Po očkování

300
6.2.07 20:08

Po očkování

V porodnici mi malou naočkovali proti TBC. A teď to má na ramínku celé zatvrdlé. Nevadí to? A před týdnem jsme byly na očkováni na 5 v 1 a taky to má nějak zatvrdlé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

386
6.2.07 20:51

Be-ru-sko, Adámek měl po očkování TBC bouličku, kterou mu pak museli vymačkávat:-( Očkování Infanrixem (myslím, že to je to 5 v 1) jsme kvůli tomu museli odložit. Že by se prý ramínko mohlo znovu zanítit. Jinak po tom Infanrixu nic neměl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
6.2.07 21:23

Dcera mela po ockovani TBC velikou bouli, ktera ji hodne hnisala. Taky jsme kvuli tomu odkladali dalsi ockovani. Mata byl s TBC v pohode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
6.2.07 22:01

Reakce po očku TBC je OK, naopak být má. Udělá se boulička, uvnitř je hnis a praskne to. Někdo to vymačkává. Sem tam to potři lihem a jinak to nech. Budou si vás zvát na kontrolu na plicní, kde to zkouknou.

Zdá se mi divný, že vás očkovali infanrixem už ve 2měsících, má se nejdřív po 3měsíci. Zhoršení bouličky po očkování dalším bych konzultovala, aby to nebyla nějaká reakce mezi jednotlivými očkováními. Boulička po očkování do nožičky je normální.

G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
7.2.07 10:22

Ahoj maminy, malá tam má bouličku taky, v porodnici říkali, že se to tak uděla, ale neříkali co s tím, tak s tím nic neřeším.tož nevim, zkusím to potírat tím lihem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
7.2.07 11:07

Po TBC je hnisavá boulička normální, potom, až z ní vyteče hnis, tak zůstává jizvička. Kdyby tam nic nebylo, muselo by jít dítě na přeočkování. Hnisat to bude celkem dlouho. Už si to moc nepamatuju, ale řekla bych, tak 5 měsíců. Malá má 7,5 a mý takovou načervenalou jizvičku. Po Infanrixu je zatvrdlá boulička normální, ale neměla by zčervenat. My jsmeto měly zatvrdlé 1-2 měsíce, během té doby se to postupně vstřebalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
8.2.07 14:19

Reakce na očkování TBC je úplně normální. Malej sice nemá bouličku, ale hnisalo mu to. Doktorka říkala, že to většinou praskne třeba při koupání v teplé vodě a to se nám taky stalo. Takže jen otřít nějakým tamponkem. A ještě mi radila dávat na to obklady z heřmánkovýho čaje. S tím očkováním je to divný, mě taky říkali, že až se zahojí očkování po TBC.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
8.2.07 16:08

Sice mluvíte o prvním očkování v porodnici, ale přidám se též, i když jsme byli na očkování již druhém. Dali jsme klasiku, protože hexa je dost drahá a mám spoustu známých, co s tím neměli problémy. Bohužel Vendulka k těm šťastným miminkům nepatří. Měla dost bouřlivou reakci. Po injekci má zarudlou nožičku a vpich zatvrdlý, víc jak 24hod horečky kolem 39,5. Museli jsme dávat paralenové čípky a Nurofen. Na očko. byla v úterý a teploty přešly až dnes odpoledne. Ale i tak ještě pořád dost pláče. Takže nakonec další očko. budeme muset dát hexu. A tak jsem byla přesvědčená, že ta hexa nebude potřeba, že je to zbytečný přepych …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
8.2.07 16:15

Pajonko teď už bys to řešit nemusela, protože Hexavakcínu (resp. Infanrix Hexa) je nyní hrazená státem a nahrazuje očkování, které bylo dosud (holčička dostane o to méně vpichů)

G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
8.2.07 20:42

Nám v porodnici taky říkali, že po TBC bude jizvička, ale už nemluvili o tom, že se to podebere a bude hnisat. To se taky stalo, já to vyplašená ukazovala na kotrole dr., ta mi na to nic ale neřekla (není moc dobrá).
Pak jsem si na netu našla, že je to normální a dokonce se to nemá ani vymačkávat a jen to nechat prasknout. Takže jsme to nechali, několikrát mu to samo prasklo - to jsme ani nezpozorovali kdy - a pak se tam zase ten hnis udělal. No a ted už má jen jizvičku.
Před týdnem jsme byli na kontrole - pozvali si nás - už nevím kde to bylo, ale není to u pediatra. To se dělá v půl roce. Malýmu ramínko prohmatali, jestli je vše ok.
PS: jo a jak tu někdo psal, když je ramínko po očkování úplně v pohodě, tak je to špatně, protože to, že se tam ta boule udělá, znamená, že tělo na očkování reaguje a tudíš si vytváří protilátky.
S hexou neporadím, my byli očkovaní normálně do nožiček a reakce u nás na to žádná nebyla. Sestra mi ale radila ledovat, kdyby to oteklo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
9.2.07 11:04

Gabi - bohužel, nás se hexa zdarma netýká, protože se malá narodila v říjnu minulého roku a bývala by dostala jen 4. zdarma, tak jsme si řekli že na to dlabeme a dáme klasiku, že to určitě zvládne. No chyba lávky. A nakonec si stejně budeme muset ty další 3 injekce zaplatit, ale nevadí, už jí nenechám trápit klasickým očkováním. Jo holt každý miminko je jiný a jinak to snáší (a nejen to očkování, že?) …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
842
9.2.07 12:49

jo po očkování na TBC je zarudnutí a boulička úplně normální reakce, naopak je to dobré, jak tu píše jedna z mamin, vidí se tak že tělo si vytváří protilátky. Už v porodnici mě o tomto poučili a i má dr. mi to řekla. S tou hexa vakcínou: měli by jí dávat každému miminku zdarma. Mám dvojčátka narozená minulý rok, takže se nás to netýká a pro oba je to opravdu finančně náročné. Ale naštěstí existuje ještě infanrix-hib, také šetrnější vakcína,nevím teda jak to funguje jinde, kluci byli menší když se narodili a pro ty to má dětská dr. dostává od hygieny automaticky zdarma, takže po tom kluci neměli vůbec žádné problémy, horečky, či bouličky nebo tak něco. Ale myslím si i že pokud má dítě nějaké problémy při prvním očkování, měli by dostat pak také tu šetrnou vakcínu automaticky zdarma ať se narodili minulý rok nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
9.2.07 13:46

Pitriska-naprosto souhlasim, je to s temi doplatky na hlavu postaveny a nefer. Co se tyce te vakciny HIP, tak mi Dr rekla, ze mam jit rovnou do hexy, ze hip je jen o neco malo lepsi nez klasika a ze by to zase nemuselo delat dobrotu. Verim, ze co se dvojcatek tyce, tak je asi vsechno vic financne narocny, ze? Mozna i psychicky? Tak se drzte - jsou moc krasny ty tvoje deticky!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
9.2.07 13:55

Pajonka - tvoja Dr. NEMÁ :evil: pravdu, ak hovorí, že Hib je len o niečo málo lepšia, ako normálna. A rozhodne nie je pravda, že by Hexa bola lepšia ako Hib. Hexa, rovnako ako Hib obsahuje usmrtené vírusy a baktérie, akurát Hexa oproti Hibu obsahuje naviac obrnu a hepB. To je podľa mňa skor nevýhoda, než výhoda. Narvať do telíčka 6 chorob naraz je podľa mňa o dosť horšie, než tam narvať 4. Ak máš zlé skúsenosti s nežiadúcimi účinkami po očkovaní, radšej zvoľ Infanrix Hib a zvlášť doočkuj hepB a NEŽIVÚ obrnu (nie na lyžičku, ale injekčne) než Hexavakcínu.

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
977
9.2.07 15:08

Gabi díky, to s manželem promyslíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu