Očkování proti meningitidě

160
31.1.06 16:31

Očkování proti meningitidě

Čau holky,
chtěla bych dát malou ( 12 měs.) naočkovat proti meningitidě, vakcína stojí 850,–,. Dávala jste některá z vás naočkovat děti? A jestli jo, jak staré, a co nějaké nežádoucí účinky?Víte na kolik let je dítě chráněné?
To je dotazů,co? Holky, prostě pište co víte a vaše zkušenosti.
Díky za každé info,
Andrea+ Anetka 1rok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

879
31.1.06 16:40

Ahoj, nechala jsem naočkovat syna ve 4letech.Reakci neměl žádnou,ale ani na jiná očkování ji neměl.Je více vakcín,nějaká levnější je kolem 250,–, prý je na typ A a C,ale podle naší paní doktorky není doporučovaná a měla by se přeočkovat.Tady ta dražší je prý jen na typ C,ale je vyzkoušenější a bez přeočkování.A někdy je v akci,stála kolem 600.Jinak všeobecně se má očkovat až po ukončení toho základního schematu.Není to až tak ohrožující onemocnění,prý :? .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
3.2.06 14:19

Ahoj Andy,
také jsem uvažovala o tomto očkování. Na roční kontrole jsem se bavila o tom i s naší doktorkou. Říkala, že toto očkování by doporučovala u dětí s oslabenou imunitou, jinak prý ne. Tak od toho asi upustím, ale určitě Anežku nechám proti hepatitidě A, ale to až po tom základním očkovacím schématu.

Jana a Anežka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
3.2.06 14:40

Ahoj!
Ja nechala maleho ockovat proti meningokokovi loni, byl mu rok a 9 měsíců. Radila jsem se s naší doktorkou a říkala, že si myslí, že je dobré nechat dítě naočkovat, protože onemocnění má velmi rychlý průběh a může se stát, že dovezeš dítě do nemocnice a je už pozdě. MUDr. je pro očkování až po dokončení všech očkování podle očkovacího plánu, ale našla nám tam skulinku, kdy mohlo očkování proběhnout. Ještě nám také doporučila dobu, kdy má farmaceutická firma akci a tahle vakcína byla asi za 1/2ceny (ale už si nepamatuju, kolik to bylo). Ostatní očkování nám doporučila až po 2.roce věku. Takže teď jsme byli na očkování proti klíšťové encefalitidě (malý neměl žádnou reakci, 1 vakcína stála 270,–Kč, na druhou dávku půjdeme za 2 měsíce a další za rok) - hodně cestujeme, tak jsme to konzultovali s dr. a očkování nám doporučila.
Kita

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama