očkování-meningokok

13114
10.3.07 19:40

očkování-meningokok

Ahoj holky, přemýšlím, že nachám malého naočkovat a chtěla bych se zeptat, jestli jsou nějaké reakce po očkování. A kdy je vhodná doba na toto očkování. Jestli je to určené věkem. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

980
11.3.07 08:39

j

ahojky, hodně jsem zvažovala, ale nechala naočkovat.
Očkovat se dají už malá miminka tuším od 2 měsíců - a jsou 2 typy vakcin. A také různí výrobky -
Našemu Dádovi jsou 2 roky, dostal dávku teď, další dostane a teď si to nepamatuju - vuď za rok nebo za 5 let … máme tu vakcinu co je na 5 let (menjugate).

Reakce jsme neměli žádné…naštěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
339
11.3.07 17:28

Ahoj,

o tomto očkávání nic nevím, takže jsem i zvědavá na případné poznatky ostatních.

Jen si myslím, že by se každém případě asi mělo počkat, až je dokončeno základní povinné očkování, i tak je toho pro ty prcky do dvou let až moc.

Suri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12880
18.3.07 08:52

taky jsem uvažovala o tomhle očkování. našla jsem docela zajímavý článek:
http://www.vakciny.net/…i/menab.html

tam píšou, že pokud není akutní riziko nákazy, tak se očkování doporučuje nejdřív v 18 měsících.

takže asi ještě počkáme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
22.2.08 10:53

Já nechala syna na očkovat i …potom i peočkování ,,,,,a žádná teplota vše v pořádku!!očkování je na cca 10let a více…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
9.4.08 21:10

meningokok

ahoj, pořád mi dělá meningokok starosti :cry: , nevím, jestli mám nebo nemám nechat holčičku (3.roky) naočkovat…každé očkování snižuje imunitu a že je očkovaná, neznamená, že to nemůže dostat! a těch druhů je stejně habakuk! neštovice jsem zavrhla, je to zbytečné, my je skoro všichni měli a žijem :o) a pokud jste těhotné a měly jste je, tak to nevadí, že je dítě přitáhlo ze školky-prej je to tak. pokud mi někdo může poradit s tim meningokokem, tak napište, já furt nevím.....díky Kris

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
10.4.08 10:42

Diskuze kde se se probíral Pneumokok i Meningokok:
https://www.emimino.cz/modules.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.08 14:10

Ahojky,

já jsem před časem někde (ale kde?) četla, že na jaře se proti meningokokovi neočkuje . Nevíte náhodou někdo proč?
Mám totiž očkovací látku právě v ledničce, včera mi dr. napsala recept a nic neříkala.
Dítka má obě zdravé, očkovaná bude strarčí, ta naposledy měla loni v létě zánět stř. ucha a to je vše, od té doby nic ani rýma. Tak si říkám, že snad to jaro není vhodné kvůli nemocem a v našem případě tedy není problém ani na jaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
14.4.08 13:23

tak to by mě také zajímalo :-) mám vakcínu u lékařka pro staršího syna (14 let)… a dohodla jsem s ní, že to píchne začátkem května :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
949
18.2.10 14:21

Ahoj, taky mám v plánu svoji dceru (2,5) naočkovat, jenom nevím kterou vakcínou, zda Neisvac nebo Menjugate?? Poradíte?Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Reklama