Šetrné očkování

51
19.2.07 16:19

šetrné očkování

ahoj holky, máme před sebou první očkování ve třech měsících, a nevim jestli nechat mimi oočkovat normálně nebo zaplatit vakcíny šetrné.Prý se tím 3 injekce ušetří.Prosím o radu, jestli má někdo zkušenosti.Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19.2.07 19:01

Nazdárek, my jsme malý nechali naočkovat Hexa Vakcínou a musím říci jsem ráda. Máme za sebou ,už všechny 3 očkování a bylo to docela v pohodě, žádné vedlejší příznaky. Je pravda, že po té druhé, která obsahuje tetan byla trošku přecitlivěla, ale musíme si přiznat, že tetanovka bolí i dospělého :cry: Taky jsme byly ušetřenyočkovaní do obou nožiček najednou jako to bývá u té obyčejné. U Hexa Vakcíny je to na střídačku jednou do pravé , po druhé do levé a pak do pravé. Při té obyčejné se očkuje poprvé do jedné, po druhé a po třetí se očkuje do obou nožiček, takže hrůza (aspoň teda pro mě!!!) Na další očkovaní půjdeme až v 18 měsících a to už bude hradit stát. Takže to je dobrá zpráva. Tak pak dej vědět, jak jste se rozhodli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
19.2.07 19:48

Ahoj,

my jsme taky mela hexa a musim rict ze u nas reakce byla bourliva (po druhe injekci i 40°C), takze jsem dekovala manzelovi ze me k hexa prijmul, protoze si nedovedu predstavit jak by prcek zvladnul normalni ockovani a jeste vickrat za sebou to by nas vsechny asi svihlo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
19.2.07 19:49

Tak my jsme u obou deti investovali do setrne. U prvni dcery, protoze nam to doporucila rehabka. U druhe, protoze jsme neustale resily vyrazky a nechutenstvi. Opravdu jsem nemela silu jeste na teploty z ockovani. Bylo to dost narocne obdobi. Ted jsem rada, protoze i u Hexavakciny mela malou reakci. Po kazde davce mela tak dva dny sileny prujem. Nechci domyslet, co by se vyskytlo u te nesetrne…

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
19.2.07 20:17

Tak mala ma za sebou dve ockovani hexou a vubec zadna reakce-zitra mame posledni a pocitam ze to bude zas Ok-mala bulikovala jen pri vvpichu jak jsem ji vzala do naruce tak uz nic a pri oblikani uz zas kecala :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
932
19.2.07 22:28

Ahoj,

rozhodně radím hexa - myslím, že to byla jedna z nejlepších investic, kterou jsme mohli udělat. Reakce sice byla (nejbouřlivější na čtvrtou dávku), ale vždycky šlo jen o teplotu - ta trvala u prvních třech dávek jen jednu noc a u čtvrté 24 hodin.

Světlana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
684
19.2.07 22:57

Ahojky, tak nam nase dr. rekla, ze pokud je ditko donosene, zdrave, bez problemu, tak je lepsi normalni vakcina - v podstate nam ani Hexa nenabidla a ja se o ni dozvedela az zpetne - nemeli jsme jeste doma internet. Prcek byl uplne v pohode, jen snad prvni noc mel teplotu cca 38,5, tot vse…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
967
19.2.07 23:01

Tak my jsme tenkrát ještě očkovali klasicky, nešlo to dříve než v půl roce, tedy asi i proto měl reakci silnější, než kdyby byl mladší. Ale dalo se to přežít. Očkovali ho zhruba v 1hodinu, ve čtyři začal bulit, a pak usínal a budil se tak na střídačku téměř do rána a ráno byl fit. Po 6hodinách mohl čípek, tak ho dostal a vždy se mu na několik hodin ulevilo. Druhá reakce už byla slabší, jen tou nožičkou nemohl kopat, trochu kňoural a potřtetí pohoda, dokonce lezl jako jindy, jen se někdy zastavil a asi přemýšlel, proč ho ta noha bolí. Já nevím, fakt nejsem odborník na zvážení všech pro a proti, také nevím, když se těch 6nemocí naočkuje naráz, co tomu říká imunita, jestli zůstanou dastatečn imunitní stopy vzhledem k „šetrnosti“, já fakt nevím. Zpětně můžu říct, že to malý přežil, podruhé budu mít asi stejné problémy,jako máš ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
20.2.07 02:38

šetrné očkování

To obyčejné očkování hrazené státem dávat nebudem.To už jsme se rozhodli.Ale u doktorky nám nabídly pak ještě dvě: u jednoho stojí injekce 700 a u druhého(hexa) stojí 1700.Dost dobře nechápu jaký je mezi nimi rozdíl.Můžete mi ještě poradit?Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.07 08:01

Holky, já myslela, že už budou hexavakcínu Infanrix hexa hradit všem dětem. Nebo že by až těm narozeným v roce 2007? Nebo to zase zrušili?

Uško, já to nevím jistě, ale nemyslela doktorka třeba vakcínu čtyřsložkovou např. záškrt-tetanus-černej kašel-hemofil s tím, že hepatitidu a obrnu byste doočkovali dodatečně jindy?

My jsme hexu platili a jsem za to vděčná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
932
20.2.07 14:33

No jo, Mamludinko , máš pravdu, úplně jsem na to zapomněla -v r. 2007 už přece měly pojišťovny hradit hexa v plném rozsahu. Ale vzhledem k tomu, že Anička už má všechny dávky, tak to jde mimo mě. Jinak radím rozhodně hexavakcínu a ne tetravakcínu - obrna se sice očkuje „lžičkou“, ale právě tenhle způsob Světová zdravotnická organizace strašně kritizuje - jde o „živou“ vakcínu a ve zcela ojedinělých případech hrozí, že dítě by mohlo tu obrnu dostat.

Světlana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6289
20.2.07 14:55

uško,

my jsme u prvního dítěte dávali „šetrnou vakcínu“ zn. Infanrix (tehdy se ještě Infanrix HEXA nedával), stála kolem 1000kč (to bude ta, kterou ti doktorka nabízí na 700kč) - neobsahuje ale žloutenku B, ta se píchala zvlášť, takže dítě sice mělo čtyřkombinaci šetrnou (s menší reakcí), ale dělali se 2 vpichy.
Teď u druhého už máme zaplacenou Infanrix HEXA, u nás je za 1500kč (ale všude je to jinak), výhoda je právě ta, že už v sobě obsahuje žloutenku B a proto stačí jeden vpich. navíc má i dětskou obrnu (na tu se ale chodilo na lžičku, takže to byla pohoda).

Neměli jsme bouřlivou reakci ani s jedním dítětem, ale můžu říct, že mladší Makretka je hrozný „cimprlich“ a u očkování hrozně pláče, takže jsem ráda, že je to hotové po jednom vpichu a nemusím ještě řešit další :wink:

A s tím proplácením, tuším, že je to až pro děti narozené od 1.1.2007, bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
20.2.07 16:42

to hrazení šetrných vakcín se vztahuje na děti narozené od 1.1.2007. Filípek se narodil na silvestra :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1490
7.3.07 23:17

očkování

a u které jsi pojišťovny, některé alespoň něco hradí - my jsme napr. u bankovni 207 a daji nam mimořadku 1000 Kč a jeste na to vyuzijeme bonusy, (cca 500 Kč), tak nam v podstate alespon jednu davku proplati a 4. dávka je pro vsechny deti narozene pred r.2007 hrazena nove ministerstvem. Tak v podstate zaplatis jen 2, zbytek uz jde. My jsme se rozhodli, ze tedy zvolime urcite setrnejsi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
8.3.07 14:18

Ahoj,
doporučuji hexa vakcínu. Malá po prvních třech neměla žádnou reakci, až teď v lednu po 4. dávce měla jeden večer horečku (přes 38 °C), druhý den už však byla v pohodě. Takže děkuji za šetrnou vakcínau byla v akci zdarma a teď 4. dávku už platila pojišťovna. Takže jsem pro hexa vakcínu, u nás ji chtěl pro malou hlavně manžel, ale já taky moc neváhala. Méně zatěžuje organismus dítěte a ušetřili jsme ji tím taky další injekce a vakcínu na lžičce. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama