Očkování na covid při Ivf

8
21.5.21 20:43

Očkování při Ivf

Ahoj :mavam: tak téma očkováni začíná být velmi aktuální a proto by mě zajímalo, jak se k tomu stavíte i vy ostatní..? Jelikož už spadám do 30+ tak bych se mohla registrovat už příští týden, ale během 2 týdnů mě čeká stimulace. Navíc jsem četla, že pak doporučují odložit těhotenství až o 2 měsíce. Navíc případné ovlivnění kvality vajíček/spermií. Takže zvažuji pro a proti. Jaký je váš názor?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3011
21.5.21 20:47

Nešla bych ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10679
21.5.21 20:50

V době snažení, mi obvodní nepichla ani tetanovku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6455
21.5.21 20:57

Nesla bych, to same v tehotenstvi a pri kojeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
471
21.5.21 21:12

Ne, jestli je to pro tebe priorita, odložila bych stimulaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2392
21.5.21 21:23

Záleží co víc chceš. Ale pokud otěhotnět, tak bych s očkováním počkala a zvlášť s tím na Covid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
21.5.21 21:27

@Kkamelka nešla bych ani omylem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1969
21.5.21 21:35

@Kkamelka
Já bych nechtěla covid v těhotenství, ja’ bych odložila ivf.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35108
22.5.21 05:41

Četla jsem odborné články, že snažení není nutno přerušovat. A těhotné se očkují taky. Základy vakcín byly zkoumány už dávno. Ženy, které během studií otěhotněly, mají zdravé děti.
Oproti tomu ten extrémní názor, že až 2 měsíce po 2. očkování, to je doba, kdy nějak pracuje imunita v souvislosti s očko.

Rozptyl mezi jednotlivými dávkami je 42 dní. Pokud dodržíš ty dva měsíce, ztratíš několik měsíců, na IVF půjdeš až potom.

Kdyby to bylo klasické snažení, napsala bych, ať to necháš osudu. Neodkládat ani jedno. Protože věřím tomu, že když ženská odloží očkování, jako naschvál neotěhotní a akorát může být nervózní, že pracuje s lidmi a očkování chce. Zacyklí se v tom, už to nebude moct pustit z hlavy a otěhotnění na povel často nejde. A sama se přikláním k tomu, že česká společnost má vůči očkování, zvlášť třeba v těhotenství, odmítavý až negativní postoj ve srovnání s jinými zeměmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
377
22.5.21 07:38

Pokud tě netlačí věk, tak odlož stimulaci a nechej se očkovat. Já bych po očkování pak počkala ještě třeba 2 měsíce a pak šla na stimulaci.
V době stimulace a v těhu už vůbec bych se očkovat nenechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
22.5.21 09:51

Ahoj zrovna jsem se na to ptala naší doktorky, protože na začátku června začínáme další IVF a ta mi řekla, že to nedoporučuje. Partner po odběru už se může nechat naočkovat, ale já mám počkat. Může to mít vliv, nejlepší by bylo abych se nechala naočkovat až po porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
28.5.21 19:30

Já jsem také očkování před IVF (KET) absolvovala. Doktor řekl, že mezi ukončením očkování a vložením embrya bude stačit týden odstupu. Ale vajíčka jsem už měla odebraná před tím. Nakonec mi embryo vkládali 9 dní po druhé dávce. Bylo to úspěšné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
14.6.21 21:40

Já byla na první dávce včera a jelikož u nás máme darované embryo a na transfer jdu k cca 19.7 dle MS v řízeném cyklu, tak mi dávku posunuli na 6.7 ze zdravotních důvodů, je potřeba jen doložit potvrzení z CAR že jdete na transfer…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat