očkování na Rotaviry

4329
14.7.09 22:33

očkování na Rotaviry

Ahojky maminy,

nevíte od kdy se dá očkovat proti rotavirům nebo zda je to součástí nějakého očkování? Zadarmo to asi nebude a celkem jsem se vyděsila neb na Vyškovsku to prý celkem dost poletuje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

452
14.7.09 23:31

To snad neexistuje.

Rotaviry jsou protivné, ale přežít se rozhodně dají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.7.09 23:56

Ale existuje.Všimla jsem si toho v čekárně že tam je očkování proti RTV :wink: .Kdy ale nevím to očkovat nebudeme,přijde mi to zbytečné,jinak jsme už snad na všechno

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
15.7.09 00:03

Rotavirus

je celosvětově nejdůležitějším původcem průjmů u malých dětí. V rozvojových zemích na tyto průjmy umírá několik set tisíc dětí ročně. Ve vyspělých zemích se na rotavirové průjmy umírá extrémně vzácně, ale jsou velmi častou příčinou hospitalizace (přijetí do nemocnice).
Onemocnění se typicky projevuje horečkou, zvracením, průjmem a bolestí břicha. Léčba spočívá v doplnění tekutin, většinou doma, v těžkých případech je třeba děti hospitalizovat a podat jim tekutiny nitrožilně.
Očkování se provádí 2 dávkami orální vakcíny (do úst) v časném kojeneckém věku. Očkování je velmi bezpečené i účinné.
Jedinou značnou nevýhodou této vakcíny je vysoká cena, kolem 2000 Kč za 1 dávku.

• Nahlásit
  • Citovat
2457
15.7.09 13:17

Nám dr. o tomto očkování říkala, ale nedoporučovala. Prý se mockrát stane, že po naočkování je reakce podobná, jako když dítě onemocní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2139
16.7.09 00:42

Proti rotavirům jsme očkovaní a první vakcínu dostal ve druhém měsíci. Pak vždy po měsíci, celkem tři. Jedna stála kolem 1300Kč. Nám to doktorka doporučila zvlášť pokud chceme chodit plavat.
http://www.ockovacicentrum.cz/?…

Aha, tady čtu, že v osmi měsících je už na očkování pozdě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4329
16.7.09 10:49

Tak to jsme to asi „lehce“ prošvihli… Halt se budu modlit aby to malá nechytla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Peky
24.2.10 10:22

Rotaviry

Kecalka- Petricka: Jsou sice protivné ale přežít se rozhodně dají

Myslím, že rodiče těchto dětí: Na celém světě jsou rotaviry odpovědné za 440–660 tisíc dětských úmrtí! by s tímto prohlášením nesouhlasili. A já také ne.
právě se svou dcerkou ležím v nemocnici a je to dost vážné :-( takže pokud bude lékař souhlasit, tak já svou dcerku oočkuji, i když už není novorozenec, ani kojenec

• Nahlásit
  • Citovat
35
24.2.10 20:28

Ahoj Peky,
my jsme nechali malého očkovat už v 1,5měsíci a pak ve 3 měsících, sice to přišlo na 5 tisíc, ale rozhodné nelituji.
Přeji Vám brzké uzdravení, a vězte, že všechno dobře dopadne :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.9.17 15:07

Chtěla jsem se zeptat na nežádoucí účinky u tohoto očkování, zažili jste někdo u vašich dětí? Od známé jsem slyšela, že díky tomuto očkování může u miminka dojít i k postižení, ale nevím co je na tom pravdy 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11484
4.9.17 15:15

U kazdejho ockovani je jiste riziko nezadoucich ucinku, stejne tak u kazdeho leku, u nekterych bylinek a dalsich veci.
Jinak tady treba:

http://www.pribalove-informace.cz/rotarix/

Osobni zkusenost: zadne nezadouci ucinky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.9.17 16:03

Dceru jsem očkovat nenechala a ve dvou letech rotaviry prodělala. Byla to hrůza. Opravdu bych něco takového už nechtěla zažít. 5 dní bezvládně ležela a byli jsme na hranici toho odvést ji na kapačky. Nakonec jsme to přečkali a pokračovali s manželem, kdy jsme to oba dva prodělali 2× za sebou. Prý to podruhé bývá snazší, no u nás to tak bohužel nebylo. Na kapačkách jsem skončila já. Motali jsme se v tom měsíc a dceru jsme museli dát na týden pryč, aby to opět nedostala od nás. Nechci nikoho děsit, ale kvůli této zkušenosti už nebudu u druhého dítěte váhat ani chvíli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
4.9.17 16:06

@SkierWoman145 nas kluk mel po ockovani na rtv akorat teplotu jeden den a vic spal. Snasel to fakt dobre, kazds to ma samosebou jinak ale nebala bych se toho :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10716
4.9.17 16:33

Tak moje dcera dostala RotaTeq®, par dni nic moc, pak se to zhorsovalo, plakala cim dal vic, prujem, asi tyden pote navic strasne divne smrdel…pak se to zaclo zlepsovat, da se rict, ze to cele trvalo 2tydny, kdy i min jedla a byla celkove spatne, zhubla…druhou davku ani doktorka sama nedoporucila (ja bych uz ani nedovolila).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
4.9.17 17:20

My dostali 3 davky Rotateq a žádné nežádoucí účinky jsem nepozorovala…Dcera před 2 lety Rotarix a také bez nežádoucích účinků…navíc to nejsou injekce, jen sirup do pusy…Za mne určitě doporučuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama