Očkování proti planym nestovicim

107
13.10.05 10:15

Očkování proti planym nestovicim

Ahoj maminky,chtela jsem se vas zeptat,jestli jste nektera nechala ockovat sve dite proti planym nestovicim.Zajimalo by mne,zda mely vase deti na tuto vakcinu nejakou reakci.Jsem stale nerozhodna,jestli naockovat nebo nenaockovat.Diky za vase odpovedi a nazory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

300
13.10.05 10:45

Ahoj Bubo,
já se na toto očkování chystám sama, protože jsem dětství neštovice neprodělala. Kdybych na to měla nechala bych naočkovat i kluky, jenže dospělí potřebují vakcínu2× a to je už docela darda… :roll: Takže to podstoupím jenom já, abych se o kluky mohla potom postarat :roll: , popř. jestli je nedonesou letos (zima, jaro) třeba ještě něco našetřím… :twisted:
Nevím jestli jsi četla bližší informace na www. plané neštovice, to by ti myslím mělo pomoct se rozhodnout. Takže s nějakým mírným projevem můžeš zřejmě počítat (prý do 10lézí), ale rozhodně se to nedá srovnávat s normálním průběhem nemoci, nehledě nato, že očkovaní jedinci budou na stáří chráněni proti pásovému oparu.
Kamarádka, která má dcerku často nemocnou nechává raději také očkovat, bojí se možných komplikací. Jinak, ale myslím že je to dětská nemoc jako každá jiná, i když asi velice nepříjemná, není pro jinak zdravé děti nijak nebezpečná. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
13.10.05 10:52

Iriss, já jsem se už také rozhodla a jdu do toho. Sice to bude stát skro 4 tisíce, ale než si užívat 40 horečky a ležet týden v posteli samý pupínek, to raděj ty peníze investuju. Jenom je mi líto, že do sebe a ne do dětí. Prosímtě, nevíš jestli se dá z krevních testů zjistit, jestli má na neštovice tělo protilátky?

• Nahlásit
  • Citovat
172
13.10.05 10:54

Ahoj holky,
nejak me to nedalo a podivala jsem se na stranky a ted uz nevim ceho, ale to je jedno. Psali tam, ze dospely muze mit protilatky proti planym nestovicim, aniz by je prodelal. Proste se behem zivota setkal s nizsi davkou a to staci. Takze kdyz uz o oockovani uvazuje dospely, nechala bych si prvni udelat protilatky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
13.10.05 10:56

Jeste, ze byl pritel pobliz:-)

http://www.vakciny.net/…_ostatni.htm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
13.10.05 11:24

Aluso, supéééér, jsi jednička. Díky
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
300
13.10.05 12:01

Radko: To by bylo super, kdybychom proti nim byly imunní, že?
Tajně v to doufám… :twisted: Třeba se dozvím ještě nějaké
informace, dnes jdu právě ke své obvodní dr. …
Penízky by nám alespoň zůstaly pro ty naše sviště.. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
13.10.05 12:12

Iriss, já v to opravdu doufám. Moje sestra je měla, naši nás nutili pořád si spolu hrát (tehdy to bylo pěkně blé, ségra je o 7 let mladší) a já to nechytila. Měla jsem pár dnů potom prý horečku, tak třeba to byla ta reakce… .

• Nahlásit
  • Citovat
300
13.10.05 12:25

Radko,
u nás je zase měla celá třída, to jsem chodila do 3., a já nic. Je ale fakt, že co se nemocí týče jsem asi dost odolný jedinec(Ťuky,ťuk), z dětských nemocí jsem prodělala jenom příušnice 8) Tak jsem moc zvědavá, doufám, že se dozvíme brzo jak jsme na tom 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama