Klíšťová encefalitida

574
16.11.06 12:40

klíšťová encefalitida

Ahoj holky,

chtěla bych nechat malou naočkovat touto vakcínou a proto se obracím na ty z vám které jste vaše děti nechali taky naočkovat.

Zajímá mě zda jsou nějaké reakce na toto očkování.
Kolik toto očkování stojí a zda ho proplácí pojišťovna VZP.

Děkuji Šárka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3813
16.11.06 12:49

očkování

ahojky, my byly včera na druhé dávce, jedna dávka nás stála 380,– dávky jsou 3, první dávka, druhá dávka je za měwíc po první a třetí je až za 9/12 měsíců, pojišťovna proplácí jendu dávku, my jsem u OZP jak to má VZP to nevim. Každopádně reakci jsme neměli žádnou, jsou jen výjimečně a to klasicky třeba zarudnutí v místě v pichu nebo tepltoty mrzutost , ale jen výjimečně, píchá se bud do ruky nebo do stehna.

Zlatka+Terezka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
228
16.11.06 16:23

Šárko,
velmi podrobné informace o všech očkováních , vč. klíštovky najdeš na www.vakciny.net
je tam podrobně popsáno vše o nemoci , o vakcíně i nežádoucích účincích . Jinak všeobecně se nedoporučuje očkovat děti do 3 let, jednak protože není plně ještě vyzrálá imunita a jednak protože organismus je zatížen povinným očkováním. Navíc u malých dětí dosti často probíhá toto onemocnění bezpříznakově, nežádoucí učinky trvalého rázu po tomto onemocnění jsou v tomto věku vzácné . Jejich riziko se zvýšuje s věkem.
Určitě bych počkala ještě rok.
Nám konkrétně dětskařka řekla ,že je to vhodné až v předškolním věku, hlavně pokud se pohybujeme v rizikové oblasti at naočkujeme sebe a prarodiče.
Apolena

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2594
14.2.07 13:27

klištová encefalitida

ahoj muj petiletý syn encefalitidu mel a rozhodne to nebylo bezpříznakové sedm dní nadmerná unavabolesti kloubu že nemohl ani chodit po deseti dnech čtyřisítky horečky které trvali osm dní nešli srazit žádnymi léky při horečce nemohl ohnout hlavu jenom spal a nekomunikoval nemohl si ani sednout na posteli týden nejedl a nepil když nás pustili z nemocnice ješte mesíc byl podráždený a labilní nedalo se s ním vubec mluvit zhubnul šest kilo druhou dceru jsem dala okamžite očkovat je jí rok do lesa ted mužou asi jen v neoprénu zdar očkování

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
16.2.07 19:11

Ahoj,
Tři dávky, první a druhá po měsíci, třetí po roce.
Reakce nebyla žádná.
Doporučuji, je stále více a více nakažlivých klíšťat a hlavně už se ani nedá říci, kde je ohnisko výskytu. Už je téměř všude.
Alča.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
19.2.07 21:35

A kde se prosím očkuje? Dělá to dětská lékařka? Musí napsat recept?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
20.2.07 12:47

Bonanzo, ano, očkuje dětská lékařka.
Buď ti napíše recept, vyzvedneš v lékárně nebo ho budou mít v ordinaci.
Alča.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
20.2.07 13:30

Očkování

Zdravím
také jsem nechala svoji dcerku očkovat když dostala první injekci jí bylo 1rok a 7 měsíců a všechno bez komplikací a v prosinci jsme byli na poslední 3 injekci tu platí pojišťovna my máme VZP a také všechno bez teplot i bez zarudnutí.Mám hrozný strach z této nemoci a proto jsem ji nechala naočkovat.Ale znám doktrorku,která neočkuje děti do 5 let že prý jsou na to imuní.Tak nevím ale Kačky doktor nás normálně naočkoval. Přeji Vám všem hezký den :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2594
20.2.07 22:34

klíštová encefalitida

ahoj imunní muže být jen když tuto nemoc prodělá muj syn jí měl v pěti a má ted doživotní protilátky a nemusí se očkovat ahoj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
21.2.07 09:04

Očkování

Ahoj to jsem si taky myslela ale ona to říká kamarádce a její kluk žádnou nemoc neměl říká to prostě jako hotovou věc do pěti se děti nemusí očkovat.Zatím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
21.2.07 09:23

Ještě se chci zeptat, jak dlouho po očkování dítě nesmí chytit klíště. Do druhé injekce určitě a když pak dostane druhou, tak jak dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
21.2.07 18:59

Bonanzo, po druhé dávce už je dítě chráněno. Přeočkování je právě po tom roce.
Nejlepší je očkování na podzim nebo v zimě, kdy klíšťata nejsou.
Alča.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28414
21.2.07 20:03

Ahoj holky, taky chci nechat malýho naočkovat, teď jsme byli nastydlí, ale už je pět dní ok, tak taky zítra dětský zavolám a domluvím se.
Tak ať jsou ti naši ďáblíci zdraví :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3361
28.5.13 18:24

Prosím, 4.5. jsem dceři (1,5roku) vyndala klíště, 14 dní potom měla zvýšenou teplotu a zvracela. Teď najednou má z ničeho nic horečku 39. Zítra s ní samozřejmě letím k pediatrovi, počítám i s pohotovostí přes noc. Jaká je pravděpodobnost, že by to mohlo mít souvislost s klíštětem??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6818
28.5.13 18:30

Nevím jak u dítěte, ale já když jsem měla klíště (mám je často, asi je přitahuju :roll: ) tak mi dr. říká vždy ať přijdu na krev cca 4 týdny po vytažení klíštěte, že až po té době je něco v krvi poznat.
4.5. vytaženo, dnes je 28.5. (24 dnů) takže si myslím, že to může mít souvislost :think: ale taky může mít ta teplota tisíce jiných důvodů :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Užitečné odkazy

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat