Očkování proti klíšťatům

26
22.1.07 19:50

očkování proti klíšťatům

Ahoj holky,
chci nechat svoji dcerku naočkovat proti klíšťatům, nemáte s tím někdo zkušenosti?? Bojím se reakcí.
Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3813
22.1.07 21:21

ahojda, my Terezku nechali naočkovat, jsou 3 dávky jedna dávka, za měsíc druhá a po roce třetí, reakce jsou výjimečné, třeba podráždění nebo horečka, Terezka nic neměla , neboj se toho,
další přeočkováníje po 3 letech

Zlatka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
22.1.07 21:29

Ahojky, taky chci syna nechat naočkovat, tak se ráda dozvím podrobnosti. Tak třeba kolik stojí ty dávky?
Díky, Jana :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
22.1.07 21:45

Zlatko díky,
teploty se dají vydržet. Všechna očkování zatím snášela dobře.
Tak snad to bude OK.
Jinak já za vakcínu dala 306 Kč. Ale v každé lékárně je to jinak.
Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
879
22.1.07 22:33

Ahoj, tak já s tím zkušenosti mám.
Očkovací schéma je,jak už tady bylo psané - 1 vakcína nejlíp z jara,další do 3 měsíců a další za rok od posledního očkování.A pak každé 3 roky přeočkování.Pokud jste u VZP, nevím jak je to jinde,je to hrazeno.Schovejte si účty, a pak je donesete i s očkovacím průkazem a bude vám to zaplaceno.Nejvíc 400,– za vakcínu.Nikdy jsme dražší neměli.
Jinak reakce docela jsou - hlavně jde o to,aby jste byli zdraví při očkování.Mě osobně to místo vpichu docela bolelo-lepší je to do ruky,kterou nepoužíváte.Ale syn reakci neměl.
Jsme naočkovaní celá rodina,je tu ohnisko encefalitidy.Příští rok nechám i nejmladšího syna.Očkuje se až po dokončení základního očkovacího plánu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
22.1.07 22:39

Ahoj. Jen doplním, že přeočkování může být za 3-5 let - ikdyž se všude uvádí 3 roky, ale pro těhotenství a kojení jsem se na doporučení dr. nechala naočkovat po 5 letech a má to stejné účinky. Asi aby farmac. firmy vydělaly víc peněz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
220
10.4.11 10:22

Ahojky holky,
Chci se zeptat,máme jednu dávku očkování už za s sebou zítra jsme měli jít na druhou dávku ale máme rýmu a kašel myslíte že nás naočkujou????Děkuju za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.5.14 18:19

Ahojky mám dcerku 2,5 roku a chtěla bych jí naočkovat proti klíštatum myslíte že klidně muže v tomhle věku a není už nato pozdě když je květen? nemám vůbec stím zkušenosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20670
9.5.14 18:22

Ještě je malá.. Naše doktorka očkuje až tak děti ve školním věku. Děti případnou encefalitidu zvládají lépe. Hlavní je klíště včas a správně vyndat. U komárů a podobné havěti je to těžší, tam to moc neovlivníš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6064
9.5.14 18:33

Nedávno jsem si všimla letacku na tuším, ze sprej, který by se mel na klíště striknout a ono odpadne. Mate s nim některá zkušenost? Pro me, která se stitim i mouchy by to byl super pomocník

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23283
9.5.14 18:54

Zrovna minuly tyden jsem o tom cetla clanek, ze u deti se projevuje encefalitida jen v mirne forme. Nekteri pediatri jsou vylozene proti, nekteri to schvaluji, nicmene takova celkova shoda mezi nimi je vek minimalne 3 roky pro ockovani. Tak bych klidne jeste rok pockala ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11560
9.5.14 19:09

@pavla.velova pozde si myslim, ze neni.Taky chci nechat naockovat syna a cetla jsem, ze ockuji celorocne.Moji kamaradce doktorka naockovala dceru, ktera teprve ted bude mit 2 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15055
9.5.14 19:12

@pavla.velova naše dětská očkuje až školní děti, dříve nechce a dle našeho neurologa je toto očkování pro děti větší zátěž než prodělaná nemoc, prý by se měli nechat očkovat hlavně dospělí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2965
9.5.14 19:20

Jak píšou holky, i naše doktorka chce očkovat nejdříve od pěti let. Jinak dcera už letos dva klíšťáky měla :(, takže je jich asi hodně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2443
9.5.14 19:46
@pavla.velova píše:
Ahojky mám dcerku 2,5 roku a chtěla bych jí naočkovat proti klíštatum myslíte že klidně muže v tomhle věku a není už nato pozdě když je květen? nemám vůbec stím zkušenosti

U tohohle očkování se používá živá vakcína a nedoporučuje se pro děti, které jsou náchylné k nemocem, s oslabenou imunitou (viz. příbalový leták) protože je tady statisticky větší šance dostat tuto nemoc z očkování než z kousnutí klíštětem. Navíc pokud dítě každý večer kontrolujete a klíště se do 24 hodin vyndá, encefalitidu nedostane.

Pokud nejste z rizikové oblasti tak bych to určitě nedala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama