očkování proti pneumokokům - přispívá VZP?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kakika
Extra třída :D 14985 příspěvků 23.11.09 19:17
očkování proti pneumokokům - přispívá VZP?

Doslechla jsem se, že by VZP měla začít přispívat na vakcinu proti pneumokokům, ale je to prý nějak omezené tím, kdy se mimčo narodilo. Nevíte o tom někdo něco?
A zda je to omezené i typem vakcíny (nemáme Prevenar, ale Synflorix). Doklad o zaplacení mám schovaný, ale tuším, že zpětně to asi platit nebudou. Máme už za sebou 3 dávky.

Přečtěte si článek: Proč aplikovat očkování proti pneumokokům

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 23.11.09 19:25

ahoj
ja takhle doufala ze mi VZP proplati aspon cast za vakcinu Synflorix,kupovane obe v kvetnu,bohuzel VZP v te dobe prespala proplacet ockovani takze bohuzel.Zpetne to urcite proplacet nebudou.
Staci si najet na jejich stranky a tam se vse doctes.

Rose-k 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.09 19:29

Ahojky,tak mi jsme dali Prevenar,a byla jsem se na pojišťovně ptát několikrát,a vždycky mi řekli,že na to nemaj peníze,díky krizy atd… :evil: Taky mám schovaný 3účtenky,ale koncem roku mi už asi propadnou,takže smůla nooo :-( tak ať máš víc štěstí! :-)

Manu
Stálice 67 příspěvků 23.11.09 19:31

Podle mně ne,protože to přeci chtěl proplácet Julínek,ale pak ho sesadili a vakcína se musí platit.A VZP toho vůbec málo proplácí.Taky jsme u ní byli,ale přešli jsme na ČNP(teď je to Průmyslová).My jsme teď malýho nechali očkovat na Meningokoka (to ta naše proplácí),ale to je přeci jen levnější.

barbanek
Kelišová 6153 příspěvků 23.11.09 19:46

Nejen VZP, ale celkově, článek třeba "tady. ":http://www.novinky.cz/…-zdarma.html

Kakika
Extra třída :D 14985 příspěvků 23.11.09 22:15

no jo, tak to tedy zrovna štěstí nemáme :-? Škoda, myslela jsem, že by se nám něco mohlo vrátit zpátky, každá kačka se hodí. No, aspoň, že už to budou mít ostatní zadarmo. Díky za odkaz na článek :palec:

Navarka
Kecalka 154 příspěvků 25.11.09 21:59

VZP dřív měla ten preventivní program, že přispívala na očkování až 1000 Kč na jedno dítě… jenže z toho bohužel nějak asi sešlo… v létě měli předělat tu jejich nabídku a pak už jsem se o to nezajímala, protože jsem myslela, že projde zákon o plošném očkování, že by to sice nebylo povinné, ale kdo by měl zájem, tak by dostal očkování zdarma… taky se na to musím podívat…ale fajn by bylo, kdyby to prošlo. Což ale v této době asi čekat úplně nelze…

JM
Stálice 83 příspěvků 28.12.09 14:41

Pokud jste u "průmyslové! (byvala HZP a ČNZP a Agel) tak vám za letošek proplatí až 3000 na očkování (můžete to úplatnit i v lednu, ale účty a aplikace musejí být ještě v roce 2009) Na rok 2010 už to tam není. Také jsem ještě před Vánocemi nechávala malou očkovat Prevenarem

JM
Stálice 83 příspěvků 28.12.09 14:43

Dle informací se má příštorok očkovat i na pneumokoka (Prevenarem?), ale asi jen nově narozené děti

Akrim
Kecalka 195 příspěvků 05.01.10 12:32

tak zadarmo se mely letos ockovat deti narozene od srpna 2009, ale doktorka me dnes vyvedla z omylu, u nas ve meste se zdarma zatim neockuje, protoze stat chce po doktorech, aby vakciny hradili ze sveho a az na to bude, tak jim to treba zaplati, takze dr. rikala, ze tolik penez si zadny doktor nemuze dovolit investovat, takze zatim nic :-x

Navarka
Kecalka 154 příspěvků 06.01.10 13:43

…je v tom se mi zdá pořád nějaký zmatek, i když se to odsouhlasilo…pocho­pila jsem to tak, že děti narozené po 1.8.2009 na to prostě nárok ze zákona mají zdarma, pokud se u nich s očkováním začne do 5. měsíce… jenže některé maminky už očkování začaly dříve, než se to odsouhlasilo, a u těch prý také nárok na vakcinaci zdarma zaniká…a toto je naprosto opět unikátní zkušenost, že to mají doktoři krýt ze svého. celkem chápu, že od toho pak dávají ruce pryč… mých dětiček se to netýká, ale očkování mě zajímalo vždycky a kolem pneumokoků je ta mela už celkem dlouho… zajímalo by mě, jestli rodiče těch dětí, co to zahájili dříve než se zákon odsouhlasil, to dostanou proplacené… je celkem dost výborné, že když někdo dítě očkovat nechce ani povinným očkováním, tak ho velice na základě platným uzákonění jednoduše odsoudí a pokutují, ale když někdo chce využít svého práva na vakcinu zdarma, což je také zákonem stanoveno, tak má smůlu a nikdo není souzen ani pokutován…absurdní!

OS Nahlas
Nováček 10 příspěvků 10.01.10 15:04
Bezplatné očkování

Dobrý den,

bezplatné očkování opravdu začalo, ale došlo k řadě nepochopení mezi lékaři, pojišťovnami i státem.
Zde:
http://www.mzcr.cz/…nakazam.html
najdete podrobné informace, jak to funguje, že lékaři skutečně mají k dispozici vše, co k zahájení očkování potřebují.

Hodně zdraví v novém roce
přeje

K. Kalovská

Katy2
Hvězda diskuse 50709 příspěvků 10.01.10 16:05
OS Nahlas píše:
Dobrý den,

bezplatné očkování opravdu začalo, ale došlo k řadě nepochopení mezi lékaři, pojišťovnami i státem.
Zde:
http://www.mzcr.cz/…nakazam.html
najdete podrobné informace, jak to funguje, že lékaři skutečně mají k dispozici vše, co k zahájení očkování potřebují.

Hodně zdraví v novém roce
přeje

K. Kalovská

Ahoj Katko, jsem fakt zvědavá zda očkování bude probíhat tak jak má, my jdeme ve středu do poradny, tak jsem opravdu hoooodně zvědavá na reakci mé dr. k tomu co se okolo očkování začalo dít. :lol:

Katy2
Hvězda diskuse 50709 příspěvků 10.01.10 16:10
Navarka píše: …je v tom se mi zdá pořád nějaký zmatek, i když se to odsouhlasilo…pocho­pila jsem to tak, že děti narozené po 1.8.2009 na to prostě nárok ze zákona mají zdarma, pokud se u nich s očkováním začne do 5. měsíce… jenže některé maminky už očkování začaly dříve, než se to odsouhlasilo, a u těch prý také nárok na vakcinaci zdarma zaniká…a toto je naprosto opět unikátní zkušenost, že to mají doktoři krýt ze svého. celkem chápu, že od toho pak dávají ruce pryč… mých dětiček se to netýká, ale očkování mě zajímalo vždycky a kolem pneumokoků je ta mela už celkem dlouho… zajímalo by mě, jestli rodiče těch dětí, co to zahájili dříve než se zákon odsouhlasil, to dostanou proplacené… je celkem dost výborné, že když někdo dítě očkovat nechce ani povinným očkováním, tak ho velice na základě platným uzákonění jednoduše odsoudí a pokutují, ale když někdo chce využít svého práva na vakcinu zdarma, což je také zákonem stanoveno, tak má smůlu a nikdo není souzen ani pokutován…absurdní!

Jen bych chtěla dodat, že očkování proto penumokokům je dobrovolné, není to povinné očkování, tak že to že to těm co už započalo očkování nikdo neproplatí není absurdní, ale je to proto že není to očkování povinné.

Leník127
Kelišová 6243 příspěvků 12.01.10 11:50

Tak my jsme dnes byli na 3 měsíční kontrole a dostali jsme očkování rovnou dvě - hexavaxínu i pneumokoka a nic jsme neplatili :-)

Doktorka se ptala, zda-li chceme pneumokoka a pak se mnou probírala i rodinou anamnézu, aby vybrala který typ vaxíny malému dá.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Co se s ní stalo? Bývalá Víznerova láska Vendula Křížová vypadá unaveně

Herečka Vendulka Křížová (46) se vypravila na Mikulášský charitativní bazar... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >