Ockovani proti omikronu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.1.22 13:24

Ockovani proti omikronu

Ahoj, nechavali byste se ted ockovat na covid, kdyz doted ockovani nejste? Myslela jsem, ze jsem covid prodelala, mela ho cela rodina, vsichni stejne priznaky, i ja. Takze jsme se do ted neockovali. Po roce od nemoci jsme si nechali udelat protilatky, vsichni je maji, ja ne. Byla jsem i na bunecne imunite, nemam ani tu. A ted nevim, jestli ma cenu se nechat ockovat, kdyz na omikron zabira az treti davka a na tu ja budu mit narok az za pul roku po 1. davce. Ockovani obecne snasim blbe, takze bych se nechtela nechavat ockovat vlastne zbytecne. Je mi 30 a nemam zadne jine nemoci. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35667
9.1.22 13:37
@Anonymní píše:
Ahoj, nechavali byste se ted ockovat na covid, kdyz doted ockovani nejste? Myslela jsem, ze jsem covid prodelala, mela ho cela rodina, vsichni stejne priznaky, i ja. Takze jsme se do ted neockovali. Po roce od nemoci jsme si nechali udelat protilatky, vsichni je maji, ja ne. Byla jsem i na bunecne imunite, nemam ani tu. A ted nevim, jestli ma cenu se nechat ockovat, kdyz na omikron zabira az treti davka a na tu ja budu mit narok az za pul roku po 1. davce. Ockovani obecne snasim blbe, takze bych se nechtela nechavat ockovat vlastne zbytecne. Je mi 30 a nemam zadne jine nemoci. :think:

Na omikron zabira i druha davka, kdyz od ni neubahla uz delsi doba. I po delsi dobe jde o to, ze budes mit lehci prubeh. A i zbytek rodiny s protilatkami ma u omikronu smůlu, ten je obejde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16753
9.1.22 13:46

Cast tvrdi „honem se ockujte“, cast „na Omikron to nefunguje“, tak si vyber :nevim:.
Plus teda nekteri dr. tvrdi, ze 2-3 tydny po prvni davce jde imunita naopak dolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
9.1.22 13:49

Jestli nemáš protilátky, tak doporučuju do toho jít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vbu
817
9.1.22 13:50

Ja covid prodelala rijen 2020. Protilatky neg, bun imunita po roce neg. Ted mam deltu a zatim kdyby nemel muz priznaky a ja nesla na test, nevim o tom. Snad se to nezhorsi uz. Nepodcenuju to, tak tyden budu odpocivat a kaslu na domacnost atd…ale nevim, co bych delala popravde nechytit ted Covid. Ty vakciny jsou holt uz stare

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1431
9.1.22 13:51

Ač jsem velký příznivce očkování, jestli do teď nemáš ani jednu dávku, už to podle mě nemá smysl. Omikron populací proletí jako silná chřipková epidemie a po zimě bude klid (doufám). Teď rozdělávat celou sérii očkování, komplet budeš v červenci a na co ti to bude. :nevim: Spíš bych se chovala zodpovědně - nechodila do velkých kolektivů, poctivě nosila respirátor a vyhýbala se davům. Těžký průběh sice může mít i zdravý člověk, ale pořád se jedná o setiny procent, o kterých se prostě píše. Není to tak, že by každý mladý neočkovaný hned umíral na Covid. Pravděpodobně to proděláš jako silné nachlazení a nevyhla by ses tomu ani s tím očkováním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2058
9.1.22 14:06

To je těžké když ani vláda a odborníci neví :nevim:
Znám jen spoustu lidí co chtěli očkování kvůli dovolené a mít klid od testů :D a teď jsou zase tam kde byly :lol: vše se tak rychle mění co platilo včera dnes už ne :zed: Člověk kouká na zprávy a neví jestli má zalézt do krytu nebo jít na procházku :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
9.1.22 14:08

Na omikron by nemely dve davky stacit po zhruba trech mesicich, co jsem cetla. Takze cerstve po dvou davkach bys nejak chranena byt mela.

Nicmene ja mam jit na treti a zatim se do ni nehrnu. Vypada to, ze omikron chytneme temer vsichni, tudiz bude prirozena imunita na nejakou dobu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5962
9.1.22 14:10
@vokishka píše:
Na omikron zabira i druha davka, kdyz od ni neubahla uz delsi doba. I po delsi dobe jde o to, ze budes mit lehci prubeh. A i zbytek rodiny s protilatkami ma u omikronu smůlu, ten je obejde

Přesně tak. Ano, nechala by h se očkovat. I zbytek rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
9.1.22 14:11

Zítra mi končí izolace, zrovna mám covid, na příznaky celkem dobře zabiral Paralen… každopádně u nás doma měla mamka i babička reakci na očkování horší než já ten covid :) covid pred ockovanim mamka měla se zápalem plic, takže horší průběh, je diabeticka. Teď co jsem nemocná já manžel i děti, to očkovaní u nás v domácnosti nechytili. A to je moje infekční děti líbaly co mohly…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35667
9.1.22 14:27
@DV_JANA píše:
Zítra mi končí izolace, zrovna mám covid, na příznaky celkem dobře zabiral Paralen… každopádně u nás doma měla mamka i babička reakci na očkování horší než já ten covid :) covid pred ockovanim mamka měla se zápalem plic, takže horší průběh, je diabeticka. Teď co jsem nemocná já manžel i děti, to očkovaní u nás v domácnosti nechytili. A to je moje infekční děti líbaly co mohly…

Pred Vanoci pet pozitivnich rodinnych příslušníků, vsichni dve davky, ten jeden treti davku bud den po nakazeni, nebo tesne pred nakazenim. Ten mel nejlepší prubej, jen tri dny obtíže. Ostatni nic moc, ani nesla ukoncit neschopenka kvuli stalym obtizim. Teploty vic nez tyden, obrovska unava i ted, atd. Bez očkování nevim, jak by to probihalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6543
9.1.22 14:55
@Anonymní píše:
Ahoj, nechavali byste se ted ockovat na covid, kdyz doted ockovani nejste? Myslela jsem, ze jsem covid prodelala, mela ho cela rodina, vsichni stejne priznaky, i ja. Takze jsme se do ted neockovali. Po roce od nemoci jsme si nechali udelat protilatky, vsichni je maji, ja ne. Byla jsem i na bunecne imunite, nemam ani tu. A ted nevim, jestli ma cenu se nechat ockovat, kdyz na omikron zabira az treti davka a na tu ja budu mit narok az za pul roku po 1. davce. Ockovani obecne snasim blbe, takze bych se nechtela nechavat ockovat vlastne zbytecne. Je mi 30 a nemam zadne jine nemoci. :think:

Ja to nechapu tak, ze na omikron zabira az treti davka, ale tak, ze ucinnost vakcin je bohuzel kratkodoba, takze pokud ma nekdo 6 a vice mesicu po ockovani, ucinnost vakciny je uz nizka. Jak moc nizka zatim nikdo nerekl. Je teda i mozne, ze lidi se dvema davkami, ktere jsou stare vice nez pul roku, jsou na tom podobne jako neockovani. A u omikronu nekteri reknou ockovat se, jini reknou, ze soucasne vakciny na omikron neucinkuji nebo slabe. Tak se v tom vyznej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6543
9.1.22 14:57
@vokishka píše:
Pred Vanoci pet pozitivnich rodinnych příslušníků, vsichni dve davky, ten jeden treti davku bud den po nakazeni, nebo tesne pred nakazenim. Ten mel nejlepší prubej, jen tri dny obtíže. Ostatni nic moc, ani nesla ukoncit neschopenka kvuli stalym obtizim. Teploty vic nez tyden, obrovska unava i ted, atd. Bez očkování nevim, jak by to probihalo

Treti davka v den nakazeni nebo po nakazeni by vubec nemela mit vliv. Kdyz se divam na podminky treba leteckych spolecnosti, tak bez testu lze se treti davkou letet az po 7 dnech po ockovani. Takze zrejme dnem ockovani jeste ochrana nevznika.
Jinak mi prijde, ze je to jako loterie, jaky ma kdo prubeh nebo reakci po ockovani. Kolegyne z prace je neockovana, jeji manzel a deti tez. Dostala to jen ona a mela tyden rymu. Dalsi 2 x ockovani to dostali taky s podobnym prubehem jako ona. Jina kolegyne mela po 3 davce Moderny 2 dny horecky a zimnice. Bohuzel nikdo ti dopredu nerekne, jaky bude prubeh u tebe, zalezi asi na virove nalozi, typu viru a stavu organismu. Nic moc se na tom vykoumat neda. Akorat je jasne, ze brzy budou vylouceni ze zivota i ockovani se 2 davkami. U nas v praci uz smi jist v kantyne jen lidi se 3 davkami, to same plati i pro ostatni restaurace.

Příspěvek upraven 09.01.22 v 15:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35667
9.1.22 15:01
@Josefuna píše:
Treti davka v den nakazeni nebo po nakazeni by vubec nemela mit vliv. Kdyz se divam na podminky treba leteckych spolecnosti, tak bez testu lze se treti davkou letet az po 7 dnech po ockovani. Takze zrejme dnem ockovani jeste ochrana nevznika.

Slysela jsem neco jineho. Je to nejstarší z nich, jediny s tou třetí davkou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6543
9.1.22 15:05
@vokishka píše:
Slysela jsem neco jineho. Je to nejstarší z nich, jediny s tou třetí davkou

Mne to prijde jak loterie, jsou rodiny, kde maji 3 deti a dostalo to jedno dite a jeden dospely, zbytek nic. Ockovani byli jen dospeli. Nedaji se tam nalezt zadna pravidla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat