem udělá, že se to mačkat nemá… tak nevím. Máte s tím zkušenost?
Díky. Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
21.8.05 07:37

Ahoj Radko,
náš Víťa měl to samé, akorát, že mu to neprasklo samo. Když jsme byli v poradně tak to doktorka propíchla a vymačkala, řval hrozně, ale jen tu chviličku co mu to mačkala. Za týden se mu udělal znova, ale menší tak bylo ještě jedno čištění a pak už to bylo dobré a mohl být očkovaný dál.
Sama bych to teda nemačkala ani za nic a jela radši na pohotovost. Někde to možná neodstraňují a nasazují ATB, ale když to malé už prasklo tak stejně nebude jiná možnost než vyčistit. Přeju zdravé ramínko!
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
16795
21.8.05 08:10

ahoj,
je to v přádku, že hnis sám prasknul a vyteče. Postup lékaře, který hnis sám propíchne a vymáčkne, je ŠPATNÝ. Bohužel, my měli hnisavou reakci na očk. TBC( ale znamená to, že se očk. UJALO - NIC ŠPATNÉHO.) a naše pediatrička 2× bulku propíchla a vymáčkla. Až na kalmetizaci ( TBC) jsme zjistili, že to byl špatný postup, že bulka se má SAMA vstřebat. Takže když hnis vytečte, jen pak potřít ranku framykoinem,na pohotovost v žádném případě nemusíš.
I zde v diskusi už se probíralo toto téma,někdy se ranky hojí i do 8-9m.

Irias + Štěpán 6m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
21.8.05 09:18

Suhlasim s Irias, ano aj nam v porodnici povedali ze sa s tym nema nic robit-cize nie do toho rypat a prepichovat to, ale ked to praskne same, je dobre to vymackat (predsa tam nenecham hnis?) vydezinfikovat liehom a pripadne jemne prelepit. Nam sa to stalo pri kupani a aj pediatricka nas postup oznacila za spravny. Odvtedy sa to uz ani raz nezapalilo a mali sme pokoj. Teraz uz aj jazvicka bledne a je uplne malicka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.8.05 09:37

ahoj, já mám zase jinou zkušenost s propichováním - také jsme měli boláček plný hnisu, 2× nám ho propichovala dětská doktorka (ale nám říkala, at s tím nic neděláme, jenom potírat Framykoinem) a když nám boulička naběhla potřetí, šli jsme na kalmetizaci a tam nám bouličku vymačkával doktor taky, zkoumal uzliny na krku a říkal, že je to v pořádku, že máme dál potírat Framykoinem…
Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
9238
21.8.05 20:51

Ahoj,
nám říkali,že když to praskne tak nechat vyhnisat.V žádném případě nevymáčkávat.počkat až hnis vyteče sám a potírat fialkou.U nás to trvalo asi týden.
Dana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
21.8.05 20:59

Ahoj,

naší Niki taky hodně hnisalo ramínko.Já bych to sama nikdy nepropichovala,ale pokud to prasklo samo,určitě je to nutné vydezinfikovat.Nám na to dala dr.Framykoin mazat 2krát denně a bylo to do 2 týdnů v pořádku.Měli jsme kvůli tonu i odložené očkování.Úplně se nám to zahojilo tučím až v 6m.Každé mimi to snáší jinak.
Bude to v pohodě,neboj.
Naďa a Niki /za 4dny rok/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
23.8.05 17:06

Radulko, nám k tomu nikdo neřekl nic, taky jsme měli hnisavé ložisko (vypadalo jen jako boulička) a asi po třech měsících se vytvořil absces - v neděli v noci z toho začal vykukovat hnisový špuntík a protože jsem předtím měla praxi s ošetřováním abscesů u zvířátek, ani mě nenapadlo :oops: volat doktora, zátku jsem vytáhla, hnis opatrně vymačkala a vstup vydesinfikovala a za tři dny (po dalším vyčištění) to bylo dobré. Až pak jsem se v poradně ptala a řekli mi, že je to normální reakce, a k mému postupu se nijak nevyjádřili, tak doufám, že byl vpořádku… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama