Proplácení Infanrix Hexa 4. dávka

386
29.12.06 21:01

Proplácení Infanrix Hexa 4. dávka

Ahojky,
od 1. 1. 2007 se budou vakcíny Infanrix Hexa dávat dětem, které se narodily od 31. 12. 2006 zadarmo. Pro rozočkované děti se bude hradit jen 4. dávka. My máme mít 4. dávku 2. 1. Nevíte náhodou, jestli už mají pediatři vakcíny v ordinacích? Když by neměli, myslíte, že když ji zakoupím v lékárně, bude mi zpětně proplacena, protože na ni budeme mít nárok?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

868
29.12.06 21:22

Ahoj,

tak jestli má váš pediatr vakcínu to skutečně netuším :lol: Ale myslím, že to nebude jen tak… každý začátek - zejména když se jedná o to, aby Ti stát něco nového zaplatil - bude těžký :wink:

Já osobně bych očkování ve vašem případě odsunula co možná nejdál - musí být splněna podmínka očkování do 18.měs (a to vám 2.1.07 dle metříku nebude, ne?) - a do té doby bych si to všechno zjistila…

Každopádně přeji hodně štěstí !

Peťula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
29.12.06 21:29

Já se samozřejmě neptám, zda má můj pediatr vakcínu v ordinaci :D , ale jestli se všeobecně už rozvážely.
Dle nového očkovacího kalendáře se má tato vakcína očkovat nejpozději do 18. měsíce. Tak chci Adulku rychle naočkovat, než třeba onemocní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
29.12.06 21:38

Ahoj,

tohle téma je u nás taky aktuální, ale přeočkování do 18. měsíce nám nevyšlo a v nejbližší době tu 4. vakcínu malý taky nedostane protože je pořád nemocný. Ještě není očkovaný ani proti spalničkám, zarděnkám a přiušnicím a to mu bude 20 mesíců. Určitě bych přivítala kdyby stát hradil tu 4. vakcínu, ale moc tomu nevěřím. Dr. mi nic takového neříkala.

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
29.12.06 21:42

Adulka taky není ještě na ty spalničky… To dáme až potom.
Podívej se na
http://www.vakciny.net/…_2006_32.htm

a pak napiš svůj názor. Já si myslím, že by se to proplácet mělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
29.12.06 21:48

EvaH

jasně, pokud se stihne očkování do 18.měs, tak by jej stát měl hradit…

Já osobně bych si to ověřila 2.1. u Dr. (potažmo u pojišťovny, kde jste) a pak bych tam teprve šla…

Naše Dr. mívala vakcíny jen když byla minulý rok ta akce 2+1 zdarma, tak měla nafasované ty vakcíny, co se dávaly gratis. Určitě je časem v ordinaci budou mít, ale že by je měli 2.1., tomu fakt moc nevěřím :roll:

Ajjaa

z těch spalniček a spol. si nic nedělej, naše Dr. třeba očkuje první dávku až kolem 2.roku (takže my je taky nemáme) … Je to věc názoru každého pediatra - jako vždy :wink:

Peťula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
29.12.06 21:52

No je to všechno na prd. Jestli je ještě nebudou mít, tak do 18. měsíce můžou děti třeba onemocnět a pak by z toho bylo zase velký kulový? A počasí na to vypadá, že budou chřipky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
29.12.06 21:53

EvaH

tady na http://www.mzcr.cz/index.php?… je jasně daná možnosti očkování kvůli zdravotnímu stavu odložit

10. Pokud u dítěte není možné z důvodu jeho zdravotního stavu (onemocnění, které vylučuje očkování) dodržet stávající očkovací kalendář, kdo a jak v takovém případě rozhodne o změně očkovacího kalendáře?

Takové rozhodnutí náleží praktickému lékaři pro děti a dorost, v jehož péči se dítě nachází. Rozhodnutí o dalším postupu se řídí medicínsky zdůvodněnými zdravotními indikacemi, a to v každém individuálním případu dítěte.

Peťula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
29.12.06 22:03

No uvidíme. Snad to vyjde a proplatí nám to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
30.12.06 12:05

No ten očkovací kalendář je „hezká“ věc, ale myslím si, že hodně dětí se jim tam kvůli zdravotnímu stavu nevejde. Nejen náš malý je pořád nemocný. No ve středu jdeme na kontrolu tak se zeptám co a jak.

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
2.1.07 13:19

Tak mám nejnovější informace. Dnes jsme se naočkovali. Musela jsem pro to zajet na hyg. stanici. A bylo to zadarmo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
3.1.07 23:28

Tak my byly taky dneska a ta čtvrtá dávka se prý proplácí dětem narozeným po červenci 2005, takže smůla.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
4.1.07 10:42

Halko a kdy jste narozený? Neukazuje se mi u Tebe metřík. My jsme 23. 7. 2005 a měli jsme to zadarmo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
4.1.07 13:47

Ahoj,
my jdeme v lednu taky na 4. hexavakcínu. Spalničky jsme kvůli mé nepřestávající a stále se vracející viróze očkovali až v 17. měsících. A to říkala Dr., že je tak tak. Malá byla sice zdravá, ale Dr. ji pro jistotu nechtěla vzít, kdyby to náhodnou nakonec ode mě chytla - no nechytla. Ale že nelze vždy dodržet očkovací kalendář, s tím se nedá moc dělat a děje se to. Říkala mi taky informace ohledně 4. Infanrix. Já se jí ptala na podmínky a ona mi vysvětlila, že se to týká dětí, které mají za sebou ty první 3 dávky placené (případně jako my v akci 2+1) a současně jsou narozené od 1.7. 2005. Ptala jsem se jí, proč zrovna od 1.7. 2005 a ona mi řekla, že je to proto, že dětem narozeným od 1.1. 2007 to bude pojišťovna proplácet a jelikož se v tomto období budou očkovat touto vakcínou i jiné děti narození dříve, bude se jim to proplácet taky - a to se týká dětí narozených právě od 1.7. 2005 - které v lednu dovrší 18 měsíců a čeká je 4. dávka.
Malá je narozená 15.7. 2005, tak se nás to taky týká. No jdeme až 18.1., protože jsme 15.12. 2006 byli na těch zpropadených spalničkách a další očkování smí být až po měsíci. Ale Dr. říkala, že to není žádný problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
4.1.07 23:30

Petína je už 18. června a zadarmo je to prý až od července.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama