Očkování nedonošence

89
10.4.07 08:26

Očkování nedonošence

Chtěla jsem se optat zda má některá z Vás zkušenosti s očkováním „normálním“ u nedonošeného dítěte. My se asi rozhodneme pro klasiku. Už nevím čemu věřim. Já také doplatila na to že jsem si chtěla ušetřit polykání léku - antikoncepce a doteď po injekci krvácím. Bojím jak asi bude reagovat tělíčko, když dostane najednou několik druhů očkování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

842
10.4.07 09:13

ahoj Štefko, kluci se narodili sice v 38.tt, ale byli menší, což u dvojčat bývá, měli 2600g a 2130g, takže jsou braný jako nedonošený, naše dr. nám automaticky odložila první očkování na půl roku,teda kromě TBC, které nám píchli už v porodnici a dostali jsme od hygieny automaticky zdarma infanrix-hib,to je trochu šetrnější vakcína, má dr. říkala,že to dává raději všem nedonošencům, kluci neměli vůbec žádné reakce. Jinak máme normální očkování. Myslím si stejně, že miminka jsou každé jiné a i nějaké větší mimčo, co dostane tu nejšetrnější vakcínu, může mít hrozivé reakce. Už jsem četla mnoho diskuzí na toto téma a zkušenosti jsou opravdu různé.Záleží jen na matce, pro jaké očkování se rozhodne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
10.4.07 09:35

Očkování nedonošence

Takže jaké tedy jsi dala klukum to očkování? co? nepochopila jsem zda měli to hexa nebo normální. Nák jsem se do tvé odpovědi zamotala. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
10.4.07 10:03

Štefko, od nového roku hradí pojišťovna VŠEM dětem šetrnou vakcínu… Takže i vám, pokud jste narození po 1.1.2007

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1503
10.4.07 10:06

Ahoj..

asi by to chtělo opravdu promyslet. U nás tedy nebylo o čem přemýšlet, měli jsme hexa defakto nařízenou, Kačka byla příliš nedonošená a i tak se očkování neustále oddalovalo. Dodnes se hodně zvažuje, cokoliv jí doktorka dá nebo nedá.
Nevím,jak to tedy je teď, ale za nás nám hexa proplatili uplně celou od pojištovny. Jen jsem musela mít papír z neurologie a obvodní, aby nám to přiklepli…

miselline

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1503

njn :D :twisted:

Lesi je zase rychlejší :D :wink:
miselline

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2704

Ahoj Štefko.

Rozárka se narodila ve 37tt, ale měla 1,8 kg, takže ke taky braná jako nedonošenec.

Doktorka nám doporučila hexavakcínu. Uvažovali jsme ještě o Infanrix Hib (neušetří to počet píchanců, jen jsou šetrnější ty očkovací látky), ale po konzultaci v očkovacím centru v Motole kupujeme Hexa vakcínu.

Ten Infanrix Hib může být zdarma (pokud ti ho předepíše neurolog) nebo se za něj něco doplatí (nevím kolik, ale míň než za Hexavakcínu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
842
10.4.07 10:17

Štefko, už to za mě vysvětlila i Shari, infanrix-hib je šetrnější vakcína, ale není to ta hexavakcína, která ušetří jeden píchanec. My bysme ji museli platit tu hexavakcínu, ale pro dvojčata je to opravdu veliká finanční zátěž. infanrix-hib máme zdarma od naší dr. automatickÿ, má to přes hygienu pro nedonošence zdarma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
10.4.07 20:06

Očkování nedonošence

tak se omlouvám, ale teď teda nevím co budeme mít my. Dr. mi řekla buď tu hexa nebo klasika. A to je teda ta Infanrix-hib ??? Takhle mito nevysvětlila a já jsem ted z toho jelen.
Sorry…ale je to první mimčo. My jsme jinak rozeny ještě v 2006. A ted mi došlo, že mi ještě na rehabce nevrátila sestra papíry z neuro,tak nevímzda to máme placené,ale asi ne, když mi dr. říkala ať se rozhodneme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
842
16.4.07 10:55

Štefko, hexavakcína je ta šetrná co od 1.1.2007 je placená, ušetří to ten jeden píchanec, infanrix-hib se někdy musí doplácet, je to taky šetrnější očkování,než klasické,my ji měli zdarma, naše mudra to má s hygienou nějak domluvené, že nedonošencům je to automaticky zdarma, my papír ani nepotřebovali, ale někdy to vyžadujou. Tak doufám že jsem trochu pomohla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
339
16.4.07 16:39

Ahoj,

naše Elenka se narodila po termínu porodu a měla 3,5 kg a 50 cm, ale i tak jsem pro ní chci co možná nejšetrnější očkování.

U téměř každého očkování je výběr z různých očkovacích látek, které mají různé složení nežádoucí účinky nebo četnost jejich výskytu, dobu účinnosti a také cenu. Hodně informací je na www.vakciny.net

Pokud jde o očkování - tetanus, černý kašel, záškrt, haemophilus

Tak za nás (v roce 2005) byla zdarma vakcína, kde byla živá složka černého kašle, je to zastaralé očkování, které se již jinde prakticky nepoužívá a výskyt nežádoucích účinků je výrazně vyšší.

Další možnost byl Infanrix Hexa (od roku 2007 je již zdarma, ale myslím, že jen pro děti narozené od 1. 1.). Tato vakcína má již všechny složky neživé a navíc obsahuje ještě očkování proti obrně a žloutence typu B. Z našeho pohledu moc nemocí najednou, ušetřené vpichy pro mě nejsou žádné rozumné kritérium.

Další možnost byl Infanrix Hib, který opět nemá živé složky, ale není v něm obrna a žloutenka. Údajně je tato vakcína nejlépe snášena a výskyt nežádoucích účinků je výrazně nižší i proti Hexe.

Každopádně bych doporučovala očkování odložit a začít nejdříve v půl roce věku miminka a i další očkování sledovat a zvažovat možnosti. Toto je totiž jen začátek :wink: a očkování vás čeká ještě celá řada. Bohužel nelze vždy spoléhat, že zrovna váš lékař vám řekne úplnou a celou pravdu a všechny dostupné možnosti.

Suri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
16.4.07 17:25

Očkování nedonošence

No budeme očkování asi v půl roce. ale dr. chce vědět jak aby vše objednala. Ale tu HIB nám nenabízela. Když ono je to právě složité. Když ho necháme klasicky očkovat, a bude mít reakce tak si řekneme, že kdyby byl HEXOU tak by to bylo jiné a nebo si to budeme říkat naopak. Těžko říci. Mě také přijde že do jedné dávky dají hodně věcí… ale žijeme v takové době… těžko říci. Bojím se najednou rozhodnout abych malému neublížila. Ach jo..hii mam na to dva týdny.
Ale díky holky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
339
16.4.07 19:59

Ahoj,

je jasné že spousta dětí zvládla očkování i živou složkou proti černému kašli bez zjevných vedlejších účinků, ale každopádně když máte obavy, tak proč to pokoušet. Zvlášť když teplota nebo nespavost po očkování jsou opravdu jen ty viditelné a nejlehčí komplikace.

Názor si stejně musí udělat každý sám, já doporučuju prostudovat stránky www.vakciny.net .

Jen pokud byste se rozhodli pro ten Infanrix Hib, tak potom rozhodně nenech malému hned naočkovat zároveň do druhé nožky žloutenku B. Trvej na rozložení. Nejdříve jedno a potom s odstupem druhé. Také je možné se potom domluvit, že necháš dítě naočkovat až po dokončení všech základních očkování tedy zhruba po druhém roce kombinovanou vakcínou proti žloutence A i B, na to obvykle dr. slyší a min. se ti posune čas na rozmyšlenou. V Hibu také není obrna a ta se stále ještě očkuje živou vakcínou na lžičku, takže je také dobré hned říc, že chceš injekční formu Immovax - což je zase neživá a naočkuje se samostatně.

Suri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
18.4.07 07:33

Očkování nedonošence

Tak jak jsem to tak prostudovala… tak jestli lze považovat některé očkování za šetrnější, tak pak by to bylo to Infanrix HIB. Zavolám dr. a optám se jí… bojím se právě toho jak píšete, že je v jedné dávce hodně věcí najednou. A jak jsem psala, mě to už doběhlo v antikoncepci..
Tak stále se té Hexa bojím a na druhou stranu se bojím těch reakcí. Ale četla jsem,že po prvním očkování obyč lze ještě přejít na to šetrné, je to opravdu tak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
339
18.4.07 14:43

Taky jsem to slyšela, ale proč na druhou stranu riskovat. Pokud bud budet chtít platit něco navíc, tak bych do toho Hibu šla hned.

Suri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama